خرید زمستانی ایتالیایی‌ها یک دهم خرید انگلیسی‌ها در ماه ژانویه!

در ماهی که تیم‌های لیگ برتر جزیره برای خرید بازیکنان جدید رکورد زدند، ایتالیایی‌ها یکی از کم رونق‌ترین بازارهای خرید و فروش زمستانی تاریخ سری A را تجربه کردند.

، باشگاه‌های دسته اول فوتبال ایتالیا (سری A) در پنجره نقل و انتقالات تابستان سال ۲۰۱۸ رقمی تنها معادل ۵۰ میلیون یورو صرف خرید بازیکن کردند که این رقم تقریباً یک دهم رقمی است که تیم‌های لیگ برتر انگلیس در همین مدت برای تقویت تیم‌های‌شان هزینه کردند.

انتقال ماتئو پولیتانو به ناپولی می‌توانست گران‌ترین جابجایی فوتبال ایتالیا در زمستان سال ۲۰۱۸ باشد اما این بازیکن ایتالیایی در نهایت نتوانست راهی ورزشگاه سن‌پائولو شود.

طبق آمارهای منتشر شده در نشریه گاتزتا دلواسپورت ایتالیا، تیم‌های سری A زمستان امسال رقمی معادل ۵۰ میلیون یورو برای خرید بازیکن هزینه کرده‌اند که البته تنها ۲۰ میلیون یوروی آن هزینه خالص بوده و مابقی این رقم را آنها از طرق فروش بازیکن تأمین کرده‌اند.

فعال نبودن تیم‌هایی مانند یوونتوس، اینتر، رم، لاتزیو، میلان و ناپولی برای خرید بازیکنان گران قیمت در زمستان سال جاری در حالی که مهمترین بازیکن وارد شده به نراتزوری، رافینیا قرض داده شده به نراتزوری بوده، مهمترین دلیل پایین بوده رقم خریدهای زمستانی سری A است.

این در حالیست که طبق اعلام نشریه دلوسیت تیم‌های لیگ برتر انگلیس در ماه ژانویه امسال به تنهایی ۴۹۲.۵ میلیون یورو بازیکن جدید خریده‌اند که اگر این رقم را به خریدهای تابستانی آنها اضافه کنیم، مجموع خریدهای آنها در فصل ۱۸-۲۰۱۷ به بیش از ۲ میلیارد یورو می‌رسد.

سری A از حیث خرید بازیکن در ماه ژانویه نه تنها از لیگ برتر انگلیس بلکه از لالیگا هم پایین‌تر است چرا که رقم ثبت شده در حساب لیگ دسته اول فوتبال اسپانیا به لطف انتقال ۱۶۰ میلیون یورویی فیلیپه کوتینیو از لیورپول به بارسلونا،۲۷۱ میلیون یورو است.

 

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار