آشنایی با سرمربی جدید تراکتورسازی؛ ساغلام با رویای تکرار خاطرات شیرین بورسا اسپور در تبریز

ارطغرل ساغلام با مسئولان باشگاه تراکتورسازی به توافق رسیده و با رویای تکرار خاطرات بشیکتاش به تبریز سفر می‌کند.

خبرنگار ورزشی ، باشگاه تراکتورسازی پس از مذاکره با سه گزینه جدی خود در نهایت با «ارطغرل ساغلام» به توافق رسید و حالا قرار است این سرمربی ۴۸ ساله سرمربی جدید سرخپوشان تبریزی باشد. قرار است ساغلام امشب (پنجشنبه) به تبریز بیاید تا مقدمات عقد قراردادش با باشگاه تراکتورسازی را فراهم کند این سرمربی ۴۸ ساله سابقه سرمربیگری در ۶ تیم ترکیه‌ای را در کارنامه‌اش دارد.

بیشتر بخوانید:

توافق تراکتورسازی با اَرتورول سالام؛ مربی ترکیه‌ای برای عقد قرارداد امشب به تبریز می‌آید

ساغلام در فصل ۲۰۰۳-۲۰۰۲ به عنوان مربی در تیم «سامسون اسپور» حضور داشت. او در بازی پایانی فصل بعد به‌عنوان سرمربی روی نیمکت تیم این تیم نشست و در سال بعد آن نیز هدایت سامسون اسپور را بر عهده داشت. ساغلام در ۳۵ بازی روی نیمکت این تیم نشست و ۱۱ برد، ۸ تساوی و ۱۶ شکست به همراه این تیم تجربه کرد. ساغلام در «سامسون اسپور» ۴۱ امتیاز کسب کرد تا میانگین ۱.۱۷ امتیاز در هر بازی برای این مربی ثبت شود.

ساغلام در فصل بعدی راهی کایسر اسپور شد و در ۷۴ بازی روی نیمکت این تیم نشست. وی ۳۰ برد، ۲۱ مساوی و ۲۳ شکست را با این تیم تجربه کرد. کسب ۱۱۱ امتیاز ماحصل حضور ساغلام در کایسر اسپور بود. میانگین امتیازی این مربی در کایسر اسپور، ۱.۵ امتیاز برای هر بازی بود که آمار نسبتاً متوسطی به حساب می‌آید.

سرمربی جدید تیم تراکتورسازی سال ۲۰۰۷ راهی بشیکتاش، تیم نامدار ترکیه شد و حتی در فصل بعد نیز روی نیمکت این نشست، اما در فصل دوم حضورش از هفته ششم به بعد جای خود را به مصطفی دنیزلی داد. نکته جالب توجه این است که دنیزلی گزینه نخست باشگاه تبریزی بود، اما در نهایت با ساغلام به توافق رسید.

بیشتر بخوانید:

همه‌چیز درباره پیشنهاد تراکتورسازی به دنیزلی
تراکتورسازی همچنان امیدوار به حضور دنیزلی

ساغلام در ۵۵ دیداری که روی نیمکت بشیکتاش نشست، ۳۵ پیروزی و ۷ تساوی را به همراه ۱۳ شکست با این تیم تجربه کرد. او در مجموع با بشیکتاش ۱۱۲ امتیاز کسب کرد تا بهترین عملکرد این سرمربی مربوط به دوران حضورش در این تیم باشد. میانگین امتیازی او در بشیکتاش ۲.۰۳ امتیاز برای هر بازی است.

پس از عملکرد خوب در بشیکتاش، این‌بار نوبت به تیم «بورسا اسپور» رسید تا ساغلام را بر روی نیمکت خودش ببیند. بورسا اسپور به باشگاهی تبدیل شد که ساغلام بیشترین سال‌های حضور در یک باشگاه را در دوران مربیگری‌اش در آنجا تجربه کرد. وی از سال ۲۰۰۹ تا پایان فصل ۲۰۱۳ در بورسا اسپور حضور داشت. ۱۸۵ بازی و کسب ۹۰ پیروزی به همراه ۴۵ تساوی نتیجه کار ساغلام در بورسا اسپور بود. ساغلام البته ۵۰ بار نیز به‌عنوان مربی با بورسا اسپور متحمل شکست شد و در نهایت با ۳۱۵ امتیاز بورسا اسپور را ترک کرد تا میانگین امتیازی ۱.۷۰ را از خود در این تیم به جای بگذارد. این سرمربی در فصل ۲۰۰۹ نیز به همراه بورسا اسپور، با یک امتیاز بیشتر نسبت به فنرباغچه قهرمان سوپر لیگ ترکیه شد.

ارطغرل از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ در اسکی شهیر حضور داشت و در ۶۸ بازی روی نیمکت این تیم نشست. ساغلام با اسکی شهیر ۲۵ برد، ۲۰ تساوی و ۲۳ شکست را تجربه کرد تا مجموع امتیازی ۹۵ را از خود در اسکی شهیر به جا بگذارد. میانگین امتیازی ساغلام در اسکی شهیر نیز ۱.۴۰ امتیاز برای هر بازی بود.

بیشتر بخوانید:

آغاز مذاکرات تراکتورسازی با «یانال»؛ شاگرد دنیزلی به تبریز می‌آید؟

ساغلام پس از اسکی شهیر بار دیگر به بورسا اسپور بازگشت تا خاطرات شیرینش را با این تیم تکرار کند، اما این اتفاق نیفتاد و وی نتوانست نتایج مناسبی در این تیم کسب کند. ساغلام کلاً ۱۴ بازی هدایت این تیم را برعهده داشت و ۹ شکست را با این تیم متحمل شد. پنج پیروزی که ساغلام با بورسا اسپور کسب کرده بود هم نتوانست مانع از برکناری او از این تیم شود. در نهایت ساغلام با ۱۵ امتیاز در ۱۴ بازی و میانگین امتیازی ۱.۰۷ بورسا اسپور را ترک کرد.

آخرین تجربه مربیگری ساغلام به تیم «مالاتیا اسپور» برمی‌گردد. وی چهار بازی هدایت این تیم را برعهده داشت و یک برد به همراه یک تساوی و دو باخت را متحمل شد.

پس از مالاتیا، اَرطغرل ساغلام هدایت هیچ تیمی را برعهده نداشت تا اینکه با تراکتورسازی به توافق رسید. او در حالی با تیم تراکتورسازی به توافق رسید که احتمال حضور مصطفی دنیزلی و ارسون یانال در این تیم خیلی بیشتر به‌نظر می‌رسید. ساغلام حالا قرار است به ایران و تبریز سفر کند و هدایت تیم محبوب این شهر را برعهده بگیرد. ساغلام با رویاهای شیرین به تبریز می‌آید تا بتواند تراکتورسازی را از بحرانی که در آن گرفتار شده، نجات بدهد.

ارطغرل ساغلام در مجموع ۴۳۵ بار به‌عنوان سرمربی روی نیمکت شش تیم نشسته و ۶۹۳ امتیاز را کسب کرده است. میانگین امتیازی این سرمربی در هر بازی ۱.۵۹ امتیاز است. وی در حالی هدایت تراکتورسازی را بر عهده می‌گیرد که سرخپوشان تبریزی در ۱۹ بازی اخیرشان ۲۱ امتیاز کسب کرده و با میانگین امتیازی ۱.۱ به کار خود در لیگ هفدهم ادامه می‌دهند.

ساغلام همانند خیلی دیگر از مربیان معمولاً از سیستم ۱-۳-۲-۴ استفاده می‌کند که تراکتورسازی هم ابزار لازم برای کار کردن وی با سیستم مورد علاقه‌اش را دارد.

بیشتر بخوانید:

توافق تراکتورسازی و گل‌محمدی برای فسخ قرارداد با ۶۰ میلیون تومان

اخبار مرتبط


دیدگاه کاربران

برای ثبت دیدگاه وارد وب سایت ما شوید.

آخرین اخبار