دو و میدانی داخل سالن آسیا|پایان کار بانوان ایران با ۱۱ مدال و شکستن ۴ رکورد ملی

در پایان سومین و آخرین روز از هشتمین دوره رقابت های دوومیدانی داخل سالن آسیا بانوان ملی پوش کشورمان با کسب ۱۱ مدال و شکستن ۴ رکورد ملی به کار خود پایان دادند.

، سومین و آخرین روز از هشتمین دوره مسابقات دو و میدانی داخل سالن قهرمانی آسیا در حالی به پایان رسید که سپیده توکلی با کسب ۴۰۳۸ امتیاز و ایستادن بر سکوی قهرمانی، سبد مدال‌های کشورمان را به مدال طلا مزین کرد و همچنین رکورد ملی این ماده را شکست. توکلی صبح امروز نیز در پرش ارتفاع (پنجگانه) موفق شد با گذشتن از مانع ۱.۸۳ متری رکورد ملی این ماده را جابجا کند.

تیم ۴ در ۴۰۰ کشورمان نیز (متشکل از الهام کاکلی، مریم محبی، زهرا مرادی و فائزه نسایی) صبح امروز ضمن جابجایی رکورد ملی این ماده گردن آویز نقره گرفتند.

روز گذشته (جمعه) نیز در جریان دومین روز از این مسابقات بانوان ملی پوش ایران با ۸ مدال و یک جابجایی رکورد روز خود را به پایان رسانده بودند.

در دوی ۶۰ متر با مانع، الناز کمپانی با زمان ۸:۴۶ دقیقه نایب قهرمان شد و رکورد ملی این ماده را شکست (رکورد پشیین ۸:۶۲ دقیقه متعلق به خود او بود). سارا ندافی با رکورد ۸:۸۷ دقیقه به مدال برنز رسید. جایگاه نخست این ماده به دونده قزاقستانی رسید.

در پرش با نیزه برای نخستین بار کشورمان در مسابقات قهرمانی آسیا توانست مدال آور باشد. مهسا میرزا طبیبی با رکورد ۳.۵۰ متر گردن آویز نقره گرفت و بر سکوی دوم ایستاد و سارا کریمی و نیلوفر فشخورانی به صورت مشترک با رکورد ۲.۴۰ متر سوم شدند. در این ماده پرنده ازبکستانی با ۳.۷۰ متر قهرمان شد.

در پرتاب وزنه، مریم نوروزی پس از پرتابگر ازبکستانی با رکورد ۱۲.۴۷ متر بر سکوی دوم ایستاد و ثنا دادرس با رکورد ۱۱.۴۶ متر سوم شد. 

اما در دوی ۶۰ متر دارنده رکورد ملی کشورمان، فرزانه فصیحی با زمان ۷:۴۴ دقیقه به مدال برنز رسید. در این ماده دوندگان چین و قزاقستان به ترتیب اول و دوم شدند.

در روز نخست نیز (پنجشنبه) سپیده توکلی در پرش ارتفاع موفق به کسب مدال نقره شد.

نکته جالب توجه این مسابقات عملکرد سپیده توکلی بود که توانست اولین و آخرین مدال آور تیم ملی کشورمان در این دوره از مسابقات قهرمانی داخل سالن آسیا باشد و دو رکورد ملی را جابجا کند و دو رکورد ملی را بهبود ببخشد. 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار