رد اظهارت مسئولان استان گلستان درباره سردار آزمون از سوی فدراسیون سوارکاری

در پی اظهارت مسئولان محلی ورزش گلستان و مسئولان برگزاری مسابقات اسبدوانی گنبد در مورد نحوه برگزاری این مسابقات مسئول کمیته انضباطی فدراسیون سوارکاری توضیحاتی ارائه کرد.

، مسئولان ورزش استان گلستان با اشاره به اختلاف سردار آزمون بازیکن تیم ملی فوتبال ایران با فدراسیون سوارکاری در مورد اسبش به نام سریک عنوان کرده بودند که «سردار آزمون یک قهرمان ملی است که مورد بی‌مهری فدراسیون سوارکاری قرار گرفته و این اتفاق موجب تاسف است.»

واردی مسئول کمیته انضباطی فدراسیون سوارکاری در این مورد با بیان جزئیات نحوه رسیدگی به پرونده دوپینگ اسب سردار آزمون گفت: بنده قویا اظهارات مسئولان و مدیران ورزش استان گلستان در مورد مشکل داشتن فدراسیون با سردار آزمون را تکذیب می‌کنم. در مورد پرونده اسب سردار آزمون کمیته انضباطی فدراسیون سوارکاری تاکنون حکمی صادر نکرده است. ما در حال رسیدگی به این پرونده هستیم. یک بار نماینده سردار آزمون یعنی پدرشان آقای خلیل آزمون در کمیته انضباطی حاضر شدند و یکبار هم خود سردار آزمون به فدراسیون آمد و توضیحاتی ارائه داد.

وی افزود: کاش یکبار از ما می‌پرسیدند که در این جلسه چه گذشت. سردار آزمون با خوش رویی بسیار و نیت خوب در کمیته انضباطی حاضر شد و محبت وافر اعضای کمیته انضباطی و فدراسیون مواجه شد و توضیحاتی را نیز داد. تاکید می‌کنم که هنوز کمیته انضباطی رایی نداده و حکمی صادر نکرده است. بهتر است که این موارد از خود سردار آزمون نیز پرسیده شود.

مسئول کمیته انضباطی فدراسیون سوارکاری که سال‌هاست به عنوان نماینده این فدراسیون به مسابقات اسبدوانی گنبد می‌رود در مورد بیان مسائلی مثل فرستاده شدن پول از گنبد به تهران تاکید کرد: به جرات می‌توانم بگویم که پولی از گنبد به تهران نیامده است. تنها درخواست فدراسیون ارائه صورت حساب‌های مالی طبق مقررات جاری برگزاری مسابقات است.

واردی با تاکید بر اینکه فدراسیون سوارکاری بالاترین مرجع رسیدگی به امور این ورزش در تمام کشور است گفت:  بند ۳ اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی که در دولت نیز به تصویب رسیده می گوید که یکی از وظایف فدراسیون برگزاری مسابقات است و می‌تواند آن را به استان‌ها تفویض کند. بر این اساس حق نظارت بر مسابقات و اعزام نماینده را دارد. بنابراین حتی برگزاری مسابقات محلی هم باید طبق مقررات با نظارت فدراسیون باشد.

وی با بیان اینکه تعجب برانگیز است که یک هیئت شهرستان با وجود برگزاری مسابقات خودش، مسابقات دو شهرستان دیگر را نیز زیر نظر دارد گفت: در واقع هیئت استان به عنوان مرجع اصلی هماهنگی و اجرای مسابقات عملا در استان گلستان حذف شده و یک هیئت بدون در نظر گرفتن مقررات موجود اقدام به برگزاری مسابقات می‌کند.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون سوارکاری از همه اهالی سوارکاری کشور خواست که با وفاق و همدلی با بر طرف کردن مشکلات در جهت توسعه و رشد اسبدوانی کشور بکوشند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار