ایران پس از ۱۸ سال میزبان مسابقات جهانی شد

اتحادیه جهانی کشتی ایران را به عنوان میزبان رقابت‌های کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان معرفی کرد.

و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، در پی ارائه طرح ایران مبنی بر برگزاری مشارکتی مسابقات کشتی در دنیا و ارائه آن طی دو مرحله در هیئت رئیسه اتحادیه جهانی که در نهایت به تایید فدراسیون جهانی رسید، ایران به عنوان میزبان رقابت های زیر ۲۳ سال جهان در نوامبر سال ۲۰۲۰ میلادی معرفی شد.

بر اساس طرح برگزاری مشارکتی، ایران در سال ۲۰۲۰ میلادی میزبانی مسابقات کشتی آزاد را برعهده دارد و فنلاند میزبان رقابت‌های کشتی فرنگی و زنان زیر ۲۳ سال جهان خواهد بود.

کشتی ایران از سال ۲۰۰۲ میلادی و پس از الزامی شدن همزمانی برگزاری مسابقات کشتی آزاد، فرنگی و زنان نتوانسته بود میزبانی رقابت‌های جهانی را برعهده بگیرد که این امر با پیگیری فدراسیون کشتی و اجرایی شدن طرح برگزاری  مشارکتی  محقق شد.

هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی در نشست خود در شهر بوداپست مجارستان ( سال ۲۰۱۶) و مجددا در نشست هیئت رئیسه در پاریس ( سال ۲۰۱۷) طرح ارائه شده از سوی ایران مبنی بر برگزاری مشترک مسابقات بین المللی را تصویب کرد.

در نشست مذکور نماینده ایران با اشاره به کاهش میزان متقاضیان میزبانی مسابقات بین المللی کشتی در دنیا، بدلیل محدودیت‌های مالی و اجرایی، طرح برگزاری مشترک رویدادهای بین المللی کشتی به صورت مشارکتی میان کشورهای متقاضی را ارائه کرد که  اعضای هیئت رئیسه اتحادیه جهانی آن را تایید کرده و قابل اجرا دانستند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار