ملاقاسمی: سطح رقابت‌های کشتی جام تختی بسیار بالا بود

سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی گفت: وقتی ملی پوشان ما تنها صاحب ۳ مدال طلا در ۱۰ وزن رقابت‌های بین المللی کشتی جام تختی می‌شوند، حاکی از سطح بالای برگزاری مسابقات است.

حسین ملاقاسمی در گفتگو با خبرنگار ورزشی در مورد رقابت‌های بین المللی جام تختی  که به میزبانی ماهشهر برگزار شد اظهار داشت: رقابت‌های بین المللی جام تختی امسال به نظرم یکی از برترین دوره‌های برگزاری این مسابقات در سی و هشت دوره برگزاری بود و رقابت‌ها از نظر کیفی و کمی در سطح بالایی برگزار شد.

وی ادامه داد: از آنجا که این مسابقات جزء سیستم رنکینگ محسوب می‌شد، تیم‌های قدرتمند ترکیه، آذربایجان، قزاقستان و چند کشور دیگر با نفرات شاخص خود به بندر ماهشهر آمده بودند و وقتی نفرات ما تنها صاحب ۳ مدال طلا در ده وزن می‌شوند حاکی از سطح بالای برگزاری مسابقات است.

سرمربی سابق تیم ملی کشتی فرنگی با تاکید بر اینکه حضور تماشاگران ماهشهری در سالن رقابت‌ها نقطه اتکایی برای کشتی گیران کشورمان بود، گفت: وجود آن همه تماشاگر مشتاق و عاشق کشتی گیر، مهمان خارجی و داخلی را سر وجد آورد و کشتی به چنین سرمایه هایی افتخار می‌کند.

ملاقاسمی در مورد عملکرد کشتی فرنگی ایران در جام تختی اظهار داشت: این رقابت‌ها یک تورنمنت تدارکاتی بسیار خوب برای کادر فنی تیم ملی بود که شناخت بهتری از کشتی گیران خود با قوانین موجود پیدا کنند و از یک طرف دیگر نیز خود با این شیوه برگزاری مسابقات بیشتر آشنا شوند در هر حال قوانین جدید فقط برای ما نیست و در حال حاضر هم علی رغم برخی اشکالات واضح همچون وزن کشی در دو روز نیاز است ما هر چه سریعتر خود را با قوانین جدید وفق دهیم.

وی تصریح کرد: البته معتقدم که در این قوانین بازگشت خاک به کشتی فرنگی به نفع کشتی فرنگی ماست.

دارنده مدال نقره جهان تاکید کرد: هدفگذاری کادر فنی تیم ملی باید در حال حاضر موفقیت در بازی های آسیایی جاکارتا باشد و سپس به دنبال موفقیت در رقابت‌های جهانی بوداپست بود البته با توجه به اهمیت بالای بازی های آسیایی قطعا کسب نتیجه برای این مسابقات باید در اولویت باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: یک تعداد محدودی از کشتی گیران مدت‌ها است در اردوها حضور دارند اما عملکرد مناسبی نداشته اند بنظرم کادر فنی باید با بررسی دقیق روی نفراتی سرمایه گذاری کنند که بتوانند در مسابقات مهم پیش رو به کادر فنی کمک کنند . این در حالی است که تمام امکانات نیز در حد توان برای این نفرات مانند سایر اردونشینان فراهم بوده است.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار