تصویب افزایش حق‌الزحمه داوران فوتبال و قاضیانِ بی‌خبر!

طرح افزایش حق‌الزحمه داوران به تصویب رسیده، اما داوران هنوز از آن خبری ندارند.

خبرنگار ورزشی ، کمیته داوران فدراسیون فوتبال در چند ماه اخیر به‌دنبال افزایش دستمزد داوران بود که این طرح مصوب نمی‌شد. در نهایت طرح افزایش دستمزد داوران مصوب شده و نامه‌ آن هم به کمیته داوران رسیده است.

بیشتر بخوانید:

پرسپولیسی‌ها به دنبال کوچک‌نمایی!

جدول افزایش دستمزد داوران به شرح زیر است:

فوتبال آقایان: ۳۰ درصد

فوتسال و فوتبال ساحلی آقایان: ۳۵ درصد

فوتبال بانوان: ۵۰ درصد

فوتسال و فوتبال ساحلی بانوان: ۴۰ درصد

بر این اساس، داور وسط فوتبال آقایان ۹۱۰ هزار تومان، کمک اول و دوم ۵۸۵ هزار تومان و داور چهارم ۳۹۰ هزار تومان برای هر بازی حق‌الزحمه می‌گیرند.

این افزایش حقوق در حالی به تصویب رسیده که داوران هنوز از آن بی‌خبرند و می‌گویند که همچنان بر اساس همان شیوه قبلی پول می‌گرفتند. این افزایش حقوق فعلاً برای داوران اعمال نشده است. این در حالی است داوران لیگ برتری تاکنون حقوق خود را تا هفته دهم لیگ برتر گرفته‌اند و این در شرایطی است که هفته بیستم لیگ به پایان رسیده است.

یکی از داوران نام آشنای کشورمان که نمی‌خواست نامش فاش شود، در این خصوص به خبرنگار ورزشی گفت: این افزایش تعرفه‌ها فقط به درد خودشان می‌خورد. سال‌هاست هر روز «بوق و کرنا» می‌کنند که حقوق داوران را افزایش می‌دهیم، اما ما که چیزی نمی‌بینم. مثلاً می‌گویند حقوق داوران یک میلیون تومان افزایش یافته، اما آن یک میلیون تومان را به تک‌تک که نمی‌دهند، آن را بین تیم داوری و حتی ۲ ناظر بازی تقسیم می‌کنند، تازه مالیات هم از این پول کسر می‌شود.

بیشتر بخوانید:

پرداختی به داوران پس از ۹ هفته؛ صفر ریال

فریدون اصفهانیان، رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال اما با رد این ادعا، به تسنیم گفت: چنین چیزی نیست. افزایش تعرفه‌ها برای تک تک نفرات اعمال می‌شود.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار