درفشی‌پور: اگر بدشانسی نمی‌آوردم فینالیست بودم/ با مچ شکسته به مدال برنز رسیدم

ملی‌پوش کاراته ایران گفت: در مسابقات کاراته وان پاریس در جدول سختی قرار داشتم اما اگر دچار بدشانسی نشده بودم حتما فینالیست می‌شدم.

هامون درفشی‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی اعزامی به پاریس، در خصوص عملکرد خود در مسابقات کاراته وان پاریس اظهار داشت: به دلیل اینکه از لحاظ شرایط بدنی در حد آمادگی خوبی قرار داشتم روز خوبی را سپری کردم اما اوج بدشانسی من در دیدار با حریف فرانسوی بود که در اواسط مسابقه دچار شکستگی از ناحیه مچ دست شدم. شرایطم به گونه‌ای بود که وقتی خواستم دستکشم را بپوشم مچم کاملا برگشت اما با وجود فشار داوران به هر سختی بود دستکش را دستم کردم و به مسابقه ادامه دادم.

وی تاکید کرد: با وجود شکستگی مچ دست عملکرد خوبی مقابل حریف فرانسوی داشتم اما داوران چهار امتیاز من را که با وجود تایید همه و ۱۰ دقیقه ویدیو چک ندادند.

ملی‌پوش کاراته ایران در خصوص رقبای خود عنوان کرد: در این مسابقات مقابل کاراته‌کا دومنیکن که قهرمان مسابقات پان‌آمریکن بود در دور اول پیروز شدم و در ادامه نایب قهرمان اروپا از ایتالیا و قهرمان جهان، اروپا و بازی‌های اروپایی از ترکیه را شکست دادم. در شانس مجدد نیز مقابل دارنده نشان برنز جهان در سال ۲۰۱۲ از آمریکا پیروز شدم. در مجموع در جدول سختی قرار داشتم اما اگر دچار بدشانسی نشده بودم حتما فینالیست می‌شدم.

درفشی‌پور در پاسخ به این سوال که کمیته پزشکی مسابقات با حضور او در دیدار برای شانس مدال برنز موافقت کرده است، گفت: پزشک بعد از مسابقه با فرانسه اجازه ادامه حضور در مسابقات را به من نداده بودم اما آنقدر با او صحبت کردم که در نهایت تصمیم گیری را برعهده خود من قرار داد. باید در دیدار برای کسب نشان برنز دست چپم را که شگرد من است غلاف کنم و با یک دست و دو پا مبارزه کنم.

وی در خصوص اینکه به نظر می‌رسد دوران افت را پشت سر گذاشته است، خاطر نشان کرد: قبول دارم به دلیل خدمت سربازی مدتی افت کرده بودم اما در حال حاضر با وجود اردوهای خوبی که پشت سر گذاشتیم در شرایط خوبی قرار دارم. در وزن جدیدم نیز رفته رفته جا افتادم و امیدوارم خدا کمک کند با مچ شکسته به مدال برنز دست پیدا کنم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار