تلاش پارس جنوبی برای پس گرفتن جایگاه استقلال/ نبرد ته‌جدولی‌ها و جدال یاران قدیمی در خوزستان

هفته بیست‌و‌سوم لیگ برتر فوتبال با برگزاری چهار دیدار امروز به پایان خواهد رسید.

گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، هفته بیست‌وسوم لیگ برتر فوتبال امروز (جمعه) با چهار دیدار به پایان خواهد رسید. روز گذشته استقلال در تهران ۳ بر صفر سپیدرود را شکست داد و سایپا در دیداری پرگل ۴ بر ۲ از سد ذوب‌‌آهن گذشت. چهارشنبه هم پرسپولیس در آبادان ۳ بر صفر صنعت نفت را از پیش‌رو برداشت و تراکتورسازی با برتری ۲ بر یک برابر گسترش فولاد فاتح دربی تبریز شد.

در زیر نگاهی به بازی‌های امروز (جمعه) می‌اندازیم:

* پدیده خراسان - پارس جنوبی جم

پدیده بحران‌زده در حالی میزبان پارس جنوبی خواهد بود که دو تیم در نیم‌فصل نخست لیگ برتر در برخی از هفته‌ها حتی برای صدرنشینی می‌جنگیدند، اما هر دو تیم شرایط  مناسبی در هفته‌های اخیر نداشته‌اند. شاگردان رضا مهاجری در چهار هفته گذشته،‌ سه شکست و یک تساوی را تجربه کرده‌‌اند و همین مسئله باعث شده این تیم تا رده یازدهم جدول سقوط کند.

در سوی مقابل هم مهدی تارتار و تیمش که در هفته‌های ابتدایی خود را به عنوان شگفتی‌ساز لیگ معرفی کرده بودند، هفت هفته است که موفق به پیروزی نشده‌اند و اگر می‌خواهند همچنان امیدوار به کسب سهمیه آسیایی باشند،‌ باید دست پُر از مشهد برگردند. پارس جنوبی با ۳۴ امتیاز در رده ششم جدول حضور دارد و می‌تواند با سه امتیاز این بازی دوباره به رده پنجم جدول برگردد و جایگاه خود را از استقلال پس بگیرد.

* استقلال خوزستان - فولاد خوزستان

عبدالله ویسی و اکبر پورموسوی که سابقه همکاری با یکدیگر در تیم استقلال خوزستان و موفقیت در این تیم را دارند، حالا باید در حالی در دربی خوزستان برابر هم قرار بگیرند که استقلال برای بقا و فولاد برای کسب سهمیه آسیا می‌جنگد. برخی از بازیکنان چند فصل پیش استقلال خوزستان که با این تیم قهرمان ایران شدند،‌ حالا عضو فولاد هستند و این بر حساسیت این مسابقه اضافه خواهد کرد. فولاد که با توجه به پیروزی سایپا مقابل ذوب‌آهن به رده چهارم جدول سقوط کرده، می‌تواند با کسب سه امتیاز با یک بازی کمتر نسبت به رقبای خود دوباره به رده دوم جدول بازگردد و بیش از پیش امیدوار به کسب سهمیه آسیا باشد.

* پیکان - مشکی‌پوشان

خودروسازان تهرانی ۱۰ هفته است که موفق به پیروزی نشده‌اند و همچنان روی نوار ناکامی قدم برمی‌دارند. شاید دیدار برابر تیم قعرنشین مشکی‌پوشان بهترین فرصت برای شاگردان جلالی باشد که نوار ناکامی را قطع کنند و دوباره به تیم‌های بالای جدول نزدیک شوند. تیم مشکی‌پوشان مشهد نیز که با ۱۵ امتیاز در قعر جدول قرار دارد برای فرار از منطقه خطر باید با امتیاز از ورزشگاه شهدای شهر قدس خارج شود و چشم امید به هفته‌های آینده داشته باشد.

* سپاهان اصفهان - نفت تهران

طلایی پوشان بحران‌زده اصفهانی پس از شکست هفته گذشته مقابل پرسپولیس، امیدوار است با برتری مقابل نفت از منطقه خطر جدا شود. منصور ابراهیم‌زاده که به تازگی هدایت سپاهانی‌ها را بر عهده گرفته، اصلاً دوست ندارد دومین تجربه خود را روی نمیکت این تیم هم با شکست پشت سر بگذارد. اصفهانی‌ها که با ۲۰ امتیاز در رده سیزدهم جدول حضور دارند، یکی از بدترین شرایط خود در چند سال اخیر را تجربه می‌کنند و اگر در چند هفته باقی‌مانده تا پایان فصل نتوانند سر و سامانی به وضعیت خود دهند،‌ خطر سقوط این تیم را تهدید خواهد کرد.

از آن‌سو هم نفت تهران با آمدن هومن افاضلی به طور کامل متحول شد و با وجود مشکلات شدیدی که در این تیم وجود داشت،‌ تا رده دوازدهم جدول خود را بالا کشید. نفتی که شکست‌های متعددی را در نیم‌فصل نخست لیگ تجربه کردند،‌ حالا پنج هفته است که شکست نخورده‌اند و با ادامه این روند می‌توانند خیال خود را بابت بقا در لیگ برتر راحت کنند. باید دید در جدال حساس ته‌جدولی‌ها چه نتیجه‌ای رقم خواهد خورد.

برنامه چهار دیدار پایانی هفته بیست‌و‌سوم به شرح زیر است:

* پدیده خراسان - پارس جنوبی جم- ورزشگاه ثامن مشهد - ساعت ۱۴
موعود بنیادی‌فر – علی اکبر نوری- حسن انتظاری – علی بای – ناظر: علیرضا کهوری

* استقلال خوزستان - فولاد خوزستان  - ورزشگاه غدیر اهواز- ساعت ۱۵
روح الله شریفی – سعید قاسمی – فرزاد بهرامی – پیمان فرخی مهر – ناظر: محمدعلی فروغی

* پیکان تهران - سیاه جامگان مشهد - ورزشگاه شهدا شهر قدس- ساعت ۱۵
سیدرضا مهدوی – امیررضا آشورماهانی – احد سلطانی – کوپال ناظمی – ناظر: سعید بطحایی

* سپاهان - نفت تهران - ورزشگاه نقش جهان اصفهان - ساعت ۱۶
رضا کرمانشاهی – مهدی عالیقدر – حمیدرضا افشون – ابوالفضل گرجی – ناظر: عبود سنگاشکن

برای مشاهده جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال اینجا کلیک کنید.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار