محمودزاده:کجای دنیا بین دو نیمه اسب به زمین می‌آورند؟/ زد و خوردی در دربی مازندران رخ داده باشد، پیگیری می‌کنیم

مسئول برگزاری مسابقات لیگ دسته اول فوتبال گفت که اگر درگیری بین تماشاگران تیم‌های خونه‌به‌خونه بابل و نساجی مازندران رخ داده باشد، قطعاً پیگیری خواهند کرد.

فریبرز محمودزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» درخصوص شرایط برگزاری مسابقه تیم‌های خونه‌به‌خونه  بابل و نساجی قائمشهر اظهار داشت: نیروهای امنیتی و به ویژه نیروی انتظامی، قبل و بعد از مسابقه در داخل و خارج از ورزشگاه شهدای هفتم تیر حضور داشتند و با پایان مسابقه، کمک کردند که تماشاگران زودتر ورزشگاه را تخلیه کنند. در ورزشگاه و همچنین خیابان‌های اطراف ورزشگاه، پلیس به خوبی مستقر بود و عملکرد خوبی داشت. از همه نیروهای امنیتی و همچنین تماشاگران که به تشویق تیم خود پرداختند،‌ تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه نیروهای امنیتی کمک زیادی به برگزاری مسابقه کردند، گفت: ممکن است بازی‌های حساس، حاشیه‌هایی هم داشته باشد، اما با توجه به شرایطی که مشاهده کردم، برگزاری مسابقه نسبت به بازی‌های گذشته دو تیم در چند سال اخیر بهتر بود. همچنین دو تیم از لحاظ فنی، بازی خوبی ارائه کردند. بارش باران هم از چهارشنبه شب تا ۹ صبح پنجشنبه ادامه داشت و پس از آن، کاورها را از زمین جمع کردیم. پیش از شروع مسابقه هم کمی باران بارید که قطع شد.

مسئول برگزاری مسابقات لیگ دسته اول فوتبال در مورد حضور چند اسب در بین دو نیمه تصریح کرد: یکی از نکات مشکل‌دار بازی، همین اتفاق بود که برای ما خیلی عجیب بود. تماشاگران به دلیل مسائل امنیتی به سختی وارد ورزشگاه شدند، اما چگونه درهای ورزشگاه ناگهان باز شد و چند اسب وارد زمین بازی شدند؟ این مراسم چه زمانی تصویب شد؟ کجای دنیا می‌بینید که چند اسب بین دو نیمه وارد زمین بازی شوند و دور پیست بچرخند؟ الان در دهه فجر انقلاب اسلامی هستیم که اتفاق خوشایندی است و مردم خوشحال هستند، اما برای برگزاری هر مراسمی، تمهیدات لازم باید اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه هیچکس مسئولیت حضور این اسب‌ها در زمین را نپذیرفت، خاطرنشان کرد: گفتند ناظر بازی اجازه این مراسم را صادر کرد. مگر ناظر بازی کلیددار ورزشگاه است؟ او مسئولیت برگزاری دیدار را با همکاری نیروهای امنیتی و مسئولان برگزاری مسابقه بر عهده دارد. پرسش من و گروه برگزار کننده بازی از هیئت فوتبال استان مازندران و شهرستان بابل این است که این مراسم کجا تصویب شد؟ این موضوع باید در جلسه هماهنگی شب قبل از مسابقه مطرح و تصویب می‌شد تا با آن موافقت یا مخالفت شود، اما هیچکس از این اتفاق خبر نداشت. ما پیگیری می‌کنیم چرا درهای ورزشگاه باز شد. با بهاروند (رئیس سازمان لیگ) تماس داشتیم و او پیگیر این قضیه بود. از مسئولان هم می‌خواهم احساسی تصمیم نگیرند.

مسئول برگزاری مسابقات لیگ دسته اول ادامه داد: صرف نظر از موضوع اسب‌ها، بازی به خوبی برگزار شد. هر چند کم و کاستی‌هایی وجود داشت، اما نسبت به دیدارهای قبلی دو تیم، بازی به خوبی برگزار شد. از تماشاگران دو تیم هم تشکر می‌کنم. بازی در برخی دقایق به علت پرتاب اشیا متوقف شد که خیلی نبود، اما ای کاش همین هم رخ نمی‌داد. من به عنوان ناظر ویژه مسابقه از مسئولان امنیتی، یگان ویژه، نیروی انتظامی، تیم‌های خونه‌به‌خونه و نساجی و تماشاگران دو تیم تشکر می‌کنم و امیدوارم کاستی‌های موجود را هم برطرف کنیم.

محمودزاده درباره عکس‌هایی که در صفحات طرفداری باشگاه نساجی از زد و خورد طرفداران دو تیم و مصدومیت تماشاگران قائمشهری منتشر شد، اظهار داشت: من تا یک ساعت و نیم پس از پایان بازی کنار زمین و بعد بیرون از ورزشگاه بودم و همه چیز را رصد کردم. تا یک ساعت و نیم پس از پایان بازی، اتفاق خاصی رخ نداده بود. می‌توانم با قطعیت بگویم که ۳۰۰ تا ۴۰۰ مامور نیروی انتظامی در اطراف ورزشگاه حضور داشتند. اگر حادثه‌ای در خیابان‌های اطراف ورزشگاه رخ داده و از دید ما پنهان مانده باشد، قطعاً پیگیری خواهیم کرد. هر چند تا یک ساعت و نیم پس از پایان بازی، نه گزارشی به دست ما رسید و نه درگیری مشاهده کردیم. اگر اتفاقی افتاده باشد، هواداران دو تیم مطمئن باشند که پیگیری خواهیم کرد.

وی با تاکید دوباره بر اینکه این مسابقه نسبت به دیدارهای گذشته خونه‌به‌خونه و نساجی، بهتر برگزار شد، به تسنیم گفت: دیدار این دو تیم با توجه به رقابتی که بین دو شهر وجود دارد، حساس است، اما شرایط جدول به حساسیت‌های این مسابقه اضافه شده بود. به عنوان مسئول برگزاری لیگ دسته اول فکر می‌کنم این بازی نسبت به دیدارهای قبلی دو تیم، بهتر برگزار شد و دو تیم همکاری بسیاری کردند. این اتفاق در شرایطی افتاد که بارندگی زیادی در روزهای گذشته مشاهده کردیم و زمین گل‌آلود بود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار