خسروی‌وفا: اساسنامه جدید کمیته پارالمپیک را به موقع تحویل دولت دادیم

رئیس کمیته پارالمپیک گفت: اساسنامه جدید کمیته پارالمپیک را به موقع تحویل دولت دادیم، لذا کار اساسنامه قبل از سال ۹۶ شروع شد و نسبت به اساسنامه کمیته المپیک یک سال در این بخش جلوتر هستیم.

خبرنگار ورزشی ، محمود خسروی‌وفا در مجمع عمومی فوق‌العاده کمیته ملی پارالمپیک اظهار داشت: دوره چهار ساله تیم حاضر در کمیته امروز به پایان می‌رسد. ورزش پارالمپیک و معلولین پس از انقلاب شکل گرفت و پیشرفت زیادی نیز در این چهار دهه داشته است.

وی افزود: امسال کار فوق العاده‌ای شکل گرفت و آن جدا شدن کمیته المپیک از پارالمپیک و معرفی به عنوان یک نهاد عمومی غیر دولتی بود. ما فکر نمی‌کردیم که چهار سال قبل، این اتفاق رخ بدهد.

رئیس کمیته ملی پارالمپیک گفت: ثبت روز ملی پارالمپیک هم دستاورد مجمع این کمیته است که تصمیم خوبی بود. امروز کمیته پارالمپیک یک اعتبار ویژه در کشور دارد.

خسروی‌وفا ادامه داد: دو نماینده مجلس ناظر بر پارالمپیک هستند که هیچ جای ورزش کشور حتی کمیته المپیک این فرصت را در اختیار ندارند. ما اساسنامه جدید کمیته پارالمپیک را به موقع تحویل دولت دادیم، لذا کار اساسنامه قبل از سال ۹۶ شروع شد و نسبت به اساسنامه کمیته المپیک یک سال در این بخش جلوتر هستیم.

وی با ارائه توضیحاتی در خصوص روند بررسی اساسنامه گفت: عملا کارمان در این بخش تمام شده و منتظر ابلاغ قانون هستیم. حدود دو ماه قبل با سلطانی‌فر مکاتبه کردم و گفتم که دوره چهار ساله من روز ۱۵ بهمن تمام می‌شود. پیشنهاد دادم که حکم سرپرستی برای من بزند، اما او گفت که تصمیم گیری در مجمع پارالمپیک باید صورت بگیرد. هر زمان که قانون ابلاغ شود، باید ۴۵ روز بعد از آن انتخابات برگزار شود. اگر خواستید تیم فعلی ادامه کار را انجام بدهد، اعلام کنید.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار