ترکاشوند: طارمی دروغ می‌گوید/ گرشاسبی اجازه برگزاری نشست خبری طاهری را نداد

معاون پیشین باشگاه پرسپولیس صحبت‌هایی را در مورد قرارداد طارمی مطرح کرده است.

، محمد علی ترکاشوند درباره محرومیت این باشگاه از پنجره نقل و انتقالات و اینکه آیا نمی‌شد این محرومیت را بهتر مدیریت کرد گفت: اجازه بدهید اول یک بحث را باز کنم. اتفاقاتی در چند روز گذشته افتاده که هواداران حق دارند حقیقت را بدانند. باشگاه برای هواداران است و آنها باید متوجه شوند چه اتفاقاتی در حال رقم خوردن است.

وی ادامه داد: در چند روز گذشته در یک برنامه تلویزیونی می‌گویند آقای طاهری قرار بوده کنفرانس خبری برگزار کند اما لغو شد. طاهری پس از برنامه ۹۰ که آن اتفاقات در آن افتاد به باشگاه پرسپولیس مراجعه کرد تا مدارک خود را بردارد و کنفرانس خبری برگزار کند، اما گرشاسبی مانع این کار شد. طاهری ۳ روز تمام به باشگاه رفت اما گرشاسبی به او گفت اجازه بدهید بیانیه‌ای صادر کنیم و همه چیز حل شود. شما می‌توانید تمام این مسائل را از گرشاسبی بپرسید.

معاون پیشین باشگاه پرسپولیس درباره اظهارات مهدی طارمی که گفته بود در باشگاه پرسپولیس همه تصمیم گرفتند تا در مورد قرارداد او دروغ بگویند تصریح کرد: این حرف طارمی را اصلا قبول ندارم. ابراهیمی وکیل طارمی است و ای کاش او هم حرف می‌زد تا همه چیز مشخص شود. نمی‌دانم چه اتفاقاتی در زمان رفتن طارمی به قطر افتاده، ولی می‌دانم کسانی هستند که می‌خواهند پرسپولیس را به حاشیه ببرند.

ترکاشوند که با رادیو تهران صحبت می‌کرد، ادامه داد: پیش از اینکه طارمی به ترکیه برود با او جلسه‌ای داشتیم و بر سر تمام بندهای قرارداد به تفاهم رسیدیم و قرار شد او قرارداد جدیدش را با ما امضا کند، اما گفت می‌خواهم با خواهر و دامادمان به ترکیه بروم و دو روز بعد برمی‌گردم و این قرارداد را امضا می‌کنم. شما می‌توانید صحت این موضوع را از ابراهیمی (وکیل طارمی) بپرسید. پس از چند روز به یک‌باره متوجه شدیم طارمی در ترکیه قرارداد می‌بندد. من همان موقع به ابراهیمی هم گفتم که این چه کاری است این بازیکن می‌کند که ابراهیمی هم ابراز بی‌اطلاعی کرد!

وی با بیان اینکه پس از چند وقت طاهری مدیر عامل پیشین باشگاه پرسپولیس به او گفته تا به ترکیه برود، تصریح کرد: پس از مدتی به من اعلام کردند باید به ترکیه سفر کنم و با طارمی به ایران برگردم. قضیه از این قرار بود که ابراهیمی با طاهری تماس و اعلام کرده بود طارمی قصد برگشت به ایران را دارد، اما طاهری هم گفته بود که باید خود طارمی به من زنگ بزند. در نهایت هم طارمی خودش با طاهری تماس می‌گیرد و اعلام می‌کند می‌خواهد به ایران برگردد.

معاون پیشین باشگاه پرسپولیس افزود: طارمی همان‌جا به طاهری می‌گوید قرارداد من در ترکیه منوط به گرفتن پول و صدور آی تی سی است. پس از این اتفاقات ما قراردادی که از پیش تنظیم کرده بودیم را با بندهای جدید برای طارمی فرستادیم و او امضا کرد. پس از آن هم در ترکیه کودتا شد و من نتوانستم به این کشور بروم و در نهایت طارمی خودش به ایران برگشت.

ترکاشوند در مورد اینکه طارمی ادعا کرده تاریخ قرارداد او جابجا شده است، گفت: اصلا این موضوع را قبول ندارم. هیچ دروغی در کار نبوده تعجب می‌کنم چرا طارمی این حرف‌ها را زده است. در مورد ماجرای دبی نیز باید بگویم قبل از اینکه تیم به امارات سفر کند طارمی گفت  من محروم هستم نمی‌خواهم همراه تیم بروم اما طاهری به او اعلام کرد باید کنار تیم باشد و به بازیکنان روحیه بدهد. زمانی که ما به دبی رفتیم متوجه شدیم طارمی بسیار ناراحت است و اصلا سر تمرین شرکت نکرده به همین دلیل همراه خمارلو به اتاق او رفتیم و از او درخواست کردیم تا سر تمرین بیاید و به بازیکنان روحیه دهد. پس از آن هم قرار شد مصاحبه‌ای انجام دهد تا به هواداران روحیه بدهد.

«فیفا تیم پرسپولیس را دقیقا به دلیل همین دروغ‌هایی که در قرارداد طارمی بوده محروم کرده است»، وی در واکنش به این موضوع گفت:‌ آنها گفته‌اند ما بازیکنی را فریب داده‌ایم در حالی که اصلا چنین موضوعی نبوده و طارمی از قبل بازیکن ما بود. روز گذشته با وکلای خودمان صحبت کردم هنوز هم امکان دارد یکی از پنجره نقل و انتقالاتی پرسپولیس بخشیده شود. 

معاون پیشین باشگاه پرسپولیس در واکنش به این سوال که گفته می‌شود وکیل سوئیسی باشگاه پرسپولیس هم به همین دلایل کناره‌گیری کرده است عنوان کرد: دقیقا به دلیل مسائلی که در برنامه تلویزیونی رخ داد آنها هم این موضع را گرفتند. آنها به ما می‌گویند این برنامه تلویزیونی کاملا به ضرر ما بوده تمام مدارک ما را زیر سوال برده است. ابراهیمی وکیل خود طارمی هم به این موضوع اشاره کرده که طارمی خودش به ایران برگشته و حتی به طاهری گفته اگر قرار باشد من فوتبال را کنار بگذارم بازهم حاضر به بازگشت به ترکیه نیستم. من برای برخی از بازیکنان متاسفم که در جلسات شرکت می‌کنند که صدای این بازیکنان را ضبط و به ضررشان استفاده کنند. طارمی پیش از اینکه به ایران بیاید با آن آقا صحبت کرده بود و مبالغ را هم کنار آمده بود. حتی روزی که آمدند قرارداد امضا کنند، همین که نشستند،‌ ابراهیمی پرسید بحث هدایتی در قرارداد پرسپولیس با طارمی چیست؟ او قول‌هایی به طارمی داده است. همان جا بود که طاهری به طارمی و وکیلش اعلام کرد که من مدیرعامل پرسپولیس هستم و این قرارداد به کسی ربطی ندارد و اگر بدانم شما با هدایتی صحبت کرده‌اید، طارمی را جریمه می‌کنم و با او برخورد خواهم کرد. 

وی درباره اظهارات هدایتی که گفته بود ترکاشوند حتی شبانه از او بابت قرارداد بازیکنان پول می‌گرفته است، گفت: اصلا چنین چیزی صحت ندارد. ایشان که همیشه می‌گوید من صدای ضبط‌شده دارم. من خیلی دوست دارم این بار هم او این صدا را منتشر کند تا همه چیز مشخص شود. برخی‌ها به دنبال به حاشیه بردن پرسپولیس هستند اما همیشه می‌گویند ما هوادار این تیم هستیم اگر هوادار هستید چرا تیم را به حاشیه می‌برید؟

«طارمی ادعا کرده است برخی‌ها در باشگاه به هواداران برای توهین به او خط می‌دادند و آیا این موضوع صحت دارد؟» ترکاشوند در واکنش به این موضوع،‌ گفت: متاسفانه طارمی فکر می‌کند چون الان به قطر رفته است دیگر به ایران برنمی‌گردد و حرف‌های دروغ می‌زند. می‌دانم چه اتفاقی در حال افتادن است و چه کسانی به او می‌گویند تا این حرف‌ها را بزند و افرادی را زیر سوال ببرد. همیشه طاهری تاکید کرده که همه ما یک باشگاه و در کنار هم هستیم شما می‌توانید از عوامل تیم بپرسید که ما چند جلسه برگزار کردیم تا این حاشیه‌ها برطرف شود.

معاون پیشین باشگاه پرسپولیس درباره اینکه باشگاه استقلال مدعی شده به دلیل تخلف باشگاه پرسپولیس باید جام قهرمانی فصل گذشته از این تیم گرفته شود، گفت: من نمی‌دانم در این مورد باید چه بگویم ، جواب این حرف را باید از آقایان بپرسید. به نظرم با توجه به اختلاف امتیاز زیادی که پرسپولیس با استقلال دارد آنها می‌خواهند این کارها را بکنند تا خودشان را به ما برسانند. زیاد این حرف‌ها را جدی نگیرید.

ترکاشوند درباره اینکه گفته می‌شود باشگاه پرسپولیس در زمان مدیریت او نزدیک به ۱۰۰ میلیارد درآمدزایی داشته و آیا لیست مخارج این باشگاه مشخص است یا خیر، گفت: این مسئله بزرگنمایی شده است. هر مقدار پولی که در زمان مدیریت ما به باشگاه آمده به خزانه رفته و در حساب‌ها واریز شده است. باشگاه ما ذی‌حساب دارد و بدون امضای او هیچ پولی جابجا نمی‌شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار