سلطانی‌فر: دوومیدانی ایران حرف‌های زیادی در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و المپیک ۲۰۲۰ خواهد داشت

وزیر ورزش و جوانان گفت: با توجه به استعدادهایی که در کشورمان وجود ارد حتما در بازی‌های آسیایی و المپیک ۲۰۲۰ حرف‌های زیادی برای گفتن در رشته دوومیدانی خواهیم داشت.

خبرنگار ورزشی ،  مسعود سلطانی‌فر در حاشیه حضور در رقابت‌های دوومیدانی داخل سالن قهرمانی آسیا گفت: به ورزش ایران و بویژه دوومیدانی بابت میزبانی این دوره از رقابت‌ها تبریک می‌گویم. بدون شک این میزبانی در جهت رشد و توسعه این ورزش مادر بسیار موثر خواهد بود. 

وی افزود: ما در دوومیدانی مدال المپیک داریم و از استعدادهای زیادی در این رشته بهره می‌بریم. به خصوص در پرتاب‌ها و پرش‌ها وضعیت خوب است. در این شرایط اگر برنامه‌ریزی خوبی صورت بگیرد کسب مدال در المپیک ۲۰۲۰ توکیو دور از دسترس نیست. 

وزیر ورزش و جوانان گفت: در دوهای سرعت نیز وضعیت خوب است و فکر می‌کنم در آینده‌ای نه چندان دور خبرهای خوبی از دوومیدانی داشته باشیم. ضمن اینکه مربیان خوبی هم دعوت شده‌اند و اردوهای خوبی در حال برگزاری است. 

سلطانی‌فر عنوان کرد: باید یک برنامه‌ریزی ویژه و بلندمدت برای دوومیدانی انجام بدهیم.  ما در والیبال توانستیم با یک سرمایه‌گذاری بلندمدت نتایج خوبی کسب کنیم و حالا برای رشته‌های دیگری همچون هندبال و بسکتبال نیز این برنامه‌ریزی را داریم تا آنها را طی ۵-۶ سال آینده  به وضعیت مطلوب برسانیم. 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به استعدادهای خوب و فیزیک مناسبی که بین ورزشکاران ایران وجود دارد حتما در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و بویژه در المپیک توکیو حرف‌های زیادی برای گفتن خواهیم داشت. 

وزیر ورزش و جوانان در پایان درباره بودجه ورزش‌های مادر که بر روی آنها تاکید زیادی دارد، گفت: به وقت مقتضی بودجه این رشته‌ها را افزایش می‌دهیم. 

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار