بلفکه: در چند سال اخیر مسابقات جام تختی در چنین سطحی برگزار نشده بود

فرنگی‌کار وزن ۷۲ کیلوگرم کشورمان گفت: در چند سال اخیر مسابقات جام تختی در چنین سطحی برگزار نشده بود و سطح این مسابقات بالا بود.

فرشاد بلفکه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، در خصوص رقابت‌های کشتی فرنگی جام تختی اظهار داشت: سطح این مسابقات بالا بود و فکر کنم در چند سال اخیر مسابقات جام تختی در چنین سطحی برگزار نشده بود. تیم‌های قزاقستان، جمهوری آذربایجان و ترکیه با تمام قوا در این مسابقات حاضر شده بودند.

وی ادامه داد: فرنگی‌کاران کشورمان هم از زمانی که در اردوی تهران بودیم و سپس به ماهشهر آمدیم به دلیل بیماری آنفولانزا در آمادگی کاملی به سر نمی‌بردند و کارایی آنها در مسابقات جام تختی نصف شده بود. من هم در این مسابقات برنز گرفتم که از این نتیجه راضی نیستم اما با توجه به این شرایط خداراشکر می‌کنم که دست خالی برنگشتم و امیدوارم اگر کادر فنی صلاح دانست در مسابقات قهرمانی آسیا که در قرقیزستان برگزار خواهد شد بهترین نتیجه را بگیرم.

فرنگی‌کار وزن ۷۲ کیلوگرم در خصوص شکستش مقابل حریف قزاقستانی خود گفت: حریف قزاقستانی در مسابقات جهانی نایب قهرمان شده بود. من می‌توانستم او را شکست دهم و در مسابقه بعدی حتما این اتفاق خواهد افتاد و او را شکست خواهم داد. البته تا روز وزن‌کشی هم اطلاع دقیقی از قوانین نداشتیم و با توجه به این که به تازگی این قوانین تغییر کرده همین مسئله در عملکرد ما تاثیرگذار بود. کادر فنی هم در خصوص آموزش قوانین جدید به ما زحمت زیادی کشیدند اما به هر حال نظر داوران به صورت سلیقه‌ایی شده است.

بلفکه در مورد این که چه نظری در مورد قوانین جدید کشتی فرنگی دارد، اظهار داشت: به نظر من قوانین جدید به ضرر کشتی فرنگی است. الان کشتی‌گیران باید صبح زیاد بیدار شوند و وزن خود را کم کنند و باعث می‌شود سیستم بدنی آنها به هم بریزد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار