داورزنی: ممکن است شجاعی به عنوان سرپرست در فدراسیون تیروکمان بماند/ امیدوارم اینفانتینو کمتر تحت تاثیر لابی‌ها قرار بگیرد

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: خیال مردم راحت باشد، اجازه نمی‌دهیم به برنامه‌های تیم ملی فوتبال در راه حضور به جام جهانی آسیبی برسد.

خبرنگار ورزشی ، محمدرضا داورزنی در پایان مجمع عمومی فوق‌‌العاده کمیته ملی پارالمپیک گفت: امروز دوره ۴ ساله هیئت اجرایی این کمیته به پایان می‌رسد. با توجه به قانوان انتزاع و بررسی اساسنامه کمیته پارالمپیک و برای آنکه قانون رعایت شود این مجمع فوق‌العاده تشکیل شد تا در خصوص آینده کمیته تا زمان برگزاری انتخابات تصمیم‌گیری شود. بر همین اساس همه اعضا تصویب کردند که تیم فعلی کمیته پارالمپیک به کار خود ادامه بدهد، تا ۲ ، ۳ ماه آینده نیز اساسنامه کمیته پارالمپیک به تصویب خواهد رسید و ۴۵ روز پس ازآن نیز انتخابات آن باید برگزار شود. 

وی در خصوص عدم پرداخت بودجه این کمیته به بهانه تصویب نشدن اساسنامه‌اش عنوان کرد: دوستان این موضوع را پیگیری می‌کنند تا راه‌حلی پیدا کنند. ما نیز کمک خواهیم کرد تا مشکلی پیش نیاید، البته آنچه در این خصوص پیش‌بینی شده به کمیته پارالمپیک داده خواهد شد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص شرایط فدراسیون تیراندازی با کمان گفت: این فدراسیون مشکلی داشت و آن، اساسنامه‌ای بود که فدراسیون جهانی تصویب کرده بود. ما آن زمان به شجاعی رئیس فدراسیون گفتیم که این اساسنامه باید تصویب دولت را نیز داشته باشد و به همین دلیل مسئولان فدراسیون به دنبال اصلاح آن رفتند و در حال حاضر نیز اساسنامه فدراسیون در دولت است. سعی می‌کنیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن کار ثبت‌نام مجدد از نامزدهای ریاست فدراسیون تیراندازی با کمان را انجام دهیم و به نظرم تکلیف این فدراسیون امروز و فردا مشخص می‌شود. بحث‌هایی در خصوص تیر و کمان وجود دارد و برای اینکه مشکلی ایجاد نشود وزارتخانه به دنبال اتخاذ بهترین تصمیم است. ما سعی می‌کنیم تا پیش از پایان سال و حداکثر نیمه اول فروردین انتخابات این فدراسیون را برگزار کنیم.

داورزنی در این باره ادامه داد: شجاعی در حال حاضر کارهای فدراسیون را انجام می‌دهد و حتی این احتمال وجود دارد که وی به عنوان سرپرست در فدراسیون بماند. مهم این است که مجمع انتخاباتی فدراسیون در زمان خودش برگزار شود.

وی درباره موضوع میزبانی تیم‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا گفت: حقی از فوتبال ما در این فشاری که وارد می‌شود ضایع می‌شود. جلساتی را با تاج و مسئولان فدراسیون داشتیم و به آنها گفتیم که وزارت ورزش در کنار فدراسیون و باشگاه‌ها است و خواستار این هستیم که AFC تصمیم اولیه خود مبنی بر میزبانی تیم‌های ایرانی در کشورمان را دنبال کند. ما پشت فدراسیون فوتبال در این موضوع هستیم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص اینکه گفته می‌شود عمان به عنوان میزبان دیدارهای برخی تیم‌های کشورمان با نمایندگان عربستان انتخاب شده تصریح کرد: از مراکز مختلف اظهار نظرهای مختلفی در این باره می‌شود که در روند اجرای کار مشکلی ایجاد می‌کند، تلاش ما این است که به باشگاه‌ها آسیب نرسد. ضمن اینکه شرایط کشور قطر که توانسته میزبانی را داشته باشد با ایران متفاوت است.

داورزنی درباره دیدار چندماه قبل وزیر ورزش با رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا، خاطر نشان کرد: به هر حال ۱۴ نفر از ۱۷ عضو هیئت رئیسه کنفدراسیون آسیا به رفت و برگشتی بودن بازی‌ها رای دادند. الان منتظر گزارش ناظر ایرلندی درباره امنیت ایران هستیم. قرار است اینفانتینو رئیس فیفا نیز به ایران بیاید که امیدواریم واقعیت‌های کشورمان را ببیند و کمتر تحت تاثیر لابی‌ها قرار بگیرد.

وی درباره شرایط فدراسیون گلف اظهار داشت: سعیدی رئیس این فدراسیون به عنوان خزانه‌دار کمیته المپیک انتخاب شد و به همین دلیل بهروز منتقمی به عنوان سرپرست فدراسیون انتخاب شد تا امور مربوط به برگزاری انتخابات را انجام دهد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص بودجه فدراسیون فوتبال در آستانه جام جهانی گفت: فدراسیون فوتبال ۱۱۷ درصد از بودجه‌اش را گرفته است. با توجه به شرایطی که پس از صعود تیم ملی به جام جهانی رقم خورد پرداخت‌ها نیز سریعتر صورت گرفت. هر حمایتی که لازم باشد انجام می‌دهیم تا تیم ملی بدون دغدغه راهی جام جهانی شود. خیال مردم نیز راحت‌ باشد چرا که نمی‌گذاریم به برنامه‌های تیم ملی فوتبال آسیبی برسد.

داورزنی در پایان در خصوص موضوع احتمال تعلیق کشتی ایران گفت: قرار شد کمیته‌ای که به منظور بررسی کشتی علیرضا کریمی تشکیل شده نظر خود را به اتحادیه جهانی ارائه کند و ما نیز منتظر این موضوع هستیم، همچنین لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی عنوان کرده بود که کمیته بین‌المللی المپیک فشار وارد می‌کند تا با ایران در این موضوع برخورد شود، اما هنوز هیچ چیز مشخص نیست. ما به خادم گفتیم هر کاری که لازم است در این باره انجام بدهد و دعا می‌کنیم هیچ اتفاق بدی برای ورزش ایران و به ویژه کشتی رخ ندهد. همچنین باید بگویم که تهدید اتحادیه جهانی مبنی بر احتمال تعلیق کشتی ایران کاملاً جدی بود.

 

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار