بونجاح شبیه سوما و خریبین؛ ناکامی در مهار تک تیرانداز

وبسایت رسمی توپ - ستاره السد مقابل پرسپولیس برخلاف آن چیزی که تصور می‌شد، ژاوی نبود و مهاجم الجزایری این تیم دو گل را وارد دروازه بیرانوند کرد.

به گزارش وب‌سایت نود، هر ۴۰ دقیقه یک گل. این عملکرد بغداد بونجاح در دو بازی ابتدایی السد در لیگ قهرمانان آسیاست. بازیکنی که در بازی قبلی در دقیقه ۶۰ به میدان آمد و تا دقیقه ۹۰ دو گل زد و در بازی مقابل پرسپولیس هم ۲ گل دیگر را وارد دروازه حریف کرد.

در حالی که قبل از بازی با السد تمام حواس‌ها معطوف ژاوی بود و بیشتر روی او تمرکز شده بود و خیلی‌ها اعتقاد داشتند که ماموریت اصلی پرسپولیس از کار انداختن مغز متفکر السد است اما در این بازی هم مانند بازی قبل بغداد بونجاح بود که برگ برنده السدی‌ها بود. پرسپولیسی‌ها قطعا بازی اول السد مقابل الوصل را آنالیز کرده و می‌دانستند که بونجاح با وجود حضور ۳۰ ‌دقیقه‌ای خطرناک‌ترین مهاجم این تیم بوده است.

السد در بازی قبل ۵ شوت داخل چارچوب داشت که ۴ شوت سهم بونجاح بود و ۵۰درصد آن تبدیل به گل شد. اتفاقی که در این بازی هم تکرار شد و پرسپولیسی‌ها نتوانستند این مهاجم الجزایری را مهار کنند.

این اتفاقی است که البته برای پرسپولیسی‌ها در آسیا جدید نیست. آن‌ها در مقابل تیم‌هایی که یک ستاره داشتند به مشکل خورده و از پس مهار تک ستاره حریف برنیامده‌اند. سال گذشته در بازی رفت مقابل الریان، تاباتا مهاجمی بود که خطرناک‌ترین مهاجم تیمش بود و توانست ۲ گل به پرسپولیس بزند. الاهلی، عمرسوما را داشت که در همان دقیقه دوم بازی رفت دروازه پرسپولیس را باز کرد و الهلال و خریبین و هت‌تریک او در بازی برگشت هم که تلخ‌ترین خاطره پرسپولیسی‌هاست. البته پرسپولیس در بازی برگشت توانست بجز خریبین این بازیکنان را مهار کند اما در اولین بازی مقابل این ستاره‌ها ناموفق بوده است.

در این بازی هم اتفاق بازی رفت تکرار شد. السدی‌ها هفت شوت در چارچوب داشتند که شش شوت را بونجاح زد، سه تا به دروازه رسید و دو شوت تبدیل به گل شد. نکته جالب این است که تعداد شوت‌های این بازیکن با مجموع شوت‌های بازیکنان پرسپولیس تا دقیقه ۹۰ و قبل از گل این تیم برابر بوده است.

 

۳۰۳۸۸

 

وب سایت نود

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار