برگزاری نشست دبیر کل کنفدراسیون کبدی آسیا و رئیس فدراسیون ایران

نشست مشترک دبیر کل کنفدراسیون کبدی آسیا و رئیس فدراسیون کبدی کشورمان ظهر امروز در محل فدراسیون برگزار شد.

خبرنگار ورزش ، نشست مشترک دبیر کل کنفدراسیون کبدی آسیا و رئیس فدراسیون کبدی کشورمان ظهر امروز در محل فدراسیون برگزار شد.

عاس اورسجی، رئیس فدراسیون کبدی در ابتدای این نشست اظهار داشت: حضور سرور، دبیر کنفدراسیون کبدی آسیای در ایران چیزی جز حمایت از کبدی ایران برای رسیدن به اهدافش نیست.

وی در ادامه افزود: ۶ استراتژی داریم و در آن مسیر گام برداشتیم و با تیم توانمندی که داریم کار را شروع کردیم. به تمام استان‌ها نامه زدم تا توانمندی‌ها و علاقه خود را در کمیته‌های تخصصی اعلام کنند تا تیم کاری خوبی داشته باشیم و با برون سپاری کارها را با عدالت پیش ببریم.

رئیس فدراسیون کبدی در خصوص فعالیت‌های این روزهای کبدی گفت: دو لیگ زنان و مردان با کیفیت مناسب به پایان رسید.بلافاصله بعد از لیگ اردوی بانوان در دو قسمت جوانان و بزرگسالان آغاز شد. اردوی تیم ملی زنان دو بخش است و با توجه به اینکه اردو در مشهد است تیم با نام کاروان امام رضا آغاز به کار کرد.

اورسجی در ادامه افزود: بعد از انتخاب کمیته فنی، انتخاب بازیکنان در دستور کار است. شایلا جین برای هدایت تیم ملی بانوان انتخاب شد و به ایران آمد. همچنین جلسات خوبی را با ارگان‌های مختلف در جهت توسعه همگانی کبدی داشتیم.

رئیس فدراسیون کبدی در خصوص بازگشت جین به تیم ملی کبدی بانوان، گفت: با توجه به شناخت نقاط ضعف و قوت از کبدی اعتقادی به مربی هندی ندارم. چون رقبای ما پراکندگی زیادی ندارند و تنها رقیب سخت ما هندوستان است، احساس می‌کنم مربی نباید از کشور هند باشد و ممکن از عرق وطن دوستی در کارش تاثیر بگذارد. من خیلی احساس خوبی برای استفاده از مربی هندی ندارم. هندی‌ها برای مباحث پایه و آموزشی خوب هستند ولی برای کوچ نه. از مربی هندی برای مردان استفاده نمی‌کنیم.

وی تاکید کرد: برای بازی‌های آسیایی جاکارتا فرصت کافی نداریم تا مربی داخلی تربیت کنیم. تا‌کنون در تربیت مربی داخلی ضعیف عمل کردیم و بابد در این بخش کار کنیم. تقویت دانش، نحوه به کار گیری مربی از بازیکنان و مسائل روانشناسی مباحثی است که باید روی مربیان کار شود. متاسفانه در بخش بانوان دست‌مان بسته بود و مجبور شدیم از مربی هندی استفاده کنیم. شایلا جین معتقد بود مجالی به او داده نشده تا روی ایران کار کند و توجه به دانش وی نشد و بازخوردی هم که از بازیکنان گرفتیم گویای همین مطلب بود.جین خواست تا دوباره به او فرصت بدهیم و ما هم به وی اعتماد کردیم.

اورسجی در خصوص دستاوردهای حضور سرور گفت: حضور سرور بعد از انتخابات به خاطر حمایت از این رشته است. وی نقش اصلی را در توسعه کبدی در آسیا و جهان داشته و پیگیر المپیکی شدن این رشته است. می‌خواهیم میزبانی بین المللی بگیریم و کرسی جهانی کسب کنیم. وی پیش از این بارها در این مورد به ایران کمک کرده است. ما کرسی‌های خوبی داریم ولی به دنبال ارتقا و افزایش آن هستیم و خبرهای خوبی در راه است.

وی در خصوص مسابقات دهه فجر یادآور شد: ۲ تا ۵ اسفند دومین دوره مسابقات جام فجر را در آبادان داریم و عراق و گرجستان و آذربایجان و ۳ تیم از ایران حضور دارند. تیم منطقه آزاد اروند، تیم ملی ب و تیم مناطق آزاد کشور نیز نماینده ایران هستند.

همچنین مقدم، نایب رئیس فدراسیون کبدی، در این نشست گفت: هدف گذاری ما کسب مدال طلای جاکارتا است و با توجه به مسابقات گرگان اشکالات تیم شناسایی شد و قرار شد جوانان به تیم اضافه شود و ترکیبی از جوانان و با تجربه‌ها در جاکارتا حضور داشته باشند.

وی تاکید کرد: استارت اردو ها از ۲۱ بهمن با حضور ۴۰ بازیکن برگزار می‌شود. هندوستان رقیب جدی ماست و اردو برگزاز نمی‌کند. اواخر فروردین در تورنمنت چهار جانبه در پاکستان شرکت می‌کنیم سپس اردوی ۱۰ روزه در این کشور داریم. نزدیک مسابقات جاکارتا نیز اردویی را در مالزی برگزار می‌کنیم.

نایب رئیس فدراسیون کبدی تاکید کرد: ۹ بازیکن ما در پرو کبدی هندوستان هستند و هندی‌ها شناخت خوبی از این بازیکنان دارند و امیدواریم با حضور بازیکنان جوان با بازیکنان جدیدی راهی جاکارتا شویم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار