والورده: انتظارات از مسی زیاد است/ باید به لیونل فرصت تنفس بدهیم

سرمربی آبی‌واناری‌ها از هواداران بارسلونا خواست تا انتظارات خود را از فوق‌ستاره آرژانتینی‌شان کمی پایین بیاورند و به او فرصت تنفس بدهند.

، تیم بارسلونا بامداد امروز (جمعه) در دیدار رفت مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی اسپانیا موسوم به کوپا دل‌ری پذیرای والنسیا بود و موفق شد حریف سرسخت خود را به لطف تک‌گل دقیقه ۶۷ لوئیس سوارس با نتیجه یک بر صفر از پیش‌رو بردارد.

 ارنستو والورده پس از پیروزی شاگردانش برابر خفاش‌ها در نوکمپ راجع به فوق‌ستاره آرژانتینی‌اش که گل سوارس را او ساخته و پرداخته کرد، گفت: وقتی که مسی پا به توپ می‌شود همه انتظار کارهای زیادی از او دارند. گاهی اوقات اما انتظارات از او بسیار است چون ما باید یک مقدار به لیونل فرصت تنفس بدهیم. مسی بازیکن فوق‌العاده‌ای است و ما هم این را بارها و بارها گفته‌ایم. دیدن بازی او هر روز هم لذت‌بخش و تماشایی است، اما باید به او فرصت تنفس بدهیم.

وی در ادامه در خصوص بازی هم اظهار داشت: نمی‌خواهم بگویم نتیجه این بازی بد بود چون به هر حال ما بازی را بردیم. پیروزی در این دیدار واقعاً دشوار بود، اما ما این کار را کردیم. والنسیا در این دیدار به گل نرسید، پس نتیجه تساوی بدون گل در بازی برگشت در  ورزشگاه مستایا هم می‌تواند نتیجه خوبی برای ما باشد، اما ما برای تساوی به آنجا نخواهیم رفت و سعی خواهیم کرد تا در بازی برگشت نیز به برد برسیم.

سرمربی بارسلونا سپس در مورد ستاره برزیلی خود که در این دیدار نیمکت‌نشین بود و در دقیقه ۵۸ به جای الیکس ویدال به بازی آمد، خاطرنشان کرد: این درست است که کوتینیو در مرکز (خط حمله) بازی می‌‌کند چون گاهی اوقات مسی در سمت راست بازی می‌کند و وقتی این اتفاق می‌افتد باید کمی ترکیب را تنظیم مجدد کنیم. ایده ما این است زمانی که مسی در مرکز (خط حمله) بازی می‌کند کوتینیو باید در کناره‌ها بازی کند، اما فیلیپه توانایی بازی در هر پستی را دارد. کوتینیو در لیورپول در سمت چپ بازی می‌کرد و در تیم ملی برزیل در سمت راست بازی می‌کند، از این‌ رو او مناسب برای بازی در هر پست خط حمله است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار