سلطانی‌فر: کارنامه ورزش پس از پیروزی انقلاب اسلامی روشن و درخشان است/ به دنبال سکوهای بهتر در بازی‌های آسیایی و المپیک هستیم

وزیر ورزش و جوانان گفت: کارنامه جمهوری اسلامی پس از پیروزی انقلاب در حوزه ورزش در همه زمینه‌ها روشن و درخشان بوده است.

خبرنگار ورزشی ، مسعود سلطانی‌‌فر در مراسم تجدید پیمان جامعه ورزش با آرمان‌های امام خمینی (ره) اظهار داشت: امروز جامعه ورزش یک بار دیگر به حرم امام راحل آمده تا آمادگی خود را برای ادامه حرکت در مسیر رهبر فقید انقلاب اعلام کند. من فکر می‌کنم همه کسانی که در این نظام زندگی کرده‌اند با حضورشان در صحنه‌های مختلف نقش‌آفرینی کردند و هر کسی به سهم خودش قدم‌هایی برداشته است.  معتقدم یک دوره طلایی در تاریخ معاصر ایران رقم خورده و در آینده به خوبی از آن یاد خواهد شد. 

وی درباره عملکرد ورزش ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: کارنامه جمهوری اسلامی در ورزش روشن و درخشان است، چه در بُعد همگانی و چه در زیرساخت‌ها و چه در حوزه قهرمانی. ما توانسته‌ایم ۶-۷ برابر گذشته فضای ورزشی ایجاد و با رویکرد عدالت‌محورانه نظام توزیع کنیم. اگر در گذشته امکاناتی محدود به چند نقطه داشتیم، اما امروز حتی در روستاها نیز فضای ورزشی ایجاد می‌شود.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در حوزه قهرمانی نیز دستاوردهای زیادی کسب شده است، ورزش ایران در ۱۶ دوره حضور در المپیک موفق به کسب ۱۸ طلا شده است که ۴ طلا مربوط به قبل از انقلاب و ۱۴ طلا مربوط پس از پیروزی انقلاب می‌شود که این نشان‌دهنده رشد چندبرابری موفقیت است. ما هم‌اکنون نیز به دنبال کسب سکوهای بهتر در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و المپیک ۲۰۲۰ هستیم. 

سلطانی‌فر درباره ورزش همگانی نیز گفت: با توجه به تاکیدات رهبر انقلاب و همچنین رئیس‌جمهور تلاش‌ها روز به روز در این زمینه‌ها بیشتر شده و گرایش مردم نیز افزایش یافته است، ما نیز تلاش می‌کنیم تا امکانات بیشتری را فراهم کنیم. 

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار