تغییرات گسترده در تیم ملی بسکتبال با ویلچر بانوان

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر بانوان گفت که این تیم با ۴۰ تا ۵۰ درصد تغییر نسبت به گذشته در مسابقات کسب سهمیه بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا شرکت خواهد کرد.

و به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، آذر همایون پور با بیان این مطلب به سایت کمیته ملی پارالمپیک اظهار داشت: مرحله دوم اردوی آمادگی تیم ملی تا ۱۱ بهمن ماه در شهر قم ادامه دارد و ملی پوشان پس از دو هفته، روز اول اسفندماه در اردوی پایانی شرکت می کنند.

وی افزود: اردوی پایانی تیم ملی تا ۱۲ اسفندماه ادامه دارد و ملی پوشان جهت حضور در مسابقات انتخابی بازی های پاراآسیایی در این تاریخ به کشور تایلند می روند.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر در خصوص تمرینات اردوی دوم گفت: در پنج روز اول اردوی آمادگی، تمرینات فنی را انجام داده و پنج روز باقیمانده را به یادآوری تمرینات اردوی قبل می پردازیم تا ملی پوشان به ۷۰ درصد آمادگی برسند. در اردوی پایانی نیز ورزشکاران به آمادگی لازم جهت اعزام به مسابقات انتخابی بازی های پاراآسیایی خواهند رسید.

وی با اشاره به نداشتن شناخت کافی از حریفان ایران در این رقابت ها اظهار داشت: از تیم های شرکت کننده در این مسابقات شناخت نداریم. تیم های افغانستان، تایلند، مالزی، هند و کره جنوبی در این مسابقات شرکت می کنند و کره جنوبی تنها تیمی است که از آن شناخت داریم و تیم ملی در بازی های پاراآسیایی اینچئون کره جنوبی این تیم را شکست داده است.

وی ادامه داد: از آنجایی که ترکیب ایران در مقایسه با بازی های پاراآسیایی دوره قبل ۵۰ درصد تغییر کرده است احتمال تغییر ترکیب تیم کره جنوبی و کشورهای دیگر نیز وجود دارد بنابراین شناختی از آنها نداریم و تیم را به سطح آمادگی بالایی می رسانیم تا بتوانیم به نتیجه مورد نظرمان یعنی کسب سهمیه بازی های پاراآسیایی دست پیدا کنیم.

همایون پور با اشاره به این نکته که چهار تیم برتر مسابقات انتخابی، سهمیه بازی های پاراآسیایی جاکارتا را کسب می کنند، گفت: تیم ایران برای ایستادن بر سکوی اول آسیا تلاش می کند. وضعیت ملی پوشان خوب است. تیم ملی شش ماه گذشته مسابقات قهرمانی آسیا را تجربه و ترکیب تیم نیز ۴۰ تا ۵۰ درصد تغییر کرده است با این حال برخی ورزشکاران تجربه حضور در یک مسابقه برون مرزی را دارند که به کسب نتیجه تیم کمک می کند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار