دست‌نشان: نزد اصفهانیان می‌روم و شرایط داوری را به او می‌گویم/ داوران از چه کسی درس می‌گیرند؟

سرمربی ملوان بندر انزلی گفت که امروز (یکشنبه) نزد رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال می‌رود و شرایط داوری را به او می‌گوید.

نادر دست‌نشان در مورد تساوی یک - یک تیمش مقابل مس کرمان، به خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» گفت: مس از تیم‌های خوب و پُرامکانات لیگ دسته اول است و از همه لحاظ، شرایط خوبی دارد. با تعویض مربی و شوکی که به تیم داده شد، می‌خواستند که این مسابقه را ببرند، اما بازیکنان ما بازی بسیار خوبی ارائه کردند. در نیمه اول شروع خوبی داشتیم و برتری خود را با گلی که به ثمر رساندیم، ثابت کردیم.

وی ادامه داد: در نیمه دوم، بازی پایاپایی شاهد بودیم اما شرایط به گونه‌ای پیش رفت که در ۱۰ دقیقه پایانی، گل تساوی را دریافت کردیم. مس کرمان توپ‌های بلندی روی دروازه ما ارسال می‌کرد و دفاع ما یک بار ناموفق بود که آن توپ هم وارد دروازه ما شد. کیفیت زمین هم جالب نبود و تیم حریف حتماً با شناخت زمین ورزشگاه باهنر، روی این سبک بازی برنامه‌ریزی کرده بود.

سرمربی ملوان بندر انزلی در خصوص قضاوت حسین زیاری داور این بازی و اخراجش از کنار زمین اظهار داشت: نمی‌دانم در این باره چه بگویم. امروز (یکشنبه) نزد فریدون اصفهانیان به  کمیته داوران می‌روم و در این خصوص با او صحبت می‌کنم. تاکنون چهار مرتبه به کمیته داوران رفتم و اصفهانیان را ندیدم، امیدوارم امروز بتوانم او را ملاقات کنم و شرایط داوری مسابقات را به او بگویم. معلوم نشد داور چرا من را اخراج کرد. شاید خودش هم این را نفهمید. داور در پایان مسابقه از من عذرخواهی کرد. چرا من را اخراج و بعد از من عذرخواهی کردی؟! مگر اشتباه کرده بودی که معذرت‌خواهی می‌کنی؟

دست‌نشان با گلایه از رفتار زیاری در این بازی گفت: داور جوان است و انتظار داریم رفتاری معقولانه و در شخصیت داوری داشته باشد. نمی‌توانم چیزی را اثبات کنم، چون از این اتفاقات فیلم نمی‌گیرند. کاری با اشتباهات او ندارم، او بازیکنان و دستیار من را تهدید کرد. ابتدا داور را صدا زدم و به خطایی که اعلام کرد، اعتراض کردم. دستیار من هم به او اعتراض داشت که داور هر دوی ما را اخراج کرد.

وی افزود: من گفتم چرا اخراجم می‌کنی که داور گفت تو مرا با صدای بلند صدا زده‌ای! نمی‌توانم این برخورد را هضم کنم. او به من گفت بله جانم، عزیزم! اما رفتار خوبی با سایر اعضای تیم نداشت. الگوی داوران چه کسی است و آنها از چه کسی درس می‌گیرند؟ در کلاس‌ها فقط قدرت داوری و نحوه کار با کارت‌های قرمز و زرد را به داوران آموزش می‌دهند؟ آنها با سرنوشت تیم و افراد بازی می‌کنند.

سرمربی ملوان با اشاره به اینکه به داور پرخاش نکرده، به تسنیم گفت: یکی از بازیکنان حریف در سراسر مسابقه در کار داور دخالت می‌کرد. کادر فنی مس هم فهمید که او با این دخالت‌ها از زمین اخراج می‌شود و این بازیکن را تعویض کرد. شنیدم که کمک داور در گوشی خود گفت این بهترین تعویض بود، چون این بازیکن گزینه اخراج بود! او که از زمین بیرون رفت گزینه اخراج بود،‌ اما من که به داور پرخاش نکردم و او را صدا زدم، اخراج شدم.

دست‌نشان در مورد دیدار روز پنجشنبه تیمش مقابل صبای قمِ رده هفدهمی عنوان کرد: این بازی یکی از سخت‌ترین دیدارهای ما خواهد بود. تیم‌هایی که برای فرار از سقوط تلاش می‌کنند، انتحاری بازی می‌کنند. به تیم جوان و خوب صبا  احترام می‌گذارم و برای پیروزی در این مسابقه باید تلاش زیادی کنیم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار