مظلومی: فدراسیون فوتبال بازیکنان مشهور را به اردوهای ما بیاورد

رئیس فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان گفت: این انتظار را از مسئولان فدراسیون فوتبال داریم که بتواند شرایط را برای حضور بازیکنان مشهور در اردوهای تیم فوتبال پنج نفر و سایر تیم‌های ما فراهم کند.

محمدرضا مظلومی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ، با اشاره با ادامه حضورش در پست ریاست فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان و کسب بیشتری رای در مجمع ماه گذشته اظهار داشت: ما در سال ۲۰۱۸ بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا را داریم که از اهمیت زیادی برخوردار است و قرار است ورزشکارانی را در رشته‌های شنا، گلبال، جودو  و دوومیدانی اعزام کنیم. همچنین رقابت‌های گلبال و فوتبال پنج نفره قهرمانی جهان در سوئد و اسپانیا برگزار خواهد که با توجه به توزیع سهمیه پارالمپیک، هر دوی آنها برای ما بسیار مهم هستند.

وی افزود: برای موفقیت در مسابقات و بازی‌ها اردوهای مختلفی را در نظر گرفته‌ایم. همچنین امیدواریم روند موفقیت‌ها تا پارالمپیک ۲۰۲۰ تداوم داشته باشد و در آن بازی‌ها بتوانیم از سه نقره‌ای که کسب کردیم، مدال بیشتری گرفته و آنها را خوش‌رنگ‌تر نیز کنیم.

رئیس فدراسیون نابینایان و کم‌بینایان ادامه داد: از روند حرکتی‌مان با توجه به امکاناتی که در اختیار داریم، راضی هستیم. ما در دوره گذشته فدراسیون بسیاری از رقابت‌ها را که در سال‌های قبلی برگزار نمی‌شد، اجرایی کردیم، به طوری که مسابقات جوانان و حتی پیشکسوتان را داریم. همچنین فوتبال B۲ و B۳ پس از سه سال تعطیلی برگزار شد. امیدواریم در سال‌های پیش‌رو بتوانیم بولینگ و جودوی بانوان را هم اضافه کنیم.

مظلومی درخصوص توجه به رده‌های پایه عنوان کرد: برگزاری لیگ‌های جوانان از جمله برنامه‌های اجرا شده است. همچنین تیم‌های باشگاهی در رشته‌های مختلف را ترغیب کرده‌ایم تا حتماً از دو بازیکن جوان در ترکیب خود استفاده کنند.

وی با اشاره به درخشش ورزشکاران نابینا در بازی‌های پاراآسیایی جوانان گفت: در مجموع ۳۲ ورزشکار در این بازی‌ها داشتیم که ۳۲ مدال نیز کسب شد. این در حالی بود که بخشی از این ورزشکاران در ترکیب تیم‌های گلبال پسران و دختران حضور داشتند که هر کدام از این تیم‌ها یک مدال برای‌شان محاسبه شد. تعدادی از این جوانان حالا خود را برای بازی‌های پاراآسیایی جاکارتا آماده می‌کنند و امیدوارم در آنجا هم به درخشش خود ادامه بدهند، هر چند که کار بسیار سخت است.

عضو هیئت اجرایی کمیته ملی پارالمپیک در واکنش به مشکلات مالی این کمیته و تاثیر آن بر روی اردوی تیم‌های نابینایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تلاش فراوان اجازه نداده‌ایم اردوها لغو شوند. با این وجود همه می دانیم که شرایط اخیر در روند کاری کمیته پارالمپیک خلل ایجاد کرده است و این وضعیت بر روی بنرامه کلی در آستانه بازی‌های پاراآسیایی تاثیرگذار خواهد بود. از مسئولان تقاضا داریم همان‌طور که از ورزشکاران ما انتظار کسب مدال دارند، کمک‌های خود را نیز دریغ نکنند، هر چند که تا الان هم کمک‌های خوبی انجام شده است.

مظلومی در پاسخ به این سوال که «چه انتظاری از مسئولان نهادهای مختلف در دوره جدید ریاست خود دارید؟» اظهار داشت: انتظار اصلی ما از رسانه‌ها و به ویژه صدا و سیما است تا به ورزشکاران نابینا به صورت خاص نگاه شود. ورزشکار نابینا در اقلیت هستند، اما نیاز به استفاده از امکانات را دارند. درست است که آنها نمی‌بینند، اما مسئولان و جامعه باید آنها را ببیند.

وی عنوان کرد: همچنین این انتظار را از فدراسیون فوتبال داریم تا چهره‌های سرشناس و فوتبالیست‌ها بزرگ از اردوهای ورزشکاران نابینا بازدید کنند، چون این قشر نیاز به دلگرمی دارد. گلزنی با چشمان بسته کار بسیار سختی است، اما ورزشکاران نابینا آن را انجام می‌دهند.

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار