علی‌نژاد: یک طلای ووشوی ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ از دست رفت/ تا پایان سال منتظر مربیان چینی می‌مانیم

رئیس فدراسیون ووشو تاکید کرد با تصمیمات شورای المپیک آسیا یک مدال طلای ووشو ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی از دست رفت.

مهدی علی‌نژاد در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشور ووشو جوانان اظهار داشت: ابتدا باید بابت میزبانی خوب مسابقات از اداره کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی و هیئت ووشو خراسان تشکر کنم. برای برگزاری این مسابقات آقایان صبوریان، زحمتکش، رستگار مقدم و غمخوار زحمت زیادی کشیدند و در مجموع کیفیت مسابقات خیلی خوب بود.

وی تصریح کرد: در تالو تقریبا شاهد شرایط مطلوبی از سوی بازیکنان بودیم اما در ساندا یک مقدار پایین‌تر از سطح انتظار من بازیکنان ظاهر شدند. دلیل این موضوع نیز تجربه کم بازیکنان و کاهش یک ساله سن بازیکنان برای حضور در مسابقات جهانی بود. در حال حاضر قوانین تغییر کرده است و  سن بازیکنان نوجوان وجوان برای حضور در مسابقات جهانی نسبت به رقابت‌های آسیایی ۲ سال کمتر شده است که بی‌تاثیر در کیفیت بازیکنان نبوده است. امیدوارم بازیکنان با حضور در اردو با توجه به حضور مربیان خوب مشکلات خود را حل کنند. 

رئیس فدراسیون ووشو تاکید کرد: رده‌های سنی پایه، رده‌هایی است که بازیکنان در حال گذار هستند و ثابت نیستند و به همین دلیل گاهی اوقات شرایط فنی بازیکنان بالا و پایین شده که این مسئله نیز طبیعی است. در این مسابقات نیز ۵۵۰ بازیکن  ظرف ۵ روز با نظم و انضباط خوب به مبارزه پرداختند که یک موفقیت دیگر برای ووشو ایران بود. از روز یکشنبه نیز مسابقات  رده‌های پایه دختران در آکادمی ووشو آغاز و ۶ روز ادامه خواهد داشت.

علی‌نژاد در پاسخ به احتمال تغییرات کادرفنی تیم‌های رده پایه نسبت به مسابقات قهرمانی آسیا، گفت: هنوز در این خصوص تصمیم نهایی را نگرفتیم و دلیل آن نیز نامشخص بودن وضعیت مربیان چینی است. انجمن ووشو چین به هیچ عنوان با ما همکاری نمی‌کند و بعد از قهرمانی جهان ایران در مسابقات جهانی دیگر کورسوی امیدی که برای همکاری آنها وجود داشت نیز از بین رفت. انجمن ووشو چین چند سالی است که با ما تقریبا هیچ همکاری انجام نمی‌دهد اما در حال حاضر دیگر خیلی عدم همکاری وجود دارد.

وی ادامه داد: به طور مثال برای ساندا دختران با یکی از مربیانی که سابقه حضور در ایران را داشت را تقریبا توافق کرده بودیم اما بعد از نامه‌نگاری با انجمن ووشو،آنها بعد از یک ماه از عدم تمایل او برای حضور در ایران صحبت کردند. این در حالی است که خود او تمایل زیادی برای حضور در ایران داشت. این موضوع خیلی کار ما را دشوار کرده است و مجبور شدیم خودمان برای پیدا کردن مربی خوب جستجو کنیم که کار را دشوار می‌کند.

رئیس فدراسیون ووشو در خصوص اینکه تا چه زمانی برای حضور مربیان چینی در ایران صبر خواهد کرد، تاکید کرد: همانطور که بعد از مسابقات جهانی اعلام کردم دیگر به دنبال جذب مربی متوسط چینی نیستیم و اگر قرار است مربی چینی در ایران حاضر شود باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. با توجه به این شرایط تا پایان سال منتظر حضور مربیان چینی خواهیم ماند و بعد از آن تصمیم‌گیری خواهیم کرد. قرار است ۱۸ فروردین سال آینده اردوهای آماده‌سازی تیم بزرگسالان و۲۰  فروردین نیز اردوهای جوانان شروع شود و به همین دلیل باید تا قبل از عید تصمیم خود را در خصوص کادرفنی بگیریم.

علی‌نژاد در خصوص برنامه‌های فدراسیون ووشو برای آماده‌سازی تیم ملی بزرگسالان بیان کرد: برای حضور تیم ملی بزرگسالان در بازی‌های آسیایی یکی، دو برنامه داریم و قرار است تیم ساندا کره‌جنوبی در بخش بانوان و آقایان به ایران بیاید. در کنار آن برگزاری یک مرحله اردو در چین نیز مدنظر ما قرار دارد. در مسابقات آسیایی کره‌جنوبی و همچنین در سی‌امین سالگرد ووشو آسیا در چین برای حضور کره‌ای‌ها در تهران با آنها مذاکراتی داشتم و حتی دعوتنامه رسمی نیز فرستادم آنها در هر دو مورد قول حضور در ایران را به ما دادند و باید بر سر تاریخ حضور آنها در تهران نیز مذاکراتی داشته باشیم. 

رئیس فدراسیون ووشو در پایان با تاکید بر قطعی شدن کاهش یک سهمیه ساندا در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی به تسنیم، گفت: متاسفانه با کاهش یک سهمیه ووشو در بازی‌های آسیایی یک مدال طلای ما در اندونزی از دست رفت. این اتفاق تصمیمی بود که شورای المپیک رأساً گرفت و به دلیل ضعف کمیته المپیک سابق ایران در روابط بین‌الملل نتوانستیم اقدامی در این زمینه داشته باشیم. متاسفانه این تصمیم نه تنها در مورد ووشو بلکه در مورد وزن ۸۴+ کیلوگرم کاراته و یک یا دو سهمیه تکواندو نیز گرفته شد. علی‌رغم اعتراض فدراسیون آسیایی ووشو، شورای المپیک آسیا رسما تصمیم گرفت و این اعتراض را نپذیرفت. ووشو ایران نیز به دلیل داشتن قهرمان جهان در این وزن، بیشترین لطمه را از این تصمیم گرفت و اعتقاد دارم امکان کسب یک مدال طلا در این وزن برای ایران وجود داشت.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار