ادعای جالب کونته درباره نتایج این فصل چلسی بعد از باخت خانگی سنگین مقابل سوانزی

با وجود شکست سنگین آبی‌پوشان لندن در دیداری خانگی در لیگ برتر انگلیس، سرمربی آنها از نتایجی که تیمش گرفته است دفاع کرد.

، چلسی شب گذشته (چهارشنبه) در دیداری از هفته بیست و پنجم لیگ برتر انگلیس با نتیجه ۳ بر صفر به بورنموث باخت و متحمل سنگین‌ترین شکست خانگی خود در فصل جاری لیگ برتر شد.

با وجود این باخت سنگین که باعث سقوط چلسی به رده چهارم جدول رده‌بندی لیگ برتر شد، سرمربی آبی‌پوشان لندن ادعا کرد که تیمش در این فصل نه تنها بد نتیجه گرفته بلکه از چیزی که می‌بایست هم بهتر نتیجه گرفته و اگر بتواند سهمیه لیگ قهرمانان فصل آینده را هم بگیرد شاهکار کرده است.

کونته که حرف‌هایش بوی نارضایتی از سیاست‌های مدیران باشگاه در حوزه نقل و انتقالات می‌داد – به خصوص در مورد فروش میچی باتشوایی که در روز آخر پنجره ژانویه و درست ساعاتی قبل از آغاز بازی به بوروسیا دورتموند قرض داده شد – تأکید کرد نمی‌خواهد برای باخت تیمش بهانه و توجیه بیاورد اما معتقد بود که هواداران و مسئولان باشگاه باید در خصوص وضعیتی که تیم او دارد واقع‌بین باشند.

سرمربی ایتالیایی آبی‌پوشان لندن تأکید کرد: شب سختی بود اما اگر خوب یادتان مانده باشد، من این شب سخت را روز قبل در کنفرانس خبری پیش از بازی پیش‌بینی کرده بودم. اگر یادتان باشد، آنجا گفتم که امشب بنا به چند دلیل ما کار سختی خواهیم داشت. همین اتفاق هم افتاد اما حالا ما به کارمان ادامه دهیم و برای بازی بعدی آماده شویم. آوردن بهانه‌های زیاد و توجیه کردن به شیوه‌های مختلف کار بسیار آسانی است. این اما راه درستی نیست چون خودم اهلش نیستم. مطمئناً همه ما امشب مرتکب اشتباهات فراوانی شدیم. زمانی که می‌بریم با هم می‌بریم و وقتی که می‌بازیم هم کنار هم می‌بازیم.

بیشتر بخوانید:باتشوایی به صورت قرضی به دورتموند پیوست

کونته ادامه داد: راستش به نظر من بازیکنانم تمام تلاش‌شان را کردند. تعهد آنها نسبت به تیم فوق‌العاده بود اما با این وجود ما باختیم و بد هم باختیم. فوتبال اما ورزش آسانی نیست. شما باید آماده باشیم، حریف‌تان را بشناسید و خودتان را برای هر شرایطی آماده کنید. حالا مهمترین چیز این است که درک کنیم ما تا پایان فصل باید بجنگیم چون تا آن زمان روزهای سختی خواهیم داشت. باید برای به دردسر افتادن در هر مقطع از مدت زمان باقی مانده تا پایان فصل آماده باشیم. ما داریم تمام تلاش‌مان را می‌کنیم، با ۱۲۰ درصد توان‌مان. من تا جایی که می‌شود دارد از این تیم کار می‌‌کشم. اما اگر کسی مخالف این است من اینجا هستم تا او را توجیه کنم. من باید همه شرایط را بپذیرم. الان هم نگران فشاری که می‌آورند نیستم. می‌دانم که دارم کارم را فوق‌العاده انجام می‌دهم؛ من، همکاران و بازیکنان، همه ما داریم کارمان را فوق‌العاده انجام می‌دهیم.

سرمربی سابق یوونتوس در پاسخ به این سؤال که آیا تیمش در این فصل از حد انتظار فراتر نتیجه گرفته است، عنوان کرد: بله، من فکر می‌کنم که ما داریم بیشتر از چیزی که انتظار می‌رفت نتیجه می‌گیریم. بله من نگران از دست دادن جایگاه‌مان در بین ۴ تیم بالای جدول هستم. حفظ این جایگاه کار اسانی نخواهد بود اما این طبیعی است. این فصل کارمان آسان نیست و به نظرم بازیکنان باید کم‌کم درک کنند که این فصل، ما برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان به دردسر خواهیم افتاد. با این حال من فکر می‌کنم که آنها تا الان فوق‌العاده، متعهد و مسئولیت‌پذیر بوده‌اند. اگر اینگونه نبود الان جایگاه ما در جدول خیلی بدتر از این بود. باید واقعیت‌ها را دید و گرنه الان به شما می‌گفتم که ما از همین حالا می‌خواهیم بجنگیم تا این فصل قهرمان لیگ شویم. من واقع‌بین هستم و می‌گویم که اگر ما آخر فصل سهمیه لیگ قهرمانان را هم بگیریم، دستاوردی فوق‌العاده کسب کرده‌ایم و در غیراینصورت فصل‌مان عادی بوده است.

کونته که تیمش با صدر جدول ۱۸ امتیاز فاصله گرفته، در پایان در پاسخ به این سؤال که آیا مدیران چلسی هم مانند او واقع‌بین هستند یا رؤیا پرداز، گفت: نمی‌دانم. وظیفه من این است که واقع‌بین‌تر از سایر اعضای تیم باشم و این واقع‌بینی را به بازیکنانم هم انتقال دهم چون بازیکنان اگر بدانند و درک کنند که خطر تهدیدشان می‌کند، با تعهد بیشتری کار می‌کنند. آنها هم خیلی خوب درک می‌کنند که تیم ما چه شرایطی دارد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار