شهنازی یا رحیمی؛ تکلیف سرپرست ایران در بازی‌های آسیایی چه خواهد شد؟

درحالی اعضای جدید هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک از اول بهمن‌ماه کار خود را شروع می‌کنند که انتخاب سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی اندونزی یکی از مهمترین‌برنامه آنها است.

خبرنگار ورزشی ، انتخابات کمیته ملی المپیک ۲۵ دی ماه برگزار و چهره اعضای جدید این کمیته مشخص شد تا با حضور افراد جدید و تازه نفس و بعضا حضور مجدد برخی از اعضا منتظر تزریق خون تازه در رگ‌های این بخش مهم ورزش ایران و تکمیل کارهای نیمه تمام گذشته باشیم.

مطمئنا مهم ترین برنامه پیش روی کمیته ملی المپیک حضور در بازی‌های آسیایی جاکارتا و تکمیل مراحل حضور ایران در این رقابت‌ها و مشخص شدن وضعیت سرپرست کاروان ایران است.

درست است که سرپرست کاروان‌های ورزشی باید از یکسال قبل مشخص شود اما در این موضوع اجباری وجود ندارد و هنوز برای معرفی سرپرست کاروان ایران فرصت باقی است.
اعضای هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک در هفتاد و پنجمین نشست خود و در آستانه انتخابات و زمانیکه اصغر رحیمی به عنوان نماینده ایران در نشست سرپرستان کاروان‌های اعزامی به بازی های آسیایی ۲۰۱۸ در اندونزی حضور داشت، وی را به عنوان سرپرست کاروان ایران انتخاب و در همان نشست بدون توجه به سوابق رحیمی، خبره‌های ورزشی جهت شرکت در انتخابات کمیته ملی المپیک را انتخاب کردند تا به این ترتیب و با نادیده گرفتن نام رحیمی در این لیست، راه حضور وی را در انتخابات کمیته ملی المپیک ببندند.

با اعلام اسامی خبره‌های ورزشی رحیمی که نسبت به عدم حضورش در این لیست دلخور بود، اعلام کرد که از سرپرستی کاروان ایران انصراف می دهد.

برخی معتقد بودند که این تصمیم رحیمی احساسی است اما با گذشت چند روز از این اتفاق و بازگشت وی به ایران رحیمی در گفت‌و‌گو با تسنیم، اظهار داشت: «من آن زمانی که انصرافم را اعلام کردم از حذف نامم از لیست خبره‌های ورزشی خیلی ناراحت بودم و الان که آرام‌تر شده‌ام، خیلی راحت تر تصمیم می‌گیرم و با قاطعیت بیشتری می‌گویم که سرپرست کاروان ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا نخواهم بود اما به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهم که کارها روی زمین بماند و الان هم کمک می‌کنم که کارها به بهترین نحو انجام شود.»

رحیمی در پاسخ به این سوال که آیا با روی کار آمدن هیئت اجرایی جدید امکان تغییر تصمیم شما وجود دارد، گفت: «خیر. به هیچ عنوان از تصمیم خودم منصرف نخواهم شد.»

با این شرایط و در حالی که هیئت اجرایی و مسئولان جدید کمیته ملی المپیک از اول بهمن ماه کار خود را آغاز می‌کنند، به نظر می رسد مشخص کردن تکلیف سرپرست کاروان در مهم ترین محورهای نشست هیئت اجرایی باشد.

برخی انتخاب رحیمی به عنوان سرپرست کاروان ایران در المپیک، بازی‌های داخل سالن و حالا هم بازی‌های آسیایی را به دلیل مشکل خروج از کشور دبیر کل عنوان می‌کردند و این صحبت‌ها مدام در بین اهالی ورزش و رسانه‌ها تکرار و به آن دامن زده می‌شد اما حالا شرایط متفاوت است و با اعلام قاطع شاهرخ شهنازی بر عدم ممنوعیت خروج از کشور به نظر می‌رسد وی اصلی‌ترین گزینه برای سرپرستی کاروان ایران است چرا که در ادوار گذشته هم دبیرکل سرپرستی کاروان‌ها را بر عهده داشته است.

حالا باید دید آیا رحیمی با حضور اعضای جدید دلخوری‌ها را فراموش می‌کند یا اینکه با انصراف وی دبیرکل برای نقض شایعات موجود سرپرستی کاروان ایران را بر عهده می‌گیرد.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار