کلهر: تجربیاتم را در اختیار اسکی‌بازان معلول قرار می‌دهم

باسابقه‌ترین اسکی‌باز معلول ایران، پس از خداحافظی از دنیای ورزش حرفه‌ای گفت که قصد دارد تجربیاتش را در اختیار جوانان قرار بدهد.

صادق کلهر در گفت‌‌وگو با خبرنگار ورزشی ، درباره تصمیمش برای خداحافظی از دنیای ورزش و ادامه فعالیت در حوزه مربیگری اظهار داشت: اسکی را از ۳ سالگی آغاز کردم و عضو تیم‌های ملی نوجوانان و جوانان هم بودم. در ۱۸ سالگی و در مسابقات دهه فجر با کابل مهار تله اسکی در پیست دیزین برخورد کردم و از ناحیه پا دچار معلولیت شدم.

وی ادامه داد: در اسفند ۷۶ یعنی در ۱۹ سالگی فعالیت‌هایم در اسکی معلولان را آغاز کردم و توانستم در سال‌های ۱۹۸۸، ۲۰۰۲، ۲۰۰۶، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۴ در بازی‌های المپیک زمستانی شرکت و بهترین رتبه‌ها را در بین اسکی‌بازان آسیایی کسب کنم.

اسکی‌باز باسابقه کشورمان گفت: بعد از المپیک زمستانی ۲۰۱۴ سوچی احساس کردم که باید فرصت را در اختیار جوانان قرار بدهم و این شمعی را که خودم روشن کرده‌ام، با حمایت و پشتیبانی از جوانان معلول همچنان روشن نگه دارم. کارم را تنها انجام می‌دادم و سختی زیادی در دو دهه اخیر کشیدم، اما خوشبختانه حالا تشکیلات خوبی شکل گرفته و شاهد حضور نزدیک به ۲۰ اسکی‌باز جوان معلول هستیم.

کلهر گفت: در یکی دو سال اخیر شرایط خیلی خوبی برای فعالیت در اسکی فراهم شده و دغدغه‌های زمان من وجود ندارد. امیدوارم این تلاش‌ها در نهایت منجر به افزایش سهمیه اسکی ایران در المپیک زمستانی و کسب نتایج بهتر شود. هدفم این است که بتوانم تجربیاتم را به جوانان منتقل و به قوی‌تر شدن اسکی معلولان ایران کمک کنم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار