اعلام زمان‌بندی کامل بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸/ استارت مدال‌آوری کاروان ایران از روز اول + تصویر

بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ در حالی به مدت ۲۱ روز در کشور اندونزی برگزار می‌شود که هندبال و سه‌گانه اولین و آخرین رشته‌هایی هستند که برگزار می‌شوند.

، هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ طی روزهای ۱۸ آگوست تا ۲ سپتامبر (۲۷ مرداد تا ۱۱ شهریور ۹۷) به میزبانی کشور اندونزی و در دو شهر جاکارتا و پالمبانگ برگزار خواهد شد.

کمیته برگزاری این بازی‌ها زمان‌بندی مورد نظر برای برگزاری این دوره را مشخص کرده است. طبق این برنامه مراسم افتتاحیه روز شنبه ۸ آگوست و مراسم اختتامیه روز یکشنبه ۲ سپتامبر برگزار خواهد شد. این در حالی است که بازی‌های این دوره از ۵ روز قبل از افتتاحیه، یعنی روز ۱۳ آگوست (دوشنبه ۲۲ مرداد) با برگزاری مسابقات هندبال آغاز می‌شود. همچنین در روز اختتامیه نیز فقط مسابقه تریاتلون (سه‌گانه) برگزار خواهد شد.

علاوه بر هندبال، رشته‌های واترپلو، بسکتبال و فوتبال مسابقات‌شان قبل از افتتاحیه آغاز می‌شود. فردای افتتاحیه نیز مسابقات رسماً استارت خواهد خورد که در همان روز نخست در رشته‌های شمشیربازی، ووشو، تیراندازی، تکواندو و کشتی آزاد مدال توزیع می‌شود. این بدان معناست که کاروان ایران می‌تواند از همان ابتدا روند مدال‌آوری‌اش را آغاز کند و فشار روانی که در بازی‌های گذشته بر کاروان بود، رفع شود.

در این دوره تغییراتی در برنامه نسبت به دوره قبلی اعمال شده است. برای مثال مسابقات کشتی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون ۸ روز پس از افتتاحیه آغاز شد. همچنین رقابت‌های کاراته نیز از اواسط بازی‌ها برگزار می‌شود. این در حالی است که رقابت‌های این رشته در دوره قبلی محدود به سه روز پایانی بود.

زمان‌بندی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ به شرح زیر است: (این نسخه از برنامه بازی‌ها روز ۲۳ فوریه یعنی ۴ روز قبل بروز رسانی شده است):

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار