فریبرز عسگری در آستانه بازگشت به تیم ملی تکواندو؟

با توجه به برگزاری جلسه شورای فنی تکواندو در روز ۲۶ بهمن‌ماه به نظر می‌رسد همکاری بی‌باک با تیم ملی به پایان خواهد رسید.

خبرنگار ورزشی ، با پایان نخستین دوره مسابقات تکواندو گرند اسلم، سیدمحمد پولادگر از بررسی عملکرد یک ساله مهدی بی‌باک در جلسه شورای فنی فدراسیون تکواندو صحبت کرد و تداوم همکاری سرمربی جوان تیم ملی را منوط به بررسی عملکرد یک ساله اخیر تیم ملی و نظر اعضای شورای فنی دانست.

جلسه‌ای که با توجه به سفر خانوادگی مهدی بی‌باک به خارج از کشور در هفته گذشته برگزار نشد و با اعلام مسئولان فدراسیون تکواندو قرار است پنجشنبه ۲۶ مهرماه برگزار شود. شنیده می‌شود با صحبت‌های مطرح شده از سوی رئیس فدراسیون تکواندو عملکرد بی‌باک در مدت حضور در تیم ملی مورد تایید پولادگر و اعضای شورای فنی نبوده است و با توجه به در پیش بودن مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا، بازی‌های آسیایی و برگزاری ۵ مرحله رقابت‌های گرند پری تغییر سرمربی تیم ملی در دستور اعضای شورای فنی قرار گرفته است. زمزمه‌های قطع همکاری با بی‌باک بعد از پایان آخرین مرحله مسابقات گرندپری در ساحل عاج مطرح و حتی شنیده شد مسابقات گرند اسلم آخرین فرصت برای او بوده تا توانایی خود را اثبات کند اما ملی‌پوشان تکواندوکشورمان با کسب یک نشان برنز توسط سجاد مردانی از ۵ فرصت عملا امیدهای بی‌باک برای تداوم همکاری با تیم ملی را از بین بردند. 

مسئله مهم با تغییر کادرفنی تیم ملی انتخاب سرمربی جدید در شرایط فعلی است و از بیژن مقانلو، نعمت خلیفه و فریبرز عسگری به عنوان جانشینان احتمالی بی‌باک صحبت شده است. مقانلو بعد از استعفا از سرمربیگری تیم ملی بیشتر زمان خود را به برگزاری سمینارهای آموزشی در کشورهای مختلف پرداخته است و در این مدت نیز از بازگشت به تیم ملی ابراز بی‌اطلاعی کرده است. به نظر می‌رسد عملکرد تیم ملی در المپیک ریو و جام‌جهانی آذربایجان باعث شده است تا دستاورد سه ساله مقانلو در تیم ملی را تحت تاثیر قرار بدهد و در مقطع فعلی کمترین شانس را در میان گزینه‌های موجود دارد.

نعمت خلیفه گزینه دیگر هدایت تیم ملی است که سال گذشته با تیم‌ملی تکواندو در مسابقات قهرمانی آسیا به مقام قهرمانی دست یافت و در چند ماه گذشته نیز با قهرمانی در مسابقات جام‌جهانی و تیمی گرند اسلم مجددا نام خود را در میان مدعیان جانشینی بی‌باک قرار داد. فریبرز عسگری اما آخرین و مهمترین گزینه هدایت تیم ملی تکواندو است که به نظر میرسد اجماع بیشتری روی نام او  برای بازگشت به صندلی تیم ملی وجود دارد. 

عسگری پیش از این و در زمان جدایی رضا مهماندوست در آستانه المپیک لندن برای نخستین بار فرصت حضور در تیم ملی تکواندو را به عنوان سرمربی پیدا کرده بود و با کسب نقره محمد باقری معتمد به کار خود خاتمه داده بود. عسگری نیز امسال مجددا با هدایت تیم‌های ملی تکواندو اعزامی به بازی‌های کشورهای اسلامی و مسابقات داخل سالن به عرصه مربیگری ملی بازگشت و با قهرمانی در این مسابقات خود را به عنوان آلترناتیو کادرفنی تیم ملی معرفی کرد.

با این شرایط باید تا ۲۶ بهمن‌ماه منتظر ماند تا مشخص شود بی‌باک نیز به چرخه مربیان جدا شده از تیم ملی خواهد پیوست یا فرصت دیگری در اختیار مربی جوان تکواندو ایران قرار خواهد گرفت.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار