کریم‌نژاد: برکناری‌ام از ریاست ژیمناستیک اردبیل غیرقانونی بود/ اینچه‌درگاهی: طبق قانون عمل کردیم

رئیس برکنار شده هیئت ژیمناستیک اردبیل درحالی کنار گذاشته شدنش را غیر قانونی می‌داند که رئیس فدراسیون این رشته می‌گوید طبق قانون عمل کرده است.

خبرنگار ورزشی ، ژیمناستیک ایران بار دیگر خبرساز شد و این بار موضوع برکناری رئیس هیئت اردبیل، نام این رشته را بر سر زبان‌ها انداخت.

اباذر کریم‌نژاد که در ۱۰ خرداد ۹۶ با کسب ۹ رای از ۱۷ رای مأخوذه در سمت ریاست هیئت ژیمناستیک اردبیل ابقا شده بود، با حکم زهرا اینچه درگاهی از این سمت کنار گذاشته و معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان اردبیل به عنوان سرپرست این هیئت منصوب شد.

کریم‌نژاد درباره برکناری‌اش به خبرنگار ورزشی گفت: طبق قانون، ابتدا باید بیشتر اعضای مجمع درخواست تشکیل مجمع فوق‌العاده کنند. اگر آنها از توضیحات رئیس هیئت قانع نشوند، باید رای‌گیری شود. در واقع این روند قانونی درخصوص هیئت اردبیل رعایت نشد و برکناری‌ من غیر قانونی بوده است.

وی افزود: در حالی صحبت از نامه اعضای مجمع زده می‌شود که من هنوز نامه را ندیده‌ام. من ۸ ماه قبل با حداکثر آرا به عنوان رئیس هیئت منصوب شدم، حالا چگونه می‌شود که موافقانم نیز در این مدت کوتاه تبدیل به مخالف من شده‌اند؟ این مسئله که باعث ایجاد شک و شبهه می‌شود.

رئیس برکنار شده هیئت ژیمناستیک اردبیل ادامه داد: ایوب بهتاج مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت که به درخواست رئیس فدراسیون، خواستار برکناری من شده و در این باره توافق صورت گرفته است.

کریم‌نژاد اظهار داشت: هیئت ژیمناستیک اردبیل در طول ۵ سال گذشته عملکرد مطلوبی داشته و در این شرایط اگر اینچه‌درگاهی به عنوان رئیس فدراسیون و متولی این رشته قصد حمایت داشت، هیچ وقت این وضعیت را به وجود نمی‌آورد. اینچه‌درگاهی هفته قبل به من گفت که استعفا بدهم، اما این را قبول نکردم. واقعاً در حق من بی‌انصافی و نامردی شد و در این باره به مراجع بالاتر نامه می‌زنم و پیگیری شود.

در طرف مقابل، زهرا اینچه‌درگاهی رئیس فدراسیون معتقد است که اقدامش کاملاً قانونی بوده است. او در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی اظهار داشت: طبق تبصره یک از ماده ۱۰ آیین‌نامه انتخابات روسای هیئت‌ها، تقاضای اعضای مجمع برای برکناری به همراه تقاضای مدیرکل استان برای این کار، می‌تواند منجر به این اتفاق شود که من هم به عنوان رئیس مجمع انتخاباتی، طبق قانون عمل کردم.

اینچه‌درگاهی ادامه داد: من در صحبت با کریم‌نژاد گفتم که تعامل بیشتری در استان خود داشته باشد، اما او این کار را انجام نمی‌داد. موضوع نامه اعضای مجمع به هفته قبل برمی‌گردد، اما از کریم‌نژاد خواستم که روابطش را با داخل استان خود بهبود ببخشد و آشتی و وفاق ایجاد کند، اما وی که اصرار داشت جلوی مخالفانش می‌ایستد.

وی عنوان کرد: کریم‌نژاد می‌گفت که در اجرای حکم، کمی صبر کنم، چون مدیرکل ورزش و جوانان اردبیل تغییر می‌کند و کسی انتخاب خواهد که از دوستانش است. با وجود این صحبت، هیچ اتفاقی در اداره کل استان اردبیل رخ نداد و مجبور به اجرای روند قانونی شدم.

اینچه‌درگاهی گفت: کریم‌نژاد به همراه دبیر هیئت صبح شنبه به دفتر من آمدند و در این باره شفاف صحبت کردیم. اتفاقا او نیز شرایط را قبول و با روحیه خوبی از من خداحافظی کرد. حالا نمی‌دانم چرا همچنان صحبت‌های دیگری را مطرح می‌کند.

رئیس فدراسیون ژیمناستیک درباره این موضوع که گفته می‌شود کریم‌نژاد را به دلیل رای دادن به یک نامزد دیگر در انتخابات ریاست فدراسیون برکنار کرده، اظهار داشت: این موضوع نخ‌نما شده است. اتفاقا باید بگویم برخی کسانی که حامی رقبایم بودند، همچنان در مسند ریاست هئیت استان‌ها حضور دارند و مشکلی هم نیست. برای این موضوع می‌توانم آقایان توانا و تشکر، روسای هیئت‌های فارس و البرز را نام ببرم که توانستند باز هم در پست‌های خود ابقا شوند. بنابراین، موضوع برکناری کریم‌نژاد به دلیل رای ندادن به من در انتخابات فدراسیون، صحیح نیست.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار