رئیس فدراسیون فوتبال عربستان: رأی برگزاری بازی در زمین بی‌طرف دوشنبه اعلام می‌شود

رئیس فدراسیون فوتبال عربستان قطری‌ها را به اعمال فشار روی کنفدراسیون فوتبال برای تغییر رای بازی در زمین بی‌طرف تیم‌های این ۲ کشور را متهم کرد و گفت رأی نهایی دوشنبه صادر می‌شود.

و به نقل از سایت عاجل، رای نهایی کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره درخواست عربستان و امارات برای بازی با تیم‌های قطری در زمین بی‌طرف در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا که قرار بود امروز (جمعه) اعلام شود به دوشنبه ۹ بهمن موکول شده است.

عادل عزت، رئیس فدراسیون فوتبال عربستان درباره این پرونده در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت: پس از اعزام هیئت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا به کشورهای عربستان، امارات و قطر ارزیابی ما این بود که با درخواست ما و امارات مبنی بر بازی با تیم‌های قطری در زمین بی‌طرف موافقت خواهد شد. حتی این ایده برای اجرایی‌ شدن هم مراحلی را طی کرد اما هیئت قطری روی کنفدراسیون فوتبال آسیا اعمال فشار کرد تا تصمیم خود را لغو کند.

وی افزود: تمام دلایل خود را برای عدم بازی تیم‌های عربستانی با حریفان قطری خود در لیگ قهرمانان آسیا در این کشور بیان کردیم. اعلام کردیم که امارات هم چنین تصمیمی را اتخاذ کرده اما سعود المهندی، نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال قطر و کنفدراسیون فوتبال آسیا در این پرونده دخالت کرد. این نشان‌دهنده یک تضاد روشن در AFC  و مایه شرمندگی است.

رئیس فدراسیون فوتبال عربستان سپس کنفدراسیون فوتبال آسیا را به گوش‌دادن به صدای عقل و خرد فرا خواند و گفت: برای ثبات و حفظ یکپارچگی تیم‌های فوتبال و نگه‌داشتن آنها از سیاست بهتر است بازی‌ها در زمین بی‌طرف برگزار شوند.

عزت اظهار داشت: بازی در زمین بی‌طرف حتی از سوی قضات و شرکت مستقل انگلیسی که از ۳ کشور عربستان، امارات و قطر بازدید کردند توصیه شده است. قطری‌های از این نامه دیوانه شدند و سعود المهندی را برای دخالت در پرونده و بازگرداندن تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا وارد عمل کردند.

رئیس فدراسیون فوتبال عربستان همچنین اعلام کرد که رای نهایی ۲۰ تن از اعضای کمیته اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا بدون حضور نمایندگان عربستان، امارات، قطر و بحرین روز دوشنبه آینده اعلام خواهد شد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار