اشکانی: کار چند کشتی‌گیرمان به بیمارستان کشیده شد/ ریسک استفاده از جوانان را برای پشتوانه‌سازی کردیم

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی تأکید کرد آلودگی هوا و وجود ریزگرد در آسمان خوزستان بر عملکرد چند کشتی‌گیر کشورمان تاثیر گذاشته است.

خبرنگار ورزشی ، علی اشکانی در خصوص سطح کیفی مسابقات کشتی فرنگی جام تختی که در روزهای ۵ و ۶ بهمن ماه در بندر ماهشهر استان خوزستان برگزار شد و در پایان تیم ایران به عنوان قهرمانی در آن رسید، اظهار داشت: به نظرم جام تختی یک نسخه از مسابقات جهانی در قالبی کوچکتر بود. تیم‌های ترکیه، آذربایجان و ترکیه با بهترین کشتی‌گیران‌شان خود پا به این رقابت‌ها گذاشته بودند. بلغارستان و کوبا هم از قهرمانان المپیک در ترکیب خود استفاده کردند. ما هم با ترکیبی که بیشتر آن جوانان بودند در این مسابقات شرکت کردیم.

وی در ادامه اظهار داشت: ما می توانستیم از ۳۰ کشتی‌گیر این مسابقات استفاده کنیم و سعی کردیم از ۱۰ جوان در ترکیب تیم بهره ببریم که این ریسک را برای پشتوانه‌سازی کردیم. خدا را شکر هم که در نهایت با کسب عنوان قهرمانی شرمنده مردم نشدیم.

اشکانی در بخش دیگری از صحبت‌هایش ضمن تأکید بر لزوم رشد جایگاه داوران ایران در اتحادیه جهانی کشتی (UWW) خاطرنشان کرد: اطمینان دارم که اگر در دیپلماسی داوری نفوذ نکنیم به سادگی زحمت‌های کشتی‌گیران ما هدر خواهد رفت. در آینده نزدیک نیز برای پر کردن این خلا باید از داوران تاثیرگزار که از آنها حرف‌شنوی داشته باشند، استفاده کنیم تا حق کشتی‌گیران ایرانی ضایع نشود.

 سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با اشاره به بیماری چند کشتی‌گیر پیش از شرکت در این مسابقات نیز یادآور شد: چند کشتی گیر ما مثل افشین بیابانگرد، محمد نوربخش، فرشاد بلفکه و نجفی پیش از مسابقات به دلیل آلودگی و گرد و غبار هوای خوزستان متأسفانه دچار آنفولانزا شدند و کارشان به بیمارستان کشیده شد و چهار، پنج روز طول کشید تا بهبود پیدا کنند.همین موضوع نیز تا حدود زیادی باعث تحلیل نیروی بدنی آنها و عملکردشان در مسابقات شد.

وی درخصوص چرایی برپایی اردوی تیم ملی در خوزستان با توجه به آلودگی هوای این استان و اینکه چرا تمرینات در همان تهران پیگیری نشد، اظهار داشت: به هر حال این موضوع از قبل هماهنگ شده بود و نمی‌توانستیم برنامه را تغییر دهیم.

اشکانی با ابراز رضایت از عملکرد فرنگی‌کاران تیم ملی در جام تختی، درباره ارزیابی خود از قوانین جدید مخصوصاً وزن‌کشی در صبح دو روز مسابقات گفت: به هر حال این قوانین توسط اتحادیه جهانی کشتی اتخاذ شده و همه کشورها ملزم به تطبیق خود با این قوانین هستند. ما باید با قوانین جدید بازهم مسابقه دهیم تا هر چه  بیشتر با شرایط جدید خودمان را سازگار کنیم.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی تصریح کرد: وزن‌کشی در صبح زود و برگزاری وزن‌کشی در دو روز مسابقات واقعا بر عملکرد کشتی گیران تاثیر منفی دارد و آن ها را دچار برخی مشکلات حل کرده است، البته با توجه به اعتراض اکثریت کشورها این احتمال وجود دارد که این موضوع اصلاح شود.

اشکانی در پایان با قدردانی از میزبانی خوب ماهشهر از این مسابقات تصریح کرد: تماشاگران خونگرم و دوست‌داشتنی خوزستان مثل همیشه با حضور پرشور در سالن و تشویق‌های بی‌امان خود حامی تیم ملی بودند که جا دارد از همه آنها قدردانی کنم. هیئت کشتی ماهشهر و مخصوصاً دبیر هیئت زحمات زیادی در طول اردو و مسابقات متحمل شدند و از همگی آنها تشکر می‌کنم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار