بی‌باک: بهترین بازیکنان بدون در نظر گرفتن پیشینه به بازی‌های آسیایی اعزام می‌شوند/ صحبت‌های یعقوبی برای فرار از باخت است

سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ بهترین نفرات و آماده‌ترین بازیکنان را بدون در نظر گرفتن پیشینه اعزام می‌کنیم.

مهدی بی‌باک در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص برگزاری جلسه شورای فنی فدراسیون تکواندو اظهار داشت: جلسه بسیار خوبی را با شورای فنی برگزار کردیم و در این جلسه اساتید من نظرات خود را اعلام کردند. بیشتر اعضا در رابطه با بحث فنی مشکلی نداشتند و نقطه نظرات خود را مطرح کردند و من نیز با جان و دل گوش کردم و قطعا هر کدام از آنها به درد من بخورد را استفاده خواهم کرد.

وی تصریح کرد: در خصوص کادرفنی نیز قرار است کمیته فنی با توجه خوب شورای  فنی تصمیم‌گیری کند. من نیز در حال حاضر در خدمت تیم ملی هستم و اگر قرار باشد با تیم ملی ادامه همکاری بدهم تا پایان بازی‌های آسیایی در کنار تیم ملی هستم. امیدوارم پرقدرت‌تر و با انسجام بیشتر کار خود را انجام بدهیم. در حال حاضر جو تکواندو به آرامش نسبی رسیده است و قطعا با اضافه شدن بچه‌های دیگر مانند خدابخشی و جوانان می‌توانیم نتایج بهتری را نیز کسب کنیم. خیلی خوش‌بین هستم در آینده‌ای نه چندان دور در مسابقات مهم پیش‌رو بهترین نتایج را کسب کنیم.

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص مدت قرارداد خود با فدراسیون تکواندو گفت: قرارداد من با فدراسیون تکواندو در یک سال گذشته به صورت مقطعی بوده است و هر چند وقت یکبار تمدید می‌شد. من روی حساب حرف پولادگر تا هر زمان که ایشان تصمیم داشت در خدمت تیم ملی بودم و اگر قرار باشد از این به بعد هم این همکاری ادامه داشته باشد باید بنشینیم و در خصوص قرارداد صحبت کنیم.

بی‌باک در پاسخ به این سوال که در صورت تداوم همکاری با تیم ملی بهتر نیست مدت قرارداد او برای برنامه‌ریز‌ی‌های بلند مدت مشخص شود، عنوان کرد: در شورای فنی برخی اساتید به من خرده گفتند که اهداف من بلند مدت است. خوب باید اهداف ما بلند باشد و اگر قرار باشد مجددا مقطعی نگاه کنیم و تنها به فکر دریافت مدال طلا در مسابقات پیش رو باشیم قطعا در المپیک موفق نخواهیم بود. باید اصل برداشت ما مانند تیم انگلیس در المپیک باشد. این تیم در هیچ کدام از گرندی پری‌های سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ نتایج لازم را کسب نکرد اما در المپیک ریو به دو مدال خوشرنگ دست یافت و در بخش بانوان بیشترین مدال را  کسب کرد.

وی ادامه داد: باید اصل برنامه‌ریزی ما بلند مدت باشد و یک پیک ما در بازی‌های آسیا و دیگر پیک ما در رقابت‌های المپیک باشد تا بتوانیم در المپیک نتایج لازم را کسب کنیم. این برنامه‌ریزی یعنی اینکه بتوانیم با آغوش باز در تورنمنت‌های خود شرکت کنیم و اگر صرفا بحث نتیجه‌گیری باشد هر کادری هم در راس تیم ملی قرار بگیرد نمی‌تواند به نتیجه مناسب دست پیدا کند.

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص برنامه‌های خود برای حضور بازیکن جدید در تورنمنت‌ها در صورت تداوم همکاری با تیم ملی گفت: برنامه من این است تا برخی از بازیکنان جوان در تورنمنت‌ها امتیاز گیری کنند و حتی جوانان جویای نام را در مسابقات قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی شرکت بدهیم. همین طور در مسابقات پشت سر هم مانند گرندپری و بازی‌های آسیایی از همه قهرمانان خود استفاده نکنیم تا بتوانیم آنها را از لحاظ آسیب دیدگی و آمادگی بدنی در جایگاه بهتری قرار بدهیم. برنامه‌ خوبی برای تیم ملی داریم و باید چنین چیزی صورت بگیرد و نباید در تمام مسابقات قهرمانان خود را شرکت بدهیم.

بی‌باک خاطرنشان کرد: با توجه به تصمیم‌گیری‌هایی که قرار است صورت بگیرد به امید خدا به صورت تناوب از بچه‌ها استفاده می‌کنیم اما نباید فراموش کرد که این مهم نیازمند پشتوانه‌سازی است و باید در هر وزن حداقل ۲ نفر در گرندپری داشته باشیم. کار بسیار سختی در پیش داریم و نیازمند برنامه‌ریزی خیلی دقیق و کادرفنی منسجم هستیم. در این راه  باید هم کادرفنی ما تقویت شود و هم مدیرفنی به ما اضافه شود تا یک گروه فنی قدرتمند تشکیل بدهیم.

وی در پاسخ به این سوال که خواستار اضافه شدن مدیرفنی به کادرفنی تیم ملی است، تاکید کرد: از چند ماه قبل چنین درخواستی داشتم و امیدوارم با توجه به تصمیم‌گیری‌هایی که انجام می‌شود یک مدیرفنی نیز به کادر ما اضافه شود.

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص اینکه به نظر می‌رسد با توجه به این شرایط شانس تداوم همکاری او با تیم ملی افزایش پیدا کرده است، اظهار داشت: در این خصوص من نمی‌توانم اظهارنظر کنم. در درجه اول بحث من خدمتگذاری به تکواندو است و اینکه من باشم یا نباشم دو معقوله جدا است. اگر قرار باشد نباشم مخالف فدراسیون نخواهم بود چرا که هر چه دارم از تکواندو است و در کنار فدراسیون هستم و اگر قرار باشد همکاری ادامه داشته باشد با تمام قوا تجاربی را که در سالیان اخیر کسب کردم به کار خواهم گرفت تا بهترین عملکرد را داشته باشیم.

بی‌باک تاکید کرد: مطمئنا اگر تیمی نتیجه خاصی کسب کند یا موفق به کسب نتیجه‌ای نشود یک نفر نباید جوابگو باشد و ما به صورت یک گروه در حال کار کردن هستیم و این گروه باید قوی‌تر باشد اما در راس این گروه سرمربی قرار دارد. قطعا در گروهی که قرار است در آینده تشکیل بدهیم باید هر چه قوی‌تر و از تجربیات پیشکسوتان بهره بگیریم.

وی با اعلام اینکه کمیته فنی با توجه به زمان کم تا پایان هفته جاری سرنوشت کادرفنی را مشخص خواهد کرد، در خصوص احتمال تغییر دستیاران خود به تسنیم گفت: احتمال تغییر و یا حتی اضافه شدن نفرات دیگری به کادرفنی تیم ملی وجود دارد. احتمال خیلی احتمالات جدید وجود دارد اما در درجه اول باید سرنوشت ابقای کادرفنی مشخص شود تا بتوانیم تصمیم گیری کنیم.

سرمربی تیم ملی تکواندو در پاسخ به این سوال که احتمال دارد در صورت ابقا در سمت خود به برخی بازیکنانی که در یکسال گذشته عملکرد خوبی نداشتند دیگر میدان ندهد، تصریح کرد: ما در سال گذشته در مسابقاتی که شرکت می‌کردیم که صرفا سهمیه به نام ورزشکار بود و ما نمی‌توانستیم تغییر ایجاد کنیم. با توجه به این شرایط ما این شانس را به بازیکنان می‌دادیم تا رنکینگ خود را حفظ یا ارتقا بدهند. درست است که ما در گرندپری‌ها به مدال طلا نرسیدیم اما بیشتر بچه‌های ما در رنکینگ المپیک ارتقا داشتند و در برخی اوزان نیز رنکینگ تثبیت شده است. در حال حاضر نیز با توجه به مسابقات آسیایی و بازی‌های آسیایی هر بازیکنی که آماده‌تر باشد اعزام خواهد شد.

بی‌باک خاطرنشان کرد: بعد از بازی‌های آسیایی و به فاصله ۱۰ روز از این مسابقات نیز اولین دوره مسابقات گرندپری در سال جدید در ایتالیا برگزار خواهد شد که نسبت به آن در حال تصمیم‌گیری هستیم تا با چه نفراتی شرکت یا اصلا در این رویداد حضور نداشته باشیم. مهم‌تر از همه اینکه با توجه به کسب ۱۴ سهمیه در مسابقات قهرمانی آسیا می‌توانیم بچه های جوان خود را در این رویداد محک و کسب مدال بکنیم. در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ نیز بهترین نفرات و آماده‌ترین بازیکنان را بدون در نظر گرفتن پیشینه اعزام کنیم.

وی درخصوص اظهارات ابوالفضل یعقوبی، تصریح کرد: من از صحبت‌های یعقوبی ناراحت نیستم و اعتقاد دارم او حرف درست زده است. حرف درست او نیز این بوده است که اگر من فرق قائل شدم، شانس بیشتر را با توجه به نتایج ضعیف در اختیار او قرار دادم. دلیل من نیز این بود که می دانم او بازیکنی است که اگر از لحاظ روحی آماده باشد می‌تواند خیلی مثمرثمر باشد و من این شانس را در اختیار او قرار دادم.

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص بیماری یعقوبی یادآور شد: من خودم مشکل را پیگیری و از دکتر برای او وقت گرفتم و این در حالی بود که این کارها در حیطه وظایف من نیست. وظیفه من تمرین و مدیریت تیم است و این وظایف به کادر پزشکی تیم مربوط می‌شود.اگر ابوالفضل در خصوص مشکلات معده‌اش گله‌مند شده است در درجه اول باید خودش پیگیر این موضوع باشد و اعتقاد دارم حرف‌های او فرار از باخت است . هنوز هم به ابوالفضل اعتقاد دارم اما فکر می‌کنم باید به او زمان بدهیم تا خودش را پیدا کند و اگر خودش را پیدا نکند در آینده با او به مشکل برخواهیم خورد.

بی‌باک در پایان خاطرنشان کرد:در حال حاضر شرایط خیلی بهتر شده است و انسجام تیمی در حال بازگشت است. منتقدان نیز به فدراسیون به دید خوب نگاه می‌کنند تا ما امیدوار باشیم می‌توانیم از تمام پتانسیل‌ها استفاده کنیم. من هم دوست دارم کادری ۵ نفره داشته باشیم تا همه به هم کمک کنیم اما در برخی موارد یکی نبودن اهداف می‌تواند ضربه بزند. امیدوارم با انسجام هم کادرفنی را تقویت و در ادامه نتایج بهتری کسب کنیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار