درخشان: با حضور شکوربابین به یکی از آرزوهای خود در جودو رسیدم/ نلیا از آندری نیز استثنایی‌تر است

رئیس فدراسیون جودو گفت: امروز می‌توانم بگویم با حضور آندری در ایران به یکی از آرزوهای خود در جودو رسیدم.

محمد درخشان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص توافق فدراسیون جودو با مربیان ازبکستانی برای هدایت تیم‌های ملی بانوان و آقایان اظهار داشت: خوشبختانه در یک فضای تفاهم آمیز با این دو مربی برای هدایت تیم‌های ملی بانوان و آقایان به توافق رسیدیم. خانم نلیا پیش از این نیز به تهران آمده بود و با دیدن فضا مشخص بود نظرش در خصوص همکاری با تیم ملی بانوان مثبت است.

وی تصریح کرد: آندری شکوربابین نیز بعد از ورود به ایران و دیدن تیم، بازیکنان و امکانات خیلی به همکاری علاقمند شد و با فدراسیون برای امضای قرارداد به توافق رسید.

رئیس فدراسیون جودو در خصوص مدت قرارداد این دو مربی گفت: قرارداد این مربیان یک ساله است و در صورت توافق طرفین این قرارداد تمدید خواهد شد. عمده مبلغ قرارداد این مربیان را نیز فدراسیون جهانی پرداخت خواهد کرد که باید بابت این موضوع از آنها تشکر کنیم.

درخشان در خصوص اینکه آندری در کنار محمد منصوری، سرمربی تیم ملی به فعالیت خواهد پرداخت، عنوان کرد: مسلما در کنار منصوری به فعالیت خواهد پرداخت اما با توجه به اینکه او در دو دوره بازی‌های آسیایی و المپیک شاگردان بسیار خوبی داشته و بسیار باتجربه‌ است خیلی می‌تواند در مسائلی که ما کمبود تجربه و مشکل است، کمک کند.

وی افزود: در زمان سرمربیگری او در تیم ملی ازبکستان، عبدالله تنگریف و سبیروف موفق به کسب دو مدال المپیک شدند. سبیروف شاگرد آندری بود و موفق شد تبدیل به یکی از اسطوره‌های جودو دنیا شود و برای دو سال در صدر جودو دنیا قرار بگیرد. در حال حاضر نیز منتظر هستیم او کارش را شروع کند تا ببینیم شرایط چگونه پیش خواهد رفت.

رئیس فدراسیون جودو با ابراز امیدواری برای عملکرد خوب جودو در بازی‌های آسیایی با حضور آندری، خاطر نشان کرد: امروز می‌توانم بگویم با حضور آندری در ایران به یکی از آرزوهای خود در جودو رسیدم چرا که همیشه به دنبال این بودم یک مربی که نزدیک به فرهنگ ایرانی باشد و در عین حال قوی، باتجربه و فهمیده باشد را برای تیم ملی به خدمت بگیرم.

درخشان در ادامه بیان کرد: من در رویدادهای مختلفی در دنیای جودو شرکت کردم و می‌توانم بگویم آندری را در ۱۰۰ رویداد از نزدیک دیدم که این نشان می‌دهد مربی سرد و گرم چشیده‌ای است. در کنار این موضوع واقعا او مربی پرتلاش است و همیشه دیدم که او سخت مشغول کار است. به خاطر این مسائل است که من از حضور او خوشحال هستم و می‌دانم او در کنار اینکه به ایران علاقمند است از انگیزه زیادی نیز برخوردار است.

وی در خصوص نلیا نیز تصریح کرد: نلیا را استثنایی‌تر از آندری می‌دانم و دلیل آن نیز این است که ما در مردان شرایط موفقیت را داریم اما در زنان این شرایط را نداریم. برای مربی تیم ملی زنان حتما باید یک مربی زن استخدام می‌کردیم و تعداد مربیان زن خوب دنیا نیز فوق‌العاده کم است و شاید در کل دنیا مربی که مطرح باشد ۴، ۵ نفر بیشتر نیستند.

رئیس فدراسیون جودو در پایان خاطرنشان کرد: حالا با این شرایط شانس ما برای جذب یکی از آنها سخت بود که خوشبختانه توانستیم یکی از بهترین‌ مربیان زن دنیا را برای جودو جذب کنیم. برای فدراسیون جذب نلیا شیرین‌تر از آندره بود چرا که او مربی شاگردان بسیار خوبی بوده است و تمام خصوصیات آندری را نیز دارد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار