کریمی: کمیته فنی باید تغییراتی داشته باشد/ باید تمام بازیکنان ملی‌پوش را کنار گذاشته و مجددا تیم ملی را گزینش کنیم

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو گفت: نظر من این است حتما باید کمیته فنی تغییر و تحولاتی در کادرفنی یا ساختار فنی داشته باشد تا بتوانیم به موفقیت برسیم.

مرتضی کریمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص برگزاری جلسه شورای فنی فدراسیون تکواندو با مهدی‌ بی‌باک اظهار داشت: حدود ۱۰ روز پیش این جلسه برگزار شده است و تا آن جایی که من از دوستان در این شورا پرسیدم آنها در خصوص عملکرد تیم ملی در یک ساله گذشته صحبت اما جمع بندی نهایی را بر عهده کمیته فنی فدراسیون گذاشتند.نظر من این است حتما باید کمیته فنی تغییر و تحولاتی در کادرفنی یا ساختار فنی داشته باشد تا بتوانیم به موفقیت برسیم. در غیر این صورت من بعید می‌دانم موفق به نتیجه‌گیری شویم.

وی در خصوص درخواست بی‌باک برای اضافه شدن مدیرفنی به کادر تیم ملی واحتمال حضور خود در این پست گفت: هیچ صحبتی با من نشده است اما همانطور که می دانید من بارها در خصوص نداشتن بزرگتر در تیم ملی صحبت کردم و حالا این اسم بزرگتر قرار است مدیرفنی باشد که در گذشته نیز همیشه در تیم ملی حضور داشته است. مدیرفنی باید در کنار تیم ملی حضور داشته باشد تا با کدخدا منشی مسائل و مشکلات مربی و بازیکن و سایر مسائل را حل کند.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو عنوان کرد: همچنین مدیرفنی می‌تواند گزارش فنی را به فدراسیون گزارش بدهد و خواسته‌های فدراسیون را نیز به سرمربی انتقال و در نقش یک پل ارتباطی بین سرمربی و فدراسیون تکواندو حضور داشته باشد. از نظر فنی نیز باید مدیرفنی در سطح بالایی باشد تا بازیکنان و کادرفنی به صحبت‌های او اعتقاد داشته باشند.

کریمی در خصوص نقش لیگ برتر در ستاره‌سازی و تزریق بازیکن به تیم ملی تصریح کرد: با عدم حضور بازیکنان ملی‌پوش در لیگ ما یک عملکرد غلط را جا انداختیم. در زمانی که من هدایت تیم ملی را برعهده داشتم یکی از ملاک‌های اصلی من برای انتخاب تیم ملی حضور بازیکنان در لیگ تکواندو بود. دلیل این موضوع نیز بالا رفتن جذابیت لیگ با حضور ملی‌پوشان و همچنین بالارفتن انگیزه جوانان برای ارائه بهترین عملکرد مقابل آنها بود. دلیل دیگر نیز محک خوردن پتانسیل بازیکنان ملی‌پوش در این مسابقات بود.

وی ادامه داد: متاسفانه در سالیان اخیر با عدم حضور بازیکنان ملی‌پوش لیگ برتر دچار افت کیفی شد و در کنار آن بازیکنان ملی‌پوش نیز در زرورق قرار گرفته و احساس خطر نکردند. در کنار آن جوانان حاضر در لیگ نیز با عدم دعوت به تیم ملی هیچ انگیزه‌ای پیدا نکردند. همه این مسائل دست به دست هم داد تا روند پشتوانه سازی تکواندو به مشکل برخورد کند.

سرمربی سابق تیم ملی تاکید کرد: قطعا در حال حاضر بازیکنان بهتری از ملی‌پوشان در لیگ تکواندو داریم که مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند و به اردو دعوت و به مسابقات اعزام نمی‌شوند. سینا بهرامی زمانی که از آذربایجان به ایران بازگشت دارای رنکینک ۳۴، ۳۵ بود اما به خاطر عدم دعوت به اردو و مسابقات به رتبه ۴۵ سقوط کرد و این در حالی است که توانایی او برای وزن چهارم عالی است. اگر این نفرات به اردو دعوت و به مسابقات مختلف اعزام شوند در هر وزن چهار، پنج بازیکن خواهیم داشت اما اگر بخواهیم به این داشته تنها اکتفا کنیم معلوم است بازیکنی به رنکینگ اضافه نمی‌شوند.

کرمی در پایان خاطرنشان کرد: نظر من این است حتی به قیمت عدم اعزام به مسابقات گرندپری باید تمام بازیکن حاضر در اردو را کنار بگذاریم و مجددا تیم ملی را گزینش کنیم. برای کسب سهمیه المپیک زمان داریم و در بدترین حالت نیز می‌توانیم از مسابقات قاره‌ای کسب سهمیه کنیم. چه اشکالی دارد با این شرایط به جای کسب ۴ سهمیه با هزینه‌های زیاد از مسابقات قاره‌ای دو سهمیه به دست بیاوریم. مگر اردن از این مسابقات موفق به کسب سهمیه و مدال المپیک نشد؟ در حالی که ما در تمام مسابقات مختلف حضور پیدا کردیم و به یک مدال هم نرسیدیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار