تفتیان: می‌توانم امسال رکورد آسیا را بشکنم/ از بالا رفتن توقعات خوشحال می‌شوم

سریع‌ترین مرد آسیا گفت که می‌تواند در سال ۲۰۱۸ رکورد دوی سرعت داخل سالن آسیا را به نام خود ثبت کند.

و به نقل از سایت فدراسیون دوومیدانی، حسن تفتیان پس از قهرمانی در دوی سرعت مسابقات داخل سالن آسیا اظهار داشت: خیلی‌ها تلاش کردند که من در سال‌های اخیر موفق باشم که مسئولان، خانواده‌ام، مربی،  ماساژور و ... از جمله  آنها  هستند. دست تک تک آنها را می‌بوسم و قدردان زحمات‌شان هستم. من فقط به پیست می‌آیم تا زحماتی را که آنها کشیده اند، به نمایش بگذارم. در واقع این‌گونه نیست که من همه کارها را انجام داده باشم.

وی افزود: خوشحال بودم که مسابقات در تهران برگزار می‌شود و خوشحالم که به این خوبی برگزار شد. دیروز رقابت خوبی بود که به یک رکورد خیلی خوب منجر شد. این اولین رقابت فصل من بود و آماده می‌شوم تا در چند مسابقه دیگر شرکت کنم. ان‌شاءالله اگر برنامه‌ریزی درست باشد و حمایت‌ها‌ ادامه پیدا کند، مطمئناً در رقابت‌های جهانی بیرمنگام که ۱۲ اسفند برگزار خواهد شد، می‌توانم کار بزرگی انجام بدهم.

سریع‌ترین دونده آسیا گفت: فقط یک صدم ثانیه با رکورد آسیا فاصله داشتم و می‌شد که رکورد را بشکنم، با این وجود فکر می‌کنم امسال این کار را انجام دهم. این اولین رقابت فصل بود و کم کم به شرایط مطلوب نزدیک می‌شوم که ان‌شاءالله در مسابقات جهانی به اوج آمادگی خواهم رسید.

تفتیان درباره بالا رفتن توقعات از او پس از موفقیت‌هایش گفت: اگر برنامه‌ریزی و حمایت تداوم داشته و یک تیم خوب پشت سر ورزشکار باشد، خوشحال می‌شوم که توقعات از من بالا برود، چون من انگیزه می‌گیرم. تشویق‌های تماشاگران مثل دوپینگ برایم بود و حضور پدر و مادرم، همشهریانم و سایر میهمانان انرژی زیادی به من داد. این رکورد خوبی هم که به ثبت رسید، به خاطر حضور آنها بود.

وی درباره میزبانی این مسابقات عنوان کرد: گرفتن این میزبانی اتفاق بسیار خوبی بود. من خودم از طرفداران کسب این میزبانی بودم واژه اتفاقی که افتاده، خوشحالم.

قهرمان دوی سرعت آسیا درباره کار با «اونتانون گای» گفت: او مربی بزرگی است و چیزهای زیادی از او یاد گرفته‌ام که تأثیر زیادی در موفقیت‌های اخیر داشته‌اند. شخصاً مایلم همکاری بلند مدتی با این مربی فرانسوی داشته باشم. او چیزی را که بلد است، به من یاد می‌دهد. امسال به قول معروف هت‌تریک طلا کردم که این نشان‌دهنده تأثیرگذاری کار با گای است.

تفتیان خاطرنشان کرد: آرزوی قبلی‌ام این است که دوومیدانی در سالنی بزرگ‌تر برگزار شود. زمانی که سطح دوومیدانی بالا برود، می‌تواند حمایت مسئولان را به خود جلب کند. دوومیدانی یک ورزش زمان‌بر و هزینه‌بر است و باید کار فراوانی در آن صورت بگیرد. برای مثال من ۱۳ سال است که در این رشته فعال هستم. قرار است هفته آینده در مسابقات جایزه بزرگ پاریس که جزو ۱۰ رویداد برتر سال فرانسه است، شرکت کنم. در این مسابقات یک استادیوم ۲۰ هزار نفری پر از تماشاگر می‌شود. امیدوارم این جایگاه و اهمیت دوومیدانی هم لمس شود، چرا که حق دوومیدانی بیشتر از این است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار