فغانی: توقع داریم همانند تیم ملی به ما پاداش بدهند، اما وعده سرخرمن دادند/ پاداش پیشکش خودشان!

داور بین‌المللی فوتبال کشورمان گفت: توقع ما این بود که پاداش در نظر گرفته شده برای تیم ملی جهت حضور در جام جهانی برای تیم داوری ایران هم باشد، اما مصوبه هیئت رئیسه وعده سرخرمن بود.

خبرنگار ورزشی ، علیرضا فغانی که نظاره‌گر بازی نفت تهران و پیکان بود، در خصوص آخرین وضعیت کلاس‌های داوری برای حضور در جام جهانی اظهار داشت: کلاس ابوظبی ماه گذشته برگزار شد، یک کلاس هم هفته دیگر در دوحه برگزار می‌شود. فروردین ماه برای کمک داوران کلاسی ترتیب داده می‌شود و اردیبهشت هم کلاس‌های نهایی خواهد بود.

وی در مورد اینکه چه زمانی حضور داوران ایرانی در جام جهانی مشخص می‌شود، تصریح کرد: لیست داوران تا روز آخر باز است، با توجه به اینکه تیم‌های ملی سهمیه می‌گیرند، داوران هم باید تا روز آخر بجنگند تا مصدوم نشوند و سهمیه را بگیرند.

داور بین المللی کشورمان در رابطه با اینکه تجربه حضور در المپیک چقدر به او کمک خواهد کرد، گفت: قطعا می‌تواند برای حضور بهتر در جام جهانی کمک کند. تلاش ما این است که اول در جام جهانی حضور داشته باشیم و قضاوت بیشتری هم انجام دهیم.

فغانی در پاسخ به این سؤال که چه مسائلی باعث عدم حضور داوران در جام جهانی می‌شود، خاطرنشان کرد: رد شدن در تست‌های بدنی و عملکرد خیلی ضعیف.

وی در مورد اینکه چه نظری در مورد داوری در ایران دارد، افزود: اجازه نداریم در این رابطه صحبت کنیم.

داور بین المللی کشورمان درباره دستمزد داوران ایرانی تصریح کرد: در این باره زیاد صحبت شده و تکرار مکررات است که حرف بزنیم.

فغانی در واکنش به اینکه آیا حمایت‌های لازم از تیم داوری ایران برای حضور در جام جهانی شده است یا نه، گفت: مصوبه‌ای داشته‌اند که با توجه به عملکرد و درخشش تیم داوری در جام جهانی از آنها تجلیل شود. این از همان وعده‌های سرخرمن است که داده‌اند. اینجا اعلام می‌کنم که نیازی به این جوایز نداریم. خواسته ما این بود که با توجه به اینکه به عنوان تیم دوم از ایران در جام جهانی حضور پیدا می‌کنیم، هر پادادشی برای تیم ملی در نظر گرفته‌اند، برای ما در نظر بگیرند. مهدی تاج از این طرح استقبال کرد، اما هیئت رئیسه گفته که باید قضاوت کنیم تا طبق آن مصوبه از ما تجلیل شود. انتظارشان این است که ظاهرا با یک قضاوت جام جهانی را ترک کنیم.

وی ادامه داد: تا الان خودمان تلاش کرده‌ایم به اینجا رسیده‌ایم و کمک خاصی نمی‌خواهیم. تنها خواسته ما این بود که مثل بقیه فوتبالیست‌های تیم ملی حق تیم داوری است که پاداش بگیرند، اما این مصوبه هیئت رئیسه وعده سر خرمن بود. هر پاداشی که در نظر بگیرند، پیشکش خودشان و برسد برای آماده‌سازی تیم ملی برای حضور در جام جهانی.  حمایت فدراسیون از ما کمتر بوده است. برای ما جای افتخار است که تیم ملی به دور بعد صعود کند، اما ما هم تیم دوم ایران هستیم و توقع داریم پاداشی که از سوی مسئولان و نظام در نظر گرفته می‌شود، برای ما هم باشد.

داور بین المللی کشورمان در واکنش به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه دستمزد خبرنگاران در مقایسه با مقیاس جهانی پایین است و آیا داوری ایران هم چنین شرایطی دارد، تصریح کرد: داوران و خبرنگاران مظلوم ترین قشر در سفره ای که پهن شده، هستند.

فغانی در رابطه با اینکه آیا از قضاوت در مسابقات داخلی طلبی دارد، تصریح کرد: طلبی نداریم و پرداخت شده است. حق الزحمه داوران با توجه به تبلیغاتی که می‌شود، به مانند سال گذشته بود است. اینکه می‌گویند دستمزد داوران افزایش داشته، بازی با افکار عمومی است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار