ملاقات هیئت اعزامی فیفا با مقامات اسپانیا برای بررسی دخالت دولت در فوتبال

مقامات فدراسیون جهانی فوتبال با مقامات اسپانیایی ملاقات و در خصوص اتفاقات رخ داده اخیر در فدراسیون فوتبال این کشور بحث و گفت‌وگو کردند.

، هیئتی از سوی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) به ریاست فاطما سامورا، دبیرکل فیفا در شهر مادرید با مسئولان اسپانیایی ملاقات و در خصوص نگرانی فدراسیون جهانی فوتبال از دخالت دولت در امور فدراسیون فوتبال این کشور بحث‌ و گفت‌وگو کردند.

فیفا سال گذشته نامه‌ای به فدراسیون فوتبال اسپانیا ارسال و یادآوردی کرد که تمامی فدراسیون عضو فیفا باید در تمامی امور مربوطه به طور مستقل و بدون دخالت طرف سومی عمل کنند. این هشدار در پی دخالت دولت اسپانیا در انتخابات فدراسیون فوتبال این کشور پس از بازداشت آنخل ماریا ویار که متهم به فساد مدیریتی بود، داده شد.

در نشستی که بین هیئت فیفا و مسئولان اسپانیایی برگزار شد، خوسه رامون لته رئیس شورای عالی ورزش اسپانیا، اینگیو مندس دویگو وزیر آموزش، فرهنگ و ورزش اسپانیا و خوان لوئیس لاررا رئیس موقت فدراسیون فوتبال اسپانیا حضور داشتند.

هنوز جزئیاتی از این نشست منتشر نشده که طرفین دقیقاً در مورد چه چیزی بحث و گفت‌وگو کرده‌اند. فیفا پیش از این اعلام کرده بود که قرار است هیئتی به مادرید سفر و اوضاع موجود در فدراسیون فوتبال اسپانیا را از نزدیک مشاهده و بررسی کند.

پیش از این گفته شده بود در صورت تداوم دخالت دولت اسپانیا در امور فدراسیون فوتبال این کشور ممکن است شاگردان خولن لوپتگی از حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ محروم شوند، جایی که در گروه B با تیم‌های پرتغال، مراکش و ایران همگروه هستند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار