ماسچرانو: حضور در بارسلونا طولانی‌تر از چیزی شد که تصور می‌کردم/ دیگر آن بازیکن سابق نبودم

هافبک بارسلونا اعتراف کرد دیگر آن بازیکن سابق نیست و زمان رفتن وی از این تیم فرا رسیده بود.

‌، خاویر ماسچرانو پس از هفت سال و نیم حضور در بارسلونا جدایی‌اش از این تیم قطعی شد و باشگاه بارسلونا در مراسم خداحافظی که امروز (چهارشنبه) برای این بازیکن تدارک دیده بود، به طور رسمی اعلام کرد که او روز جمعه به تیم هبئی چاینا فورچون در سوپرلیگ چین ملحق می‌شود. در این مراسم خوسپ ماریا بارتومئو و دیگر بازیکنان بارسا نیز حضور داشتند.

ماسچرانوی ۳۳ ساله که احساساتی شده بود، صحبت‌های خود را در این مراسم این‌طور شروع کرد: بازی در بارسلونا یک امتیاز برای من بود. اینکه کسانی که هر روز با آنها کار می‌کنید، قدرتان را می‌دانند، بهترین هدیه‌ای است که می‌توانید بگیرید. من خیلی خوش‌شانس بودم که اینجا حضور داشتم. هفت و نیم سال پیش به اینجا آمدم تا رویا را با این تیم درک کنم و اکنون از این رویا بیدار می‌شوم. حضور در بارسلونا البته طولانی‌تر از چیزی شد که در ابتدا تصور می‌کردم و حالا وقت خداحافظی فرا رسیده است. من با عشق و محبتی که به من به بهترین شکل ممکن ورزیده شد، بارسلونا را ترک می‌کنم و این برایم معنا و مفهم خاصی دارد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: پویول، ژاوی، ویکتور والدس در مسیرهای متفاوتی قدم گذاشتند و ارزش‌های باشگاه بارسلونا را به دیگر بازیکنان تیم منتقل کردند و سپس خود از این تیم رفتند. راز بزرگ بارسلونا این است که هر روز با خوشحالی زندگی کنید و از فوتبال خود حداکثر لذت را ببرید. این هفت و نیم سال فوق‌العاده خیلی سریع گذشت.

هافبک آرژانتینی آبی‌واناری‌ها تأکید کرد: زمانی که برای بارسلونا بازی می‌کنید سخت‌ترین چیز این است که می‌دانید روزی خواهد رسید که باید این باشگاه را ترک کنید. اکنون به سنی رسیده‌ام که ناخوآگاه دچار افت شده‌ام و کار برای کمی دشوار شده بود، از  این رو تصمیم گرفتم پیش از اینکه اوضاع بدتر شود و به نوعی بی‌احترامی در حق باشگاه شود به دنبال راه‌حلی باشم.

ماسچرانو با اشاره به اینکه تصمیمش برای جدایی از بارسلونا را پیش از این با سرمربی بارسا در میان گذاشته بود، تأکید کرد: والورده تصمیم من و حسی که داشتم را درک کرد. در کنار اینها باید با این واقعیت کنار می‌آمدم که من دیگر آن بازیکن سابق نبودم. کیفیت مدافعان میانی ما اکنون در سطح بالایی است و من هم می‌خواهم به طور مرتب بازی کنم.  

هافبک دفاعی بارسا در پایان خاطرنشان کرد: دوست دارم در آینده به مربیگری روی بیاورم، اما در حال حاضر چنین برنامه‌ای ندارم. از مدیران باشگاه تشکر می‌کنم که آینده من را در مربیگری می‌بینند. آنها همیشه گفته‌اند که من می‌توانم مربی خوبی در آینده شوم. به هر حال برای همه در باشگاه بارسلونا آرزوی موفقیت در آینده دارم. اوضاع خوب پیش می‌رود و امیدوارم بتوانم دورادور موفقیت این تیم را جشن بگیرم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار