روزنامه کلارین: شاگردان کی‌روش فراتر از آسیا هستند/ ایران به دنبال شگفتی‌سازی در روسیه

یک روزنامه آرژانتینی ضمن یادآوری تقابل آلبی‌سلسته با ایران در جام جهانی ۲۰۱۴، شاگردان کی‌روش را به عنوان یکی از شگفتی‌سازان احتمالی جام بیست‌ویکم معرفی کرد.

، روزنامه «کلارین» آرژانتین در گزارشی به بررسی تیم ملی فوتبال ایران به عنوان یکی از ۳۲ تیم راه‌یافته به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه پرداخته است. در بخشی از گزارش این نشریه آرژانتینی با اشاره به دو حضور متوالی تیم ملی ایران در رقابت‌های جام جهانی آمده است؛ کارلوس کی‌روش ۶۴ ساله نشان خود را بر روی تیم ملی ایران گذاشته و تیم‌تحت‌هدایتش نتایجی فراتر از قاره آسیا گرفته است. این مربی پرتغالی که سابقه هدایت رئال مادرید را دارد و دستیار سرالکس فرگوسن در منچستریونایتد هم بوده است، امروز او را در ایران بیشتر یک ایرانی می‌دانند.

در بخش دیگری از این گزارش ضمن اشاره به شکست‌ناپذیری ایران در مسابقات رسمی از تاریخ ۲۳ ژانویه ۲۰۱۵ پس از باخت به عراق در مسابقات جام ملت‌های آسیا تا به امروز می‌خوانید؛ از زمانی که کی‌روش در سال ۲۰۱۱ هدایت تیم ملی را برعهده گرفته این تیم مستحکم‌تر شده، روحیه تیمی خوبی پیدا کرده و به خودباوری رسیده است. اینها ویژگی‌هایی است که کی‌روش به این تیم اضافه کرده است. به همین دلیل بود که تیم ملی در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در منطقه آسیا اینقدر مستحکم بود.

 «کلارین» در پایان نوشت؛ آرژانتین قدرت تیم ایران را در جام جهانی قبلی دید، جایی که شاگردان آلخاندرو سابیا به لطف گل لحظات پایانی نابغه خود یعنی لیونل مسی، دیوار ایرانیان را زیر آسمان بلو هوریزونته شکست. اکنون تیم ملی ایران به دنبال این است تا در روسیه یکی از تیم‌های شگفتی‌ساز جام بیست‌ویکم باشد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار