لیگ قهرمانان اروپا|شب پرشور و سراسر مبهم در سویل و دونتسک

برای اثبات اینکه آخرین شب دور رفت از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، کم‌هیجان‎‌ترین شب این مرحله نیست، به یک سویای شورانگیز، منچستریونایتدی پرقدرت، شاختار کماکان شگفتی‌ساز و رم پرهیجان نیاز است.

، آخرین شب دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، تنها برای افرادی غیر از هواداران چهار تیم درگیر دو رقابت هیجان‌انگیز نیست، وگرنه هواداران سویا رؤیای درخششی در حد بازگشت جادویی مقابل لیورپول در مرحله گروهی فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا را مقابل دیگر قدرت انگلیسی دارند، منچستریونایتد مورینیو به دنبال نتیجه مطلوب در «پیسخوان» است، شاختار در ادامه شگفتی‌سازی‌هایش قصد گرفتن یقه رم را دارد و تیم همیشه زیبای پایتخت ایتالیا می‌خواهد بار طولانی‌ترین سفرش در تاریخ لیگ قهرمانان را ببندد.

سویای پرشور، منچستریونایتد عجیب
سویا در خانه مقابل منچستریونایتد کار دشواری پیش‌رو دارد و تیم هجومی مونتلا می‌تواند مقابل منطق مورینیو، یک شب خاص را برای هواداران فوتبال رقم بزند. شیاطین سرخ  حالا که قهرمانی در لیگ برتر را از دست رفته می‌بینند به  قصد سفری طولانی در فصل جاری لیگ قهرمانان آماده شده‌اند. این تیم ابتدای هفته با گل‌های لوکاکوی آماده به سلامت از مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی انگلیس عبور کرد. سویا هم ابتدای هفته به سختی از سد میزبانش لاس‌پالماس گذشت.

سویا از زمان مربیگری مونتلا و اخراج بریتزو روند نسبتاً خوبی داشته است و کماکان با دستورات یک مربی هجومی جوان، زیبا بازی می‌کند. اگر آنها در بازی ساعت ۲۳:۱۵ چهارشنبه شب در خانه مقابل منچستریونایتد مانند آخرین میزبانی‌شان از یک تیم انگلیسی (بازگشت از شکست ۳ بر صفر و رقم زدن تساوی ۳ - ۳ مقابل لیورپول در مرحله گروهی) عمل کنند، معادلات منچستریونایتد به‌هم می‌ریزد. تیم دفاعی مورینیو با وجود مهره‌های تهاجمی عملکرد خوبی در امور تهاجمی نداشته و به طور کلی زیر نظر آقای خاص کمی عجیب به نظر می‌رسند!

 

پوگبا برمی‌گردد
خبر خوب برای منچستریونایتد در آستانه این بازی، بازگشت پوگبای فرانسوی به تمرینات است؛ آنچه می‌تواند به حضور او در زمین منجر شود. فلینی، زلاتان و بلیند قطعاً در این بازی غایب هستند و وضعیت هررا هم نامشخص به نظر می‌رسد. در سوی مقابل سویا شاید کورچیا، بانگا و کوره‌آ را در اختیار نداشته باشد.

ترکیب احتمالی
منچستریونایتد: دخه‌آ، شاو، روخو، اسمالینگ، والنسیا، سانچس، ماتا، لینگارد، پوگبا، لوکاکو و مک‌تومینی.
سویا: ریکو، مرکادو، ناواس، لنگلت، لاین، انزوزی، پیزارو، سارابیا، واسکس، کوره‌آ و بن‌یدر.

 دشواری‌های رم مقابل شگفتی‌سازها
حضور شاختار در این مرحله به‌عنوان سرگروه یک شگفتی بزرگ محسوب می‌شود، اما تیم اوکراینی قصد دارد از همین بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی در خانه رم به کارهای بزرگش ادامه دهد. البته رویارویی با تیم آماده این روزهای دی‌فرانچسکو دشواری‌های خاص خودش را دارد. رم ابتدای هفته در لیگ  اودینزه را شکست داد و حالا در رده سوم هر چند شانس قهرمانی ندارد، اما کاندیدای سهمیه فصل آینده لیگ قهرمانان محسوب می‌شود. خط دفاع و میانی قدرتمند شاختار شب سختی برای رم می‌سازد و به نظر می‌رسد شاهد یک رقابت پایاپای باشیم.

 غایبان بازی
داریو سرنا، کاپیتان کهنه‌کار شاختار به دلیل محرومیت این بازی را از دست داده و تیم اوکراینی، مالیشف را هم به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد. رم هم نمی‌تواند از حضور کارسدورپ و پلگرینی بهره ببرد. احتمال غیبت فلورنزی و گونالونس نیز وجود دارد.

رویارویی‌های قبلی
در چهار بازی قبلی، شاختار سه بار پیروز شده و یک بار شکست خورده است. براین اساس کفه ترازو به نفع تیم اوکراینی سنگینی می‌کند، اما رم این روزها با پدیده‌ گلزنی به نام چنگیز اوندر ترک در خط حمله تیم دیگری شده و قادر به بر هم زدن تعادل دفاعی قهرمان اوکراین است.

 ترکیب احتمالی 

رم: آلیسون، خوان، فازیو، مانولاس، پیگرینی، دروسی، ناینگولان، اوندر، فارونه و ژکو.

شاختار: پیاتوف، اوردتس، پتریاک، راکیتسکی، آزوودف، استپاننکو، فرد، مارلوس، کوالنکو، برنارد و فریرا.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار