مورینیو بازیکنان منچستریونایتد را از لب تیغ گذراند

آقای خاص بعد از باخت تیمش در خانه تاتنهام، از خجالت بازیکنانش که به نظر او عملکرد ضعیفی داشتند، درآمد.

، منچستریونایتد شب گذشته (چهارشنبه) با قبول شکست ۲ بر صفر در خانه تاتنهام عملاً رؤیای رسیدن به منچسترسیتی صدرنشین را بر باد داد چون فاصله‌اش با رقیب همشهری به ۱۵ امتیاز افزایش پیدا کرد.

در این بازی که او بازیکن محبوبش، مروان فلینی را هم به دلیل مصدومیت از دست داد، تاتنهام گل اول خود را در اولین دقیقه بازی به ثمر رساند و گل به خودی فیل جونز در دقیقه ۲۸ هم کار شیاطین سرخ را برای بازگشت به بازی، اتفاقی که هرگز رخ نداد، سخت‌تر کرد.

ژوزه مورینیو، سرمربی منچستریونایتد پس از بازی اعتراف کرد که پیش از این مسابقه به مردانش چند فیلم از بازی‌های تاتنهام نشان داده تا به آنها در خصوص اینکه مردان مائوریسیو پوچتینو چگونه بازی‌های‌شان را جنگنده و تهاجمی آغاز می‌کند، هشدار دهد اما تلاشش فایده‌ای نداشته است.

او به شبکه BT Sport انگلیس گفت: ما در صحنه گل اول مرتکب اشتباهات بدی شدیم. آن گل حاصل یک اشتباه دسته‌جمعی از سوی تمام بازیکنان بود چون آنها قبل از بازی ویدئویی‌هایی از آغاز بازی‌های تاتنهام دیده بودند و ما شیوه بازی این تیم را در آغاز مسابقات آنالیز کرده بودیم. آنها توجیه شده‌ بودند که باید چه کاری انجام دهند. اولین توپ را روی هوا از دست دادیم، دومین توپ را هم روی زمین لو دادیم و بعد در پوشش دادن اریکسن زمانی که داشت فرار می‌کرد هم کم کاری کردیم. واقعاً، واقعاً، واقعاً گل بدی خوردیم. گل دوم هم روح و روان ما را نابود کرد و به تاتنهام این فرصت را داد تا به شیوه‌ای که می‌خواهد بازی کند. بازی ۲ – صفر که شد، همه چیز در دستان تاتنهام بود.

این اولین بازی الکسیس سانچس در لیگ برتر با پیراهن منچستریونایتد بود، بازیکنی که هفته گذشته از آرسنال به شیاطین سرخ پیوست و در نیمه دوم جای پل پوگبا را گرفت. در این بازی علاوه بر شکست، یک اتفاق ناخوشایند دیگر هم برای مورینیو رخ داد که آن مصدومیت فلینی بود. فلینی تنها ۷ دقیقه پس از ورودش به میدان از ناحیه کشاله ران مصدوم و مجبور شد جای خود را به آندر هررا بدهد.

مورینیو در این باره هم گفت: فکر می‌کنم که در مورد فلینی من بدشانسی آوردم چون با فرستادن او به میدان می‌خواستم ساختار بازی تیمم را تغییر دهم اما بعد از چند دقیقه او مصدوم شد. همیشه همین است. مصدومیتش جدی نیست اما احساس می‌کردیم و خودش هم بعداً گفت که نمی‌تواند به بازی ادامه دهد.

با وجود شکست، مورینیوی ۵۵ ساله درباره آینده تیمش ابراز خوشبینی کرد و گفت فکر می‌کند که تا سال ۲۰۲۰ بتواند شیاطین سرخ را به یک مدعی جدی برای فتح لیگ قهرمانان اروپا تبدیل کند.

مورینیو که به تازگی قراردادش با من‌یونایتد را برای دو سال و نیم دیگر تمدید کرده است، در پاسخ به این سؤال که تیمش را سال ۲۰۲۰ در چه جایگاهی می‌بیند، اظهار داشت: بهتر از الان. تیمم را در حال جنگیدن برای بردن همان چیز‌هایی که الان دارد برای‌شان می‌جنگد می‌بینم اما با مهماتی متفاوت. من تیمم را یک مدعی جدی برای بردن تمام جام‌ها می‌بینم و این همان سطحی است که می‌خواهیم به آن برسیم.

آقای خاص سپس به دفاع از خودش در برابر برخی برچسب‌های ناخوشایندی که به او زده می‌شود پرداخت و تأکید کرد: مردمی که در خارج از رختکن تیم هستند، من و رابطه‌ای که با بازیکنانم دارم را نمی‌بینند. من به نظر خودم گاهی آدم بامزه‌ای هستم و شاید بعضی وقت‌ها جک‌های احمقانه یا چیزی مثل این هم بگویم. از کنفرانس‌های خبری خوشم نمی‌آید و فقط دوست دارم که روی مسابقات فوتبال تمرکز کنم. این مصاحبه‌های قبل و بعد از بازی هم هنوز روی ما فشاری می‌آورند و به همین دلیل شاید مردم درک اشتباهی دارند. آن پاپاراتزی‌ که پشت در هتل لاوری (محل اقامت مورینیو در منچستر) می‌خوابد، صبح‌ها مرا زمانی که خوابم می‌بیند، زمانی که برمی‌گردم و خسته‌ام می‌بیند. او ۲۴ ساعت روز آنجاست اما نمی‌تواند یک عکس خوب از من بگیرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار