قلعه‌نویی: همین تعداد تماشاگر ما به اندازه ۱۰۰ هزار نفر ارزش داشتند

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن تعداد اندک هواداران این تیم در دیدار مقابل لوکوموتیو ازبکستان را به اندازه ۱۰۰ هزار نفر ارزشمند دانست.

از اصفهان, امیر قلعه‌نویی بعد از پیروزی ۲ بر صفر تیم فوتبال ذوب‌‌آهن مقابل لوکوموتیو ازبکستان در لیگ قهرمانان‌ آسیا در نشست خبری اظهار داشت: قبل از هر چیز حادثه تلخ سقوط هواپیما و شهادت حضرت فاطمه (س) را تسلیت می‌گویم و تشکری دارم از هواداران که همین تعداد اندازه ۱۰۰ هزار نفر ارزش داشتند. لازم می‌دانم تشکری هم داشته باشم از شما خبرنگاران عزیز که از تیم ما حمایت می‌کنید و واقعاً هم زحمت می‌کشید. امیدوارم با حمایت شماها بتوانیم در رقابت‌های آسیایی نتایج خوبی بگیریم.

بازی ما مقابل لوکوموتیو نشان می‌دهد تیم مان چقدر خوب است
وی با تمجید از تیمش عنوان کرد: مطمئن باشید اگر اشتباهات فردی نباشد ما تیم خیلی خوب و منظمی داریم، امروز با حریفی بازی کردیم که جدا از فوتبال قدرتی و ماشینی که ارائه می‌دهد از نظر تکنیکی هم نفرات خیلی خوبی داشت و دیدید چقدر خوب بازی کردند، اما ما مقابل این تیم قدرتمند غیر از یک موقعیت گل دیگر هیچ فرصتی به حریف ندادیم و این نشان می‌دهد که تیم‌مان چقدر خوب است. بچه‌ها امروز توانستند با تلاش زیادشان سه امتیاز مهم را کسب کنند و اگر مساوی می‌شد شاید چهار بازی عقب می‌افتادیم، اما خوشبختانه بازی را بردیم و به جدول برگشتیم. قبلاً هم گفته‌ام در گروه مرگ قرار داریم، اما پتانسیل تیم‌مان بالاست. ما تا فردا فقط حق داریم بابت این برد خوشحالی کنیم و بعد از آن باید به بازی با پدیده فکر کنیم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در واکنش به این پرسش که چرا مرتضی تبریزی در مسابقات آسیایی راحت‌تر گل می‌زند، گفت: ما وظایف مرتضی را در هر بازی داخلی و آسیایی مشخص می‌کنیم. او زمانی که تیم در دفاع است قاعدتاً در کارهای دفاعی شرکت می‌کند، اما وقتی مالکیت توپ را در اختیار داریم مرتضی و محمدرضا حسینی بازیکنان آزاد هستند. لیگ یا مسابقات آسیایی فرقی نمی‌کنند. مثلاً امروز مرتضی باید با دفاع راست حریف حرکت می‌کرد. ما از حسینی و مرتضی خواسته بودیم با توجه به اینکه حریف از سیستم ۱-۳-۲-۴ استفاده می‌کند و پشت هافبک‌های دفاعی این تیم فضا ایجاد می‌شود، از این فضا استفاده کنند.

با بازی‌های خوب ما تماشاگران مجاب می‌شوند که به ورزشگاه بیایند
وی درباره حضور تماشاگران در ورزشگاه فولاد‌شهر نیز خاطر نشان کرد: ما برنامه داریم که از این پس هواداران بیشتری برای حمایت از تیم به ورزشگاه بیایند، اگرچه امروز تعداد هواداران چندان زیاد نبود اما باز هم همین تعداد بیشتر از بازی‌های قبل‌مان در لیگ بود. قطعاً اگر ما خوب بازی کرده و بهتر نتیجه بگیریم تماشاگران مجاب شوند به ورزشگاه بیایند. هرچند من اعتقاد دارم، اکثر هواداران ذوب‌آهن به خاطر مشغله کاری فرصت نمی‌کنند به ورزشگاه بیایند و ترجیح می‌دهند از تلویزیون بازی را ببینند، اما باید آنقدر خوب شویم که همین نفرات هم به ورزشگاه بکشانیم.

خیلی مهم بود که امروز برنده از میدان بیرون بیاییم
قلعه‌نویی در پاسخ به این سؤال که «تیمش چقدر شانس صعود از گروه B لیگ قهرمانان را دارد؟»، عنوان کرد: من تأکید می‌کنم که در گروه مرگ قرار داریم، اما ذوب‌آهن چند شاخصه خوب دارد. بازیکنان این تیم تجربه آسیایی دارند و در این رقابت‌ها راحت‌تر بازی می‌کنند. ما الان چهار امتیاز داریم و بسیار امیدوار به صعود هستیم. مورد قابل اشاره دیگر اینکه بازیکنان ما در زمین صاف و هموار راحت‌تر بازی می‌کنند، چون اکثراً تکنیکی هستند، خوبی لیگ قهرمانان این است که شما در بهترین زمین‌ها بازی می‌کنید، اما در لیگ مجبورید به مشهد رفته و مقابل مشکی‌پوشان در یک زمین بسیار بسیار بد بازی کنید، زمینی که حتی تیم‌های مشهدی هم از  کیفیت آن ناراضی‌اند. خیلی مهم بود که امروز برنده از میدان بیرون بیاییم و اگر این اتفاق نمی‌افتاد و حتی مساوی هم می‌کردیم شانس‌مان را برای صعود از دست می‌دادیم. اعتقادم این است که اگر از بازی‌های آینده‌مان شش امتیاز بگیریم صعودمان قطعی است.

ادامه دارد ...

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار