مگویان: منصوریان مربی خوبی برای من نبود،‌ مقصر خودم بودم/ افتخاری هاج و واج مانده بود

مدافع ارمنستانی جدا شده استقلال گفت: علیرضا منصوریان بهتر از مربیان دیگری نبود که در استقلال با آنها کار کرده بودم.

هرایر مگویان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، درباره جدایی‌اش از استقلال اظهار داشت: بارها به سرمربی، سرپرست و مدیریت باشگاه گفته بودم که اگر مربی به من اعتقاد ندارد تا در پست اصلی‌ام بازی کنم، آمادگی جدایی دارم. مقصر خودم هستم که در کورس مسابقات حاضر شدم در پست‌های دیگر بازی کنم. با مدیربرنامه‌هایم صحبت کردم و گفتم دوست دارم در پست تخصصی‌ام به میدان بروم و بهتر است با سرمربی تیم صحبت کنیم، اما مدیربرنامه‌هایم گفت که حتما بازیکن باکیفیتی هستی که سرمربی در سمت چپ، وسط، سمت راست یا هر نقطه دیگری از تو استفاده می‌کند و تنها دروازه‌بانی نکرده‌ای.

بیشتر بخوانید: مدافع استقلال رسما جدا شد

وی افزود: این صحبت‌ها من را قانع کرد و با همه وجود برای استقلال و هوادارانش که سرمایه‌های واقعی این تیم هستند، بازی کردم و خاطرات خوبی هم دارم. بازی‌های بد هم داشته‌ام، اما بازی‌های خوبم بیشتر از بازی‌های بد بود. تا جایی که در توانم بوده، بازی کردم. از مربیان سایر تیم‌ها که مستقیما با من صحبت کرده بودند، عذرخواهی می‌کنم و شرمنده شدم که نتوانستیم به تیم‌های‌شان بروم، چون تحت قرارداد باشگاه استقلال بودم و امکان جدایی نبود. تا روز آخر منتظر جدایی بودم، اما کاری کردند که بزرگترین ضربه فوتبالی‌ام را خوردم.

«چوب ندانم کاری سرمربی استقلال را خوردم.» بازیکن پیشین استقلال خاطرنشان کرد: در اروپا اینطور نیست که بازیکنی تیم نداشته باشد، به تیم ملی کشورش دعوت شود. من بازیکنی بودم که سه سال در استقلال بازی کردم. حق هر مربی است که وقتی به بازیکنی اعتقاد نداشته باشد، او را در لیست مازاد قرار دهد. علیرضا منصوریان می‌توانست این کار را پس از پایان فصل گذشته انجام دهد.

مگویان ادامه داد: بعد از بازی با العین امارات بارها من و مدیربرنامه‌هایم به منصوریان گفتیم که اگر اعتقاد ندارید تا در پست اصلی‌ام یعنی دفاع وسط بازی کنم، بهتر است جدا شوم. سه روز مانده به اولین بازی رسمی در لیگ، منصوریان نامه عدم نیاز به من را به مدیرعامل باشگاه داد. منصوریان حتی به مدیربرنامه‌های من (ادموند اختر)که دوست صمیمی او محسوب می‌شود، این موضوع را نگفته بود. وقتی به باشگاه رفتیم، با نامه عدم نیاز منصوریان مواجه شدیم. مدیرعامل گفت که سرمربی اعلام کرده در لیست مازاد قرار دارم. باید تشکر ویژه از رضا افتخاری مدیرعامل باشگاه داشته باشم که هر موقع من را می‌دید، از اینکه سرمربی چنین کاری کرده، هاج و واج می‌ماند و می‌گفت نمی‌دانم چرا این اتفاق افتاده و این برخورد صورت گرفته است. امیدوارم استقلال بتواند با نتایج خوب در ادامه لیگ، امتیازهای از دست رفته دور رفت را جبران کرده و دل هوادارانش را شاد کند.

مگویان در پاسخ به این سؤال که آیا منصوریان را می‌بخشد یا نه، گفت: خدا باید بندگانش را ببخشد. امیدوارم منصوریان خیلی زود به چرخه مربیگری بازگردد، او باید درس بگیرد و دیگر این کار را نکند. او پیش از من هم با بازیکنان دیگر چنین رفتاری کرده بود و آن بازیکنان به من گفتند نفر اولی نیستی که چنین اتفاقی می‌افتد. منصوریان برای من مربی خوبی نبود، برای من که با خیلی از مربیان کار کرده بودم. منصوریان بهتر از مربیان دیگری نبود که در استقلال با آنها کار کرده بودم.

وی در خصوص اینکه همانند همه بازیکنان در این فصل پولش را گرفت به تسنیم، گفت: همه چیزِ فوتبالیست پول نیست. به عنوان یک بازیکن خارجی برای کمک به خانواده‌ام به استقلال آمدم تا در قبال کاری که می‌کنم پول بگیرم. با استقلال و هوادارانش زندگی کرده بودم. از سه سال پیش با همه مشکلات کنار آمدم، می‌دانستم استقلال تیم پرطرفداری است. حتی زمانی که تیم روی کاکل من می‌چرخید، می‌توانستم بگویم تا پول نگیرم، بازی نمی‌کنم، اما به خاطر هواداران استقلال این کار را نکردند. می‌دیدم برخی از بازیکنان تا پول‌شان عقب می‌افتاد، اعتراض می‌کردند، اما حرفه‌ای رفتار کردم و نخواستم جو استقلال را بهم بزنم. نمی‌خواستم از طرف من به عنوان یک بازیکن ارمنی ذهنیت بدی ایجاد شود. همیشه سر تمرین حاضر بودم و با کسی هم کاری نداشتم.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار