عربی: در صورت تمایل فدراسیون با اشتیاق هدایت تیم ملی تالو را قبول می‌کنم/ خداحافظی در کار نیست

ملی‌پوش تالو ایران گفت: اگر فدراسیون ووشو از من بخواهد تا هدایت تیم ملی تالو را برعهده بگیریم با اشتیاق این کار را خواهم کرد.

فرشاد عربی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص صحبت‌های رئیس فدراسیون ووشو مبنی بر سرمربیگری عربی در صورت عدم حضور مربیان چینی در تیم ملی تالو اظهار داشت: هنوز به صورت رسمی این موضوع اتفاق نیفتاده اما اگر فدراسیون ووشو از من بخواهد تا هدایت تیم ملی تالو را برعهده بگیریم با اشتیاق این کار را خواهم کرد. علاقمند هستم در صورت هدایت تیم ملی تالو تجارب سالیان سال حضور در تیم ملی، حضور در اردوهای کشورهای چین و همکاری با مربیان چینی را در اختیار بازیکنان تیم ملی قرار بدهم.

وی در خصوص اینکه با این تصمیم دیگر قصد ادامه فعالیت به عنوان ورزشکار در تیم ملی را ندارد، گفت: در صورت عدم حضور مربیان چینی در ایران شاید به خاطر یکسری دلایل شخصی امسال را استراحت و در تیم ملی حضور نداشته باشم. این تصمیم نیز فقط مربوط به امسال است و احتمال دارد سالیان بعد دوباره مسابقه بدهم و هیچ خداحافظی در کار نیست. اگر سرمربی چینی به ایران نیاید قصد دارم یکسال را استراحت کنم.

ملی‌پوش باتجربه تیم ملی ووشو در پاسخ به این سوال که قبول هدایت تیم ملی در ابتدای دوران مربیگری ریسک بزرگی برای او نخواهد بود، عنوان کرد: حدود ۲ سال است که یک باشگاه افتتاح کردم و مشغول آموزش پایه‌ای تالو هستم. در کنار آن سال گذشته در لیگ برتر ووشو سرمربی تیم شهرداری بندرعباس و امسال سرمربی پارس جنوبی هستم که باعث شده تجارب خوبی را کسب کنم.

عربی تاکید کرد: در طی دوران حضور در تیم ملی تنها کسی هستم که با ۹ مربی چینی کار کردم اما به خوبی نیز می‌دانم هدایت تیم ملی کار بسیار سخت و سنگینی است. از طرف دیگر فدراسیون ووشو ۱۲ سال است روی من سرمایه‌گذاری کرده است و وقتی خواسته‌ای از من داشته باشد با تمام وجود تلاش خواهم کرد تا تمام داشته‌های خود را به تیم ملی تزریق کنم. علی‌نژاد در طی این سال‌ها چهار بار اردوی یک یا دو ماه برای من و تیم ملی در چین فراهم و با سختی موفق به حضور ۸ یا ۹ مربی چینی در ایران شده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: واقعا در جریان هستم که هر کدام از این مربیان با چه دردسرهایی به ایران آمدند و پشت حضور هر کدام از آنها چه داستان‌هایی وجود دارد. وقتی چنین سرمایه‌گذاری در طی این سال‌ها از سوی فدراسیون صورت گرفته است و من بیشترین زمان را با تیم ملی بودم، وظیفه خود می‌دانم در صورت درخواست فدراسیون با تمام توان در خدمت تیم ملی باشم. 

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار