قول مساعد محسن هاشمی به انجمن ورزشی‌نویسان برای حل مشکل طرح ترافیک خبرنگاران

نشست نمایندگان هیئت مدیره انجمن ورزشی نویسان با رئیس شورای شهر برگزار شد و رئیس شورا قول مساعد داد این موضوع را پیگیری کند.

و به نقل از ایسجا، نمایندگان هیئت مدیره انجمن ورزشی نویسان جهت پیگیری طرح ترافیک خبرنگاران صبح امروز (دوشنبه) با محسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران دیدار و گفت‌وگو کردند. در این دیدار که رأس ساعت ۱۰.۳۰ در محل شورا و با حضور جهانگیر کوثری، عضو هیئت مدیره و محمود عبدالهی، دبیر کل انجمن برگزار شد، نمایندگان انجمن با طرح مشکلاتی که مصوبه جدید اعضا برای جامعه خبری به وجود آورده، خواستار رسیدگی و پیگیری این موضوع شدند.

کوثری با اشاره به معدل و میانگین حقوق دریافتی اصحاب رسانه که جزو کم درآمدترین اقشار جامعه قرار می‌گیرند، اظهار داشت: متأسفانه دوستان در شهرداری و شورا بدون بررسی کارشناسی درصدی به عنوان تخفیف برای اهالی رسانه در نظر گرفته‌اند که با در نظر گرفتن همین تخفیف هم یک روزنامه نگار یا عکاس باید حدود ۳۰ درصد درآمد سالیانه‌اش را برای دریافت آرم طرح ترافیک پرداخت کند که انصافاً نهایت بی‌عدالتی در حق این قشر زحمتکش است.

در ادامه نشست محمود عبدالهی دبیرکل انجمن ورزشی نویسان ایران نیز موضوع موقعیت مکانی اکثر خبرگزاری‌ها و روزنامه‌ها را مطرح کرد و افزود: یک بررسی سطحی توسط کارشناسان شورا مشخص می‌کند که اکثر خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها و حتی مکان‌هایی که نشستهای خبری و رویدادهای مهم رسانه‌ای در آنجا شکل می‌گیرد، در محدوده طرح ترافیک قرار دارند. حال خبرنگاران و عکاسان رسانه‌های مکتوب و تصویری برای حضور در محل کار و رویدادهای مشخص، موظفند در ساعت پیک که اتفاقاً گرانترین تعرفه خرید طرح ترافیک را هم شامل می‌شود، وارد محدوده شوند.

این تصمیم و رویه مطمئناً در روند پوشش خبری و حتی حضور اهالی رسانه در محل کار خود تاثیر منفی خواهد گذاشت. ضمن آن که اصحاب رسانه در تأمین رقم ۴ تا ۸ میلیونی خرید آرم طرح ترافیک به مشکل خواهند خورد و این موضوع در تضاد با شعارهای اعضای محترم شورای شهر است.

در پایان این نشست مهندس هاشمی نیز با اشاره به تصمیمات اخیر شورا اعلام داشت که متأسفانه در لیست ارائه شده به شورا برای در نظرگیری سهمیه و تخفیف نامی از اصحاب رسانه و خبرنگاران وجود نداشت و نام این قشر نیز با هماهنگی و حمایت آقای مسجد جامعی و خود ایشان در لیست سهمیه‌های تخفیف دار قرار گرفت.

وی در پایان ضمن ابراز همراهی و حمایت از جامعه خبری اظهار داشت: این طرح در شورا مصوب شده، اما مطمئناً با هماهنگی و همراهی اعضای شورای شهر و سایر نهادهای مرتبط قابل اصلاح است. من این اطمینان را می‌دهم در صورتی که سایر نهادهای تصمیم گیرنده هم با موضوع ارائه سهمیه خبرنگاری همانند سالیان قبل موافقت کنند، شورا مخالفتی با این موضوع نداشته باشد.

در پایان این نشست، نامه درخواست و اعتراض اعضای انجمن ورزشی نویسان که به امضای ۴۰۰ عضو انجمن و همچنین ۳۵۰ خبرنگار غیر ورزشی رسیده بود، تحویل رئیس شورای اسلامی شهر تهران داده شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار