زمین خشک راه‌آهن و بذری که بیاتی‌نیا در آن کاشت

سرمربی مستعفی راه‌آهن، این تیم را به زمینی خشک تشبیه کرد که با حضور او روی نیمکت این تیم، بازی‌های خوبی ارائه می‌کند.

محسن بیاتی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، در مورد تصمیمش مبنی بر کناره‌گیری از هدایت تیم راه‌آهن اظهار داشت: من با اعضای تیم خداحافظی و استعفایم را به مدیرعامل باشگاه تقدیم کردم. تیم را از بازی‌های ضعیف و شکست‌های ۴ بر صفر، به ارائه بازی خوب و شکست با یک گل رساندم، اما یک تیم با ارائه بازی خوب،‌ امتیاز نمی‌گیرد. تمام تلاش خودم را برای راه‌آهن به کار گرفتم.

وی در پاسخ به این پرسش که چقدر در تصمیم خود جدی است، گفت: افراد بسیاری از شب گذشته به من گفتند که در راه‌آهن بمان، اما با سفارش کسی نیامدم که با سفارش کسی در تیم بمانم. من دست باشگاه را برای هر تصمیمی باز گذاشته‌ام و اگر مدیرعامل باشگاه و سرپرست تیم هر کمکی از من بخواهند، حاضرم به آنها کمک کنم. چه به عنوان سرمربی، چه مشاور یا هر سمت دیگری. با لطف دوستان به جرگه مربیان وارد شدم و اکنون دست آنها را باز گذاشته‌ام. مدیرعامل باشگاه هنوز با این استعفا موافقت نکرده است.

سرمربی مستعفی تیم راه‌آهن در مورد مشکلات مالی و اینکه این معضل، چقدر در کناره‌گیری او سهیم بوده است، تصریح کرد: فوتبال تنها منحصر به یک بُعد نیست و چیزهای زیادی باید کنار هم قرار بگیرد تا تیم به نتایج مطلوب دست یابد. من از زنوزی (مالک باشگاه گسترش فولاد) تشکر کردم، چون با کمک‌های خود‌، اجازه نداد باشگاه ماشین‌سازی نابود شود. روز گذشته در ورزشگاه اختصاصی گسترش فولاد که زمین و امکانات خوبی دارد، با ماشین‌سازی بازی کردیم. این حمایت‌ها امیدواری زیادی به تیم می‌دهد.

بیاتی‌نیا با  بیان اینکه نمی‌توان یک تیم را به تنهایی پیش بُرد، خاطرنشان کرد: در تیم ما کسی نبود که حتی زبانی به ما کمک کند. دوستانی از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال به ما لطف داشتند، اما آنها نمی‌توانند مشکلات مالی و پروازی ما را حل کنند. آنها به ما کمک کردند که به تیم بازیکن اضافه کنیم. مشکلات تیم باعث ورود استرس به تیم و ایجاد ناامیدی در کادر فنی و مدیریت تیم می‌شود.

وی با تمجید از حمایت‌هایی  که از باشگاه ماشین‌سازی صورت می‌گیرد، گفت: حداقل ۵۰ نفر برای ماشین‌سازی تلاش می‌کردند تا این بازی برگزار شود. از هیئت فوتبال استان و تدارکات تا مسئول برگزاری بازی، اما ما روی هم ۶ نفر بودیم که این اختلاف ما را با ماشین‌سازی نشان می‌دهد. تیم حریف نه استرس داشت که بازی در چه ورزشگاهی برگزار شود، نه استرس بلیت پرواز تیم و نه استرس فراهم کردن محل اسکان داوران را داشت.

سرمربی مستعفی راه‌آهن با ابراز خوشحالی از موفقیت عباس آقایی در تیم ماشین‌سازی اظهار داشت: از نتیجه گرفتن تیم او که دوست قدیمی من است، خوشحالم و امیدوارم نتایج بهتر از این هم کسب کند، اما کسانی هستند که به ماشین‌سازی کمک کنند. این باشگاه هیئت مدیره دارد و راه‌آهن  تنها یک مدیرعامل، یک سرپرست و یک سرمربی که من هستم. خودمان هم برگزار کننده بازی، هم تدارکات باشگاه و هم اعضای هیئت مدیره راه‌آهن هستیم!

بیاتی‌نیا ادامه داد: امیدوارم اگر از راه‌آهن رفتم، مربی جدید در تیم موفق باشد. زمانی که من این تیم را تحویل گرفتم، راه‌آهن یک زمین خشک بود که نمی‌شد کاری در این زمین کرد. من زمین را شخم زدم و بذری در آن پاشیدم. هر کسی به جای من بیاید، اتفاقاتی که برای من رخ داد، برای او نمی‌افتد. او باید تنها به این زمین آب بدهد و کمکی به تیم کند و مطمئنم این تیم جوانه می‌زند.

وی درباره اینکه گفته بود «شنیده‌ام برخی مسئولان برگزاری مسابقات با برخی باشگاه‌ها قرارداد بسته‌اند» عنوان کرد: منظور من به هیچ عنوان مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نبودند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار