گربیچ: می‌خواهیم والیبال در هر دو المپیک زمستانی و تابستانی باشد

دبیر کمیته ورزشکاران فدراسیون جهانی والیبال گفت: ما این شانس را داریم که نام والیبال را در هر دو المپیک زمستانی و تابستانی ثبت کنیم.

، فدراسیون جهانی والیبال در تلاش است تا با تثبیت حضور رشته والیبال برفی در المپیک زمستانی، والیبال را به عنوان نخستین ورزش تاریخ که در هر ۲ المپیک زمستانی و تابستانی حضور دارد، ثبت کند.

در همین راستا، برخی ستارگان نامدار والیبال سالنی و ساحلی از جمله ولادیمیر گربیچ، ژیبا، امانوئل رگو، کیم یئون کونگ، ژو چن، استفانی شوایگر و نیکولاس برگر با شرکت در مسابقات نمایشی والیبال برفی در المپیک زمستانی ۲۰۱۸ پیونگ چانگ، قصد دارند این رشته را وارد المپیک زمستانی کنند.

ولادیمیر گربیچ، قهرمان المپیک ۲۰۰۰ سیدنی و دبیر کمیته ورزشکاران فدراسیون جهان در این مورد به خبرنگار ورزشی گفت: ما این شانس را داریم که نام والیبال را در هر دو المپیک زمستانی و تابستانی ثبت کنیم. توسعه و گسترش والیبال برای فدراسیون جهانی، اهمیت ویژه‌ای دارد.

گربیچ در مورد آینده والیبال برفی گفت: لیگ والیبال در برخی مقاطع و کشورها در برگزار شده و در حال برگزاری است. من معتقدم که این رشته با قدرت بیشتری پیگیری خواهد شد و طرفداران زیادی پیدا خواهد کرد.

 

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار