چرا شفر توجهی به آمار مهاجم پرتغالی ندارد

نام: گومز یازالده - شغل: بزن بهادر!

سرانجام بعد از هفته ها مذاکره محرمانه سرو کله مهاجم خارجی استقلال پیدا شد بلکه مشکل گلزنی این تیم در بازی های باقیمانده لیگ برتر و لیگ قهرمانان حل و فصل شود.

به گزارش "توپ"، در فاصله چند روز از منتفی شدن حضور کریستین باکامانگا کامرونی در تهران وینفرد شفر و مسئولان استقلال زمینه حضور یازالده گومز پینتو مهاجم ۲۹ ساله پرتغالی را فراهم کردند بلکه به پروسه طولانی مدت جذب مهاجمی خارجی پایان بدهند. مهاجمی از یک خانواده گینه بیسائویی متولد در پرتغال که سابقه بازی برای تیم های ملی رده پایه این کشور را نیز در کارنامه اش ثبت کرده است.


یازالده در حالی با اتمام قرارداد خود در باشگاه ریوآوه پرتغال به عنوان بازیکن آزاد راهی ایران و استقلال شد که با نگاهی به آمار گلزنی ها و حضور او در میادین علامت سئوال های بزرگی در ذهن طرفداران ایجاد شد واقعا او همان گزینه ای بود که استقلال نیاز داشت تا ضعف گلزنی های خود را پوشش دهد؟ مهاجمی که در فصل جاری فوتبال اروپا تنها دو بار آن هم در مجموع ۴۳ دقیقه به عنوان بازیکن تعویضی در سوپرلیگ پرتغال به میدان رفت و هیچ گلی هم به ثمرنرساند.


باشگاه استقلال با علم به این موضوع که ممکن است با لو رفتن آمار بازی های یازالده با انتقاداتی در راه خرید این مهاجم نسبتا گران قیمت روبرو خواهد شد در آماری که از بازیکن پرتغالی منتشر کرد مجموع بازی های او از سال ۲۰۰۸ تاکنون را محاسبه کرد بلکه این آمار در یک دهه اخیر جواب خوبی برای منتقدان این خرید باشد در حالی که واقعیت فعلی نشان می دهد او نه تنها گلزن نیست بلکه بعید است انتظارات را در استقلال برآورده کند چون الان طرفداران تشنه دیدن بازی یک مهاجم گلزن و تمام عیار هستند.

 


در سه فصل پایانی حضور این مهاجم ۲۹ ساله در ترکیب ریوآوه در سوپرلیگ پرتغال ۴۲ بار شاهد حضور یازالده در مستطیل سبز بودیم که در طی این بازی ها تنها ۴ گل زده و ۵ پاس گل از این بازیکن در پروفایل او ثبت شده است. آماری که اصلا درخشان نیست و از همین بدو ورود تردیدها نسبت به حضور مثبت او با هزینه گزافی که باشگاه صرف کرده(رقمی در حدود ۳۰۰ هزار یورو) در ترکیب شاگردان شفر را به اوج رسانده است.


البته در این گیر و دار وینفرد شفر و مسئولان باشگاه استقلال مدعی شدند از ابتدا هم دنبال گلزن نبودند بلکه مهاجمی می خواستند که در برنامه های تاکتیکی پیرمرد آلمانی به خوبی جا بیافتد و خواسته های او را برآورده کند. گفته می شود شفر دنبال بازیکنی بود که در پیکان خط حمله با فیزیک مناسب خود مدافعان حریف را به خود مشغول کند تا نقش "بزن بهادر" را ایفا و فضا برای گلزنی وینگرها همچون بازی های گذشته فراهم شود از همین رو زمینه ورود یازالده گومز پینتو در تهران فراهم شد.


انتظاراتی که علی قربانی و سایر مهاجمان استقلال در این هفته ها برآورده نکردند تا همه امیدهای شفر به مهاجم پرتغالی – گینه بیسائویی دوخته شود. حال باید منتظر ماند و دید این بازیکن که تردیدهای زیادی در موفقیتش با پیراهن استقلال رقم خورده می تواند به برگ برنده پیرمرد آلمانی در بازی های پیش رو به خصوص در لیگ قهرمانان آسیا تبدیل شود یا نه؟

ورزش۳

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار