مراسم معارفه رئیس جدید کمیته ملی المپیک در غیاب اصحاب رسانه برگزار شد

مراسم معارفه رئیس جدید کمیته ملی المپیک با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد.

،‌ مراسم تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید کمیته ملی المپیک امروز برگزار شد. مراسم تکریم کیومرث هاشمی و معارفه سید رضا صالحی‌امیری، رئیس جدید کمیته ملی المپیک با حضور وزیر ورزش و جوانان و شماری از مقامات انجام گرفت.

این مراسم با حضور دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته المپیک، داورزنی معاون وزیر ورزش و جوانان، هیئت رئیسه کمیته المپیک، روسای فدراسیون‌های ورزشی، کارمندان کمیته ملی المپیک، آکادمی ملی المپیک، مرکز نظارت بر تیم‌های ملی و شرکت سرمایه گذاری کمیته ملی المپیک برگزار شد.

کیومرث هاشمی در این مراسم تاکید کرد: دکتر سلطانی‌فر انصافا آرامش خوبی در ورزش کشور ایجاد کرد. از زحمات تمام همکارانم در هیأت رئیسه و هیأت اجرایی کمیته المپیک تشکر می‌کنم.ما در چهار سال گذشته دو دوره دو ساله متمایز داشتیم که دوره دو ساله اول که آقای دکتر گودرزی وزیر ورزش بودند و دوره دو ساله دوم که با حضور آقای دکتر سلطانی فر که انصافا آرامش خوبی در ورزش کشور ایجاد کرد همراه بود و تعامل بهتری بین کمیته و وزارت ورزش و جوانان ایجاد شد.جا دارد از زحمات همکارانم در هیئت رئیسه و هیئت اجرایی کمیته المپیک تشکر داشته باشم.

وی افزود: مطابق اساسنامه، در هر ماه یک جلسه باید برگزار می‌شد، ولی در ۴ سال قبل ۷۶ نشست هیئت اجرایی و ۳۲۹ مصوبه داشتیم که تقریبا تمام مصوبات آن اجرا شد. ورزش بر خلاف دیگر موارد اتاق شیشه‌ای است که همه آن را می‌بینند و نظر می‌دهند؛ مانند اینکه فقط میدان مسابقه و یا سکوی قهرمانی قابل مشاهده است اما بخش عمده پشت صحنه ان است که زحمت کشیده می‌شود، اما دیده نمی‌شود. من از همه عزیزان تشکر می‌کنم؛ بدون تردید با توجه به افزایش رویدادهای ورزشی فعالیت‌های کمیته ملی المپیک هم در چهار سال گذشته زیاد بود و تلاش شد با اعزام کیفی شاهد افتخارات بسیاری در ورزش باشیم که بسیاری برای اولین بار بود که برای ورزش کشور اتفاق افتاد.

هاشمی خاطرنشان کرد: تغییر زون ایران به آسیای میانه، کسب کرسی‌های مختلف بین المللی، میزبانی نشست شورای المپیک آسیا و برگزاری انتخابات کمیسیون ورزشکاران در دیگر موفقیت‌ها و اقدامات گوشه‌ای از موفقیت‌های ورزش کشور است. مجموعا در این چهار سال کاستی‌هایی داشتیم ولی آنچه در توانمان بود انجام دادیم.

هاشمی در خاتمه از زحمات پرسنل کمیته ملی المپیک، اکادمی المپیک و مرکز نظارت بر تیمهای ملی تقدیر و تشکر کرد

شاهرخ شهنازی دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: جا دارد ابتدا از تلاش‌های جناب آقای هاشمی رئیس سابق کمیته ملی المپیک که در این چهار سال شبانه روزی تلاش کردند تشکر کنم و به همه اعضای محترم هیئت رئیسه و هیئت اجرایی سابق کمیته خسته نباشید بگویم. بدون تردید در طی چهار سال گذشته افتخارات متعدد و بسیاری در عرضه ورزش کشور بدست آمد که این موفقیت‌ها حاصل تلاش شبانه روزی شما عزیزان روسای فدراسیون‌ها، سرپرست‌ها،کادر فنی قهرمانان عزیز و دست اندرکاران امر و حمایت‌های وزارت ورزش و جوانان بود. به شخصه از شما دست اندرکاران ورزش کشور اعم از وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک، فدراسیون‌ها، مدیران، مربیان قهرمانان و دیگر عزیزان که در راه اعتلای ورزش کشور بخصوص در چهار سال گذشته داشتید تقدیر و تشکر می‌کنم.

سیدرضا صالحی امیری، رئیس جدید کمیته ملی المپیک گفت: انسجام میان کمیته ملی المپیک با وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون‌های ورزشی نقطه هدف‌گذاری فعالیت خواهد بود. در اجرای فعالیت‌ها می‌بایست چند هدف را مد نظر داشته باشیم.ابتدا انسجام خود را در جهت همگرایی اجزای سیستم به سمت اهداف خود سوق دهیم. انسجامی در راستای مجموعه نظام و مدیریت کشور و یکدلی و یکرنگی شکل گیرد.

وی تاکید کرد: انسجام میان کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون‌های ورزشی که نقطه اصلی هدف گذاری است؛ فدراسیون‌هایی که اساس کار بوده و باید احساس امنیت و آرامش داشته باشند تا بتوانند ماموریت خود را بخوبی انجام دهند. انسجام با مجموعه دولت که همواره یاور ورزش بوده‌اند، مجلس شورای اسلامی، نهادهای قانونی دیگر تا نهایتا محصول این انسجام را باید مردم ببینند و در نهایت غرور و لبخند و رضایت مندی بر لبان مردم عزیز ما نقش بندد.

صالحی امیری تصریح کرد: بدون تردید مردم ما در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا شاهد صحنه‌های غرور انگیز بسیاری خواهند بود. ثبات و آرامش و پرهیز از حاشیه از مهمترین برنامه‌ها است. مدیر باید حرکت کند و کمتر به حاشیه کار داشته باشد. مردم نتیجه ورزشکاران در عرصه بین المللی برایشان مهم است، از طرفی امروز ورزش بیش از هر زمان دیگری می‌تواند در تصویر سازی یک کشور در عرصه بین المللی نقش داشته باشد، لذا باید توجه و اهمیت ویژه‌ای به این مقوله داشته باشیم تا در کنار ورزش تصویر زیبایی از کشورمان به جهانیان عرضه کنیم. جا دارد از زحمات اعضای محترم هیئت رییسه و هیئت اجرایی قبلی کمیته المپیک که انصافا در این چهار سال زحمت کشیدند، به خصوص آقای هاشمی که انصافا از نظر اخلاقی و مدیریتی احترام بسیاری برای ایشان قایلم تقدیر و تشکر کنم.

از نکات جالب در این مراسم این بود که اصحاب رسانه حق حضور در این مراسم را نداشتند و مسئولان وزارت ورزش و کمیته دوست داشتند این مراسم در غیاب اصحاب رسانه برگزار شود.

صالحی امیری از امروز به صورت رسمی کار خود را تا ۴ سال آینده به عنوان رئیس جدید کمیته ملی المپیک شروع می‌کند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار