پورموسوی: رسیدن به پرسپولیس سخت‌ و دور از انتظار است/ به بیت‌سعید کمک شده تا خاطره استقلال را فراموش کند

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان می‌گوید که رسیدن تیمش به پرسپولیس و قهرمانی در لیگ هفدهم سخت و دور از انتظار است.

سیداکبر پورموسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، درباره پیروزی فولاد مقابل سپاهان، عملکرد خوب این تیم در هفته‌های اخیر، وضعیت گردوغبار اهواز و ... صحبت‌هایی را انجام داد که مشروح آن را در زیر می‌خوانید:

تسنیم: از پیروزی یک بر صفرتان مقابل سپاهان شروع کنیم.
کسب سه امتیاز مقابل تیم بزرگ سپاهان کار سختی بود. خدا را شکر که لطف خدا شامل حال ما شد و بچه‌ها هم با تلاش‌شان توانستند برنده شوند. خدا را شکر بازی خوبی بود. در نیمه اول دو تیم پابه‌پای همدیگر جنگیدند. در نیمه دوم توانستیم بیشتر فشار بیاوریم و به گل برسیم. پس از گل، سپاهان رو به بازی مستقیم آورد و این مسئله باعث شد که عقب بنشینیم. یک موقعیت خوب هم روی ضدحمله داشتیم که می‌توانستیم گل کنیم، اما این اتفاق رخ نداد. بچه‌های ما باید بیشتر دقت کنند تا از همه فرصت‌ها نهایت استفاده را ببرند.

بیشتر بخوانید:

فولاد با شکست سپاهان به رده دوم برگشت

تسنیم: هواداران‌تان از جایگاهی که در ورزشگاه نقش جهان به آنها اختصاص داده شده بود راضی نبودند و می‌گفتند اصفهانی‌ها میهمان‌نوازی خوبی از آنها نداشتند.
اول باید از هواداران‌مان که به اصفهان آمدند و ما را حمایت کردند، تشکر کنم. بحث ناراحتی هواداران ما به آن شکل نبود. آنها فقط گله داشتند که جای‌شان مناسب نبوده است. طبیعیاً هواداران باید پشت نیمکت باشند، اما هواداران ما در قسمت پشت دروازه نشستند. به‌هرحال باید طوری برنامه‌ریزی شود که هوادار راحت بتواند بازی را ببیند. پشت دروازه اصولاً دورتر از زمین است و هوادار نمی‌تواند راحت بازی را ببیند. هوادار باید یک جای خوب بنشیند که بتواند بازی را تماشا کند، صدایش به بازیکن برسد و شور هیجان را به بازی منتقل کند. در بحث برگزاری بازی از باشگاه سپاهان خیلی هم راضی و ممنونیم.

تسنیم: در مورد عملکرد خوب حسن بیت‌سعید در فولاد صحبت کنید. به نظر می‌رسد او پس از دوران ناموفقی که در استقلال داشت حالا در اهواز در حال احیا شدن است.
بله، یکی از عوامل مهمی که باعث این اتفاق شد، این است که حسن (بیت‌سعید) به لحاظ روانی توانست خودش را خوب جمع‌وجور کند. ما شناخت متقابلی از یکدیگر داریم. یکی دیگر از عوامل هم این است که بچه‌ها به خوبی از بیت‌سعید پذیرایی کردند. بچه‌های تیم با حسن خیلی راحت بودند و به او کمک زیادی کردند تا خاطره نیم‌فصل نخست لیگ برتر در استقلال را خیلی زود فراموش کند. بیت‌سعید حالا در کنار رحیم‌زهیوی زوج خوبی را تشکیل داده‌اند و باتجربه‌های تیم مثل ایوب والی و عبدالله کرمی هم آنها را ساپورت می‌کنند. بیت‌سعید هم توانسته با بچه‌ها ارتباط خوبی برقرار کند.

تسنیم: معمولاً فولاد عملکرد خوبی در احیای بازیکنان دارد، حتی ساسان انصاری هم در فولاد خیلی خوب توانست احیا شود.
دقیقاً همین‌طور است. همه اینها وقتی به فولاد برمی‌گردند، شناخت خوبی از مجموعه دارند و همین مسئله به پیشرفت آنها کمک می‌کند. در اینجا جا دارد تشکر کنم از مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره باشگاه فولاد خوزستان. باشگاه فولاد باشگاهی است که یک فضای بدون حاشیه و با آرامش را رقم می‌زند تا بازیکنانی مثل حسن بیت‌سعید، ساسان انصاری و بقیه بتوانند بهترین عملکرد را اینجا داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

پورموسوی نظاره‌گر مسابقه تیم‌های پایه فولاد

تسنیم: فولاد پس از آن قهرمانی که با حسین فرکی آورد، دیگر هیچ‌وقت نتوانست آن‌طور که باید نتیجه بگیرد. چه شد که امسال این تیم یکی از بهترین‌های لیگ‌مان شده است؟
ما از روز اولی که پای‌مان را در فولاد گذاشتیم، دنبال آرامش، همدلی، یکدلی و یکپارچکی بودیم تا باعث رشد فوتبال شویم. تعامل خوبی هم با مسئولان باشگاه داریم و همه‌چیز خیلی خوب پیش می‌رود. یک فضای خوبی به وجود آمده و اصلی‌ترین نکته‌ای هم که وجود دارد این است که هواداران هم برخلاف گذشته همگی یکدل کمک می‌کنند که با آرامش کار کنیم، آنها به حاشیه‌سازها هم اجازه نمی‌دهند در اینجا به اهداف‌شان برسد. خداراشکر شرایط تیم‌مان خیلی خوب است و همه بچه‌ها به این خودباوری رسیده‌اند تا جایگاهی که به سختی دست پیدا‌ کرده‌ایم را به راحتی از دست ندهیم. وقتی تیم ما می‌تواند مقابل سپاهان به خوبی روی زمین بازی کند,‌ این یعنی که عملکرد تیم‌مان خیلی خوب است و به طور جدی تمرینات را دنبال می‌کنیم تا روزبه‌روز بهتر شویم.

تسنیم: فولاد الان با یک بازی کمتر نسبت به پرسپولیس در رده دوم جدول قرار دارد. امیدی دارید که مثلاً پای پرسپولیس در نیم‌فصل بلغزد و شما به صدر جدول برسید؟
آدم با امید زنده‌ست، اما پرسپولیس الان جزو بهترین تیم‌های آسیاست. در فوتبال همه‌چیز ممکن است، اما حسم نمی‌گوید که امکانش باشد مثلاً پرسپولیس چهار بازی ببازد و حریفانش هم چهار بازی را ببرند تا جای این تیم را بگیرند. نمی‌گویم امید نداریم، امیدواریم، اما رسیدن به پرسپولیس سخت‌ و دور از انتظار است. البته همان‌طور که گفتم بعضی وقت‌ها در فوتبال اتفاقاتی می‌افتد که هیچ‌کس فکرش را هم نمی‌کند.

تسنیم: پس به‌نوعی فولاد به‌دنبال سهمیه آسیاست.
هنوز هیچ‌چیز برای ما صددرصد نشده است. هنوز ۹ هفته دیگر از مسابقات مانده که همه مسابقات هم سخت هستند، چراکه همه تیم‌ها می‌خواهند امتیاز بگیرند. علاوه بر این در هفته‌های آینده با تیم‌های رقیب رودررو می‌شویم. باید به این نکته توجه داشته باشیم که این جایگاه را به سختی به دست آورده‌ایم و قرار نیست که به راحتی از دست بدهیم.

بیشتر بخوانید:

شانس پرسپولیس برای قهرمانی زیاد است

تسنیم‌: آقای فتاحی در گفت‌وگو با اعلام کرده که بازی معوقه فولاد مقابل پیکان ۲۶ بهمن برگزار می‌شود، شما که مشکلی با این تاریخ ندارید؟
فکر می‌کنم بیست‌وششم پنجشنبه است. اگر روز جمعه باشد که هواداران هم بتوانند از بازی استقبال کند، بهتر می‌شود. آقای فتاحی هفته قبل هم به من گفته بود که بازی را قرار است در این تاریخ برگزار کنیم. ما فقط دوست داریم جمعه بازی کنیم که تماشاگر هم به ورزشگاه بیاید، وگرنه مشکل خاص دیگری نداریم.

تسنیم: در هفته بیست‌ودوم لیگ برتر هم با صنعت نفت آبادان بازی خواهید کرد، نظرتان درباره این بازی چیست؟
نفت آبادان تیم خوبی است. این تیم نشان داده که در بیرون از خانه بهتر از بازی‌های خانگی‌اش کار می‌کند، چون به‌هرحال در خانه استرس تماشاگر و مسائلی از این دست وجود دارد. این تیم سه‌شنبه هم مقابل استقلال در جام حذفی بازی می‌کند. اگر برنده باشد، با روحیه خوب به مصاف ما می‌آید. اگر هم ببازد، از حذفی ناامید می‌شود و همه تمرکزش را روی لیگ برتر می‌گذارد.

تسنیم: داوری‌های بازی‌های لیگ برتر در این چند مدت اعتراضات زیادی را به دنبال داشته است. داوری‌ها برای فولاد چطور بود؟
با توجه به اینکه تقریباً در هر بازی برای ما پنالتی گرفته نشده است، اما بازهم ما اعتراض آنچنانی‌ نکرده‌ایم و فقط گفتیم برای بازی‌های حساس که امتیاز سخت به دست می‌آید داوران باتجربه بگذارند. دیدید در بازی روز جمعه (سپاهان - فولاد) بنیادی‌فر که  یک داور باتجربه بود قضاوت خوبی داشت و فکر می‌کنم هر دو تیم از قضاوتش راضی بودند.

تسنیم: راستی؛ بحث طلب‌تان از استقلال خوزستان به کجا رسید؟
چند وقت پیش هم راجع به این صحبت کردم. ما بعد از ۱۷ ماه با کمال خونسردی، آرامش و دوستی خواستار پول‌مان شدیم. من آن وقتی که به واسطه پیگیری‌هایی که از طرف سه و نیم میلیارد از استانداری خوزستان پول گرفتم، یک ریالش را هم خودم برنداشتم و همه را بین بچه‌ها تقسیم کردم. الان انتظار دارم که بعد از ۱۷ ماه حداقل بخشی از پول ما را بدهند. محرم امسال بود که جلسه گذاشتند و ما ۵۰ درصد طلب‌مان را بخشیدیم و گفتیم که حداقل بقیه‌اش را بدهید. آنها هم گفتند که در سه مرحله تقسیم می‌کنیم و پول‌تان را می‌دهیم. تاریخ یکی از چک‌ها برای مهرماه بود، اما پاس نشد. چند وقت پیش من پیش مسئولان باشگاه رفتم و گفتم که از تاریخ این چک‌ها خیلی وقت می‌گذرد، اما باز هم توجهی نکردند، ما هم گفتیم که بحث را از طریق مقامات قضایی پیگیری کنیم. برج هفت بود که اقدام کردیم و دو ماه بعد حکم هم گرفتیم و می‌توانستیم اقدام کنیم، اما این کار را نکردیم که شاید یک فرجی حاصل شود. فرج که حاصل نشد هیچ، بدهکار هم شدیم.

تسنیم: باشگاه استقلال خوزستان هم در این مدت خیلی علیه شما موضع گرفت.

می‌خواهند ما را در مقابل دوستان‌مان قرار بدهند، اما از طرف فدراسیون و کمیته انضباطی پیگیری می‌کنیم. یک ماجرای جالب هم بگویم. ما یک مبلغی از قراردادمان را بابت مالیات نگرفتیم، اما دوباره باید بابت آن مالیات بدهیم! معمولاً تیم‌ها یک بخشی از قرارداد مربی خود را به‌عنوان مالیات کسر می‌کنند، پارسال هم استقلال خوزستان بخشی از قرارداد من را کسر که آن را اداره مالیات پرداخت کند، اما تازه فهمیدم که آن را هم پرداخت نکردند؛ یعنی از من پول کسر کردند که مالیات بدهند، اما ندادند و حالا من بابت آن جریمه شدم. امسال فکر می‌کردم چهار میلیون بدهکارم، اما گفتند هفت هشت میلیون تومان هم باید بابت جریمه بدهی.

تسنیم: ... و صحبت پایانی؟
بعد از بازی با سپاهان هم گفتم که این برد را از طرف باشگاه به مردم خوزستان تقدیم می‌کنم که نمی‌توانند نفس بکشند، امیدوارم یک فکری به حال این مردم بشود، چون واقعاً گناه دارند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار